Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Obecnie w zakresie krótkich ogniskowych posługuję się stałkami tzn. Samyang 14 1:2,8, 21 Limited, 40 Limited. Pytanie: czy w porównaniu z 21 Limited (HD) i 40 Limited (SMC) są jakieś jakieś istotne różnice w jakości obrazka na korzyść/niekorzyść nowego obiektywu 16-50 ? Pomijam Samyanga, bo nie jest dla mnie w tym momencie kluczowy. Nie jest też kryterium wielkość, waga, czy sprawność AF. Chodzi mi o samą jakość zdjęć. Macie jakieś doświadczenie z porównania ?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Robert, ja bym sprzedał to co masz w tym zakresie kupił nowoczesny i dobry optycznie obiektyw. Ja lubię zoomy bo są wygodne i praktyczne. Miałem dużo limitedów ale mało nimi fotografowałem ze względu na ciagłą zmianę. Jak pofocisz dobrym zoomem to szybko zapomnisz o stałkach mimo większej wagi i rozmiaru
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
foto, racja ;)
Limitedy też trzeba jednak mieć ... pięknie na półce wyglądają :)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
foto napisał/a:
Robert, ja bym sprzedał to co masz w tym zakresie kupił nowoczesny i dobry optycznie obiektyw. Ja lubię zoomy bo są wygodne i praktyczne. Miałem dużo limitedów ale mało nimi fotografowałem ze względu na ciagłą zmianę. Jak pofocisz dobrym zoomem to szybko zapomnisz o stałkach mimo większej wagi i rozmiaru


Ale wcale nie o to pytałem.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
incosgnitos napisał/a:
foto, racja ;)
Limitedy też trzeba jednak mieć ... pięknie na półce wyglądają :)


To jest trochę tak, jak z długą i krótką bronią. Niby ta długa jest skuteczniejsza, ale bywają sytuacje, że krótka się lepiej sprawdza. Puszka z Ltd 40 lub 21 (70 też) wygląda jak trochę przerośnięty kompakt , nie straszy, nie onieśmiela i nie pretenduje do "zaraz wam pokażę mój sprzęt". Małe obiektywy mają swoje zastosowania.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Kloc, kloc i jeszcze raz kloc. Najcięższy i największy, jaki miałem. Projektowali go mając w d.. wagę i rozmiar. Ale mam nadzieję, że przynajmniej obrazowo będzie równie bezkompromisowy. Na pierwszych próbkach widzę, że bokeh jest trochę "nerwowy" , ale może źle robiłem te próbki. Na pewno nie pozbędę się Limited'ów w tym zakresie (21 i 40), zawsze znajdzie się na nie miejsce w kieszeni.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach