Dimi  Dołączył: 09 Gru 2021
Pentax K3 - Tethering
Hej, im więcej czytam tym mniej wiem. Jak to jest z tetheringiem z K3, działa już bez problemu czy kapryśnie i każdemu w inny sposób? Większość tematów jakie znalazłem jest bardzo stara, może coś się zmieniło pod tym względem? Jak kupię taki kabel to będzie śmigać? Jeszcze nigdy nie korzystałem z tej opcji także proszę o wyrozumiałość :)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Przetestuj na zwykłym kablu i samemu sprawdź ;)
Kabel od TetherTools to nie jest żadne cudo - to są zwykłe kable z aktywnym przedłużaczem. To samo uzyskasz używając zwykłego kabelka i przedłużacza od np. Digitusa.
Co faktycznie dają to kolor i łatwy sposób zabezpieczenia przed wyrwaniem. To jest drugi etap jak już wszystko działa na sucho.

pz
 
Dimi  Dołączył: 09 Gru 2021
Wygrzebałem taki kabel, niestety krótki, jakieś 30cm ale udało się połączyć. Czy jest jakaś alternatywa dla pkTriggerCord? Lightroom nie wykrywa mi aparatu w trybie tetheringu, z tego co czytam plug-in jest tylko dla nowszych aparatów. pkTriggerCord jest mało funkcjonalny i toporny.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
Dimi  Dołączył: 09 Gru 2021
Wygląda fajnie ale niestety K3 nie ma wbudowanego wifi a nie posiadam FLU card. wificommander nie obsługuje połączenia po kablu jeśli dobrze widzę.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To jest niestety jedna z rzeczy, które IMHO tworzą amatorskie zacięcie sprzętu Pentaksa.
Obejściem od biedy jest soft od Ricoha, który wrzuca pliki do katalogu, a następnie LR robi automagiczny import jak tylko coś w tym katalogu się pobawi.
Próbowałem kiedyścoś takiego i działało. Kulawo, ale działało. Niestety inne marki są pod tym względem lata świetlne do przodu.

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach