gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Markus, chodzi o to właśnie, że pliki z Samsunga GX-1s skonwertowałem na *ist DS2 i te są odczytywane przez CO 7 Express. Ostatnio bardzo mało fotografuję, ale obrabiałem tym programem fotki z Pentaksa K5-II i to działało bez problemów dopóki nie zmieniłem systemu (padła płyta główna więc była okazja zmodernizować trochę sprzęt i zaktualizować windę do 11-stki). Zastanawiam się czy przyczyną nie jest to, że mam instalkę w wersji 7.0, a po drodze mogły być jakieś uaktualnienia do 7.1 czy 7.2 i może one dodały dopiero obsługę K5-tki. Niestety na stronie PhaseOne nie ma instalek starszych niż CO10, upgrejdu też nie zrobię bo zrezygnowali z wesji Express, jest tylko darmowa dla Sony i Fuji.
RPM, zainstalowałem Aftershot PRO 3 i bez problemu zobaczył RAW-y z "kapiątki", ale muszę się z nim oswoić. Tak więc to nie jest problem samych plików. IrfanView też je odczytuje, a system generuje miniaturki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
gebi, CO 7 (wersja 7.2.4) bez kłopotu otwiera pliki z K-5IIs (zapisywane w aparacie jako DNG). Ale o ile pamiętam to mogły być otwierane już przez pierwszą wersję CO7
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Chyba nie do końca jednak. Zainstalowałem w komputerze stary dysk i odpaliłem CO, okazało się, że mam tam wersję 7.2.3. Po aktywowaniu bez problemu udało mi się otworzyć pliki z K5-II. Czyli muszę zdobyć instalkę nowszej wersji (aktualizacja proponuje wersję 16.1 do ściągnięcia). A może da się skopiować po prostu katalog z zainstalowaną aplikacją? Spróbuję.
Dzięki wszystkim za pomoc w śledztwie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach