bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 704
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc704.dng (29,6 MB) – MD5: 704BA5B2518D64334E3B01B99037F82C

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres: pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com

Czas nadsyłania – dopóki nie pojawią się wyniki. ;-)

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

UWAGA, NOWOŚĆ. Proszę dołączyć plik wygenerowany za domyślnych ustawieniach Waszej wołarki (czyli jeszcze przed ruszeniem suwaczkami). Po prostu import-export sp. z o.o. Proszę też dać znać, jakiego programu używacie. Obrazek proszę przysłać zmniejszony do 900 px.

Wszystkie trzy jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc704_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc704_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc704_nick_zero.jpg – mały obrazek bez obróbki (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc704_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc704_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.
Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
UWAGA! Proszę o obróbkę tego zdjęcia na czarno-biało.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bakulik napisał/a:
UWAGA! Proszę o obróbkę tego zdjęcia na czarno-biało.


w kolorze też mogło by być ciekawe :-) tylko chyba nie będzie to żadnym wyzwaniem :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc704.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc704.zip

Link do spakowanych wszystkich zerowych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc704_zero.zip

1. Blesso


2. incosgnitos
Podsyłam swoje wypociny z LuminarAI.


3. jakaranda
Korzystałam z DxO PhotoLab 6 oraz Gimp 2.10.30. Tym razem nawet nie ruszyłam wyostrzania 😁.


4. kwrom
Próba Luminar AI bo DxO PhotoLab 4 nie otwiera.


5. mertel
Próba Luminar AI bo DxO PhotoLab 4 nie otwiera


6. mr.ra66it
Obróbka - SILKYPIX Developer Studio Pro 11


7. powalos
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Prosiłem na czarno-biało, ale jak widać nie wszyscy posłuchali…
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
bakulik napisał/a:
Prosiłem na czarno-biało, ale jak widać nie wszyscy posłuchali…

"mea culpa" nie doczytałem :oops:
nad moim dopisać "Próba Luminar AI bo DxO PhotoLab 4 nie otwiera"
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dodam że to moja fota - i jakoś nie mogłem się przemóc aby wysłać bo podoba mi się to co GR wywołał :-)

po za tym:
mr.ra66it fajny efekt to jak by winieta ale nie winieta nadaje to fotce jakiegoś niespotykanego wyglądu
incosgnitos - popatrzyłem na fote 900 i pozniej klinkąłem -normalnie zupełnie inne zdjęcia. na miniaturce ziarno jest aż za wielkie - na dużym rozmiarze to jakoś wygląda.
mertel - jakoś te zdjęcie tak "rozmiękczone" jak by je jakims słabym telefonem robić - albo ktoś sztucznie zwiększał rozdzielczość - sam nie wiem brakuje mi tam troche ostrości.
powalos - no podoba mi się :-) jakoś takoś blisko oryginałowi ale po swojemu :-)

a reszta to jak pisał bakulik no miało być w czarnobieli :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Psio krew - nie mam usprawiedliwienia.
Ale by zrzucić winę na innych to ..... prośba była za mała wizualnie. Uwaga nie przykuła uwagi !
[ qrcze - te +1 w okularach chyba już nie starcza]
Tak to widzę:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Blesso, fajne chociaż zastanawiam się czemu ta względnie biała barierka jest tak samo jasna jak całkiem zielone żurawie?

aaa szybki podgląd plików "0" pokazuje że tylko powalos - miał podpowiedź w czarno białych barwach :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
W podpowiedzi też miałem kolor, ale bez obróbki w LR od razu kliknąłem na B&W i taki wysłałem (po zmniejszeniu) jako zerowy. Pomimo moich +3 do czytania dojrzałem prosbę Łukasza. :-P
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Rivelv, faktycznie Luminar ma kolejny problem, tym razem ze zmianą wielkości ;)
Tak wygląda zmiana rozdzielczości w RT 5.9 (z pełnego jpg zrobionego w Luminar AI)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
incosgnitos, teraz faktycznie wygląda to jakoś lepiej :-)
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
Rivelv, nie wyostrzałem po zmniejszaniu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mertel, ale ja o dużym mówię :-) ale ja tam się nie znam - tylko mowię co myślę i co widzę. zasadniczo wizja niezła - a ta "nieostrość" czy jak to inaczej nazwać - to coś co odróżnia twoją pracę od innych :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach