potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ubezpieczałem auto, z opcją, że w razie kasacji auta, dostanę zwrot pieniędzy z zakupu.
I tak sobie myślę, jakiego ja kompakta kupię dziś za 75 tys...
Auta z segmentu B już nie kupię nawet za te pieniądze z tym wyposażeniem.
Przy okazji. Pierwsze dwa dni w i30 kluczyk zostawiałem w stacyjce i dopiero chcąc zamknąć auto przypominałem, że nie mam tu ani zamykania z dotyku i że jest stacyjka :mrgreen:
Brakuje grzanej kierownicy, brakło raz grzanej szyby...i tableta jakoś brak ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Tanie samochody skonczyly się od czasu jak Dacii za 29.999zl już nie kupisz...

A te drogie kupić to też nie tak łatwo...
Kumpel se wynyślił Hyundaia Konę, jakoś pół roku czekał na możliwość zamówienia (fakt, wybrał nietypową wersję), w końcu zamówił i miał czekać aż wyprodukują, też z pół roku.
I w tym tygodniu okazało się, że jego zamówienie spadło z produkcji, ot tak, nawet bez poinformowania dilera, który też się zdziwił.
No i nie ma samochodu, ceny odjechały, czas uciekł...
Zmienia markę, idzie w ślady opiszona chyba, tylko z drugiej strony cennika.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Kumpel se wynyślił Hyundaia Konę, jakoś pół roku czekał na możliwość zamówienia (fakt, wybrał nietypową wersję), w końcu zamówił i miał czekać aż wyprodukują, też z pół roku.

Równocześnie kilkadziesiąt niesprzedanych, bardziej typowych, wyprodukowanych w ubiegłym roku czeka jeszcze w salonach.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, ja m.in. z powodu długiego oczekiwania (12 miesięcy) i historii o tym jak dealer anulował rezerwacje po tym jak zmieniły się cenniki zrezygnowałem z Kia Niro. (Oczywiście były też inne, bardziej prozaiczne typu wielkość auta)

Widocznie takie metody u obu bliźniaków.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
potraff napisał/a:
Ale to takie same rozważania jak z autem. Focus jeździ, ostatnio przy wymianie oleju poprosiłem o sprawdzenie smoka - mechanik zamiast tego zajrzał kamerką i silnik jest w idealnym stanie. Ale już za głośny dla mnie jest, za mało mocy, chciałbym automatyczną skrzynię mieć, lepsze światła i też co jakiś czas myślę o zamianie. Stelvio się marzy, C4 chyba idealny, ale DS4 czy UX mi się strasznie podobają. Wszystko wyjdzie w praniu...
Przepraszam za OT :-)
Pozwoliłem sobie przeskoczyć tutaj, żebyś nie miał wyrzutów sumienia o ten offtop ;-)
Pojeździłem ostatnio wynajętymi automatami. Nie Stelvio co prawda, tylko 208 i 2008 spod znaku Peugeota. Ekologiczna fiksacja, agonalne obroty silnika, 7 bieg włącza się w mieście. Cisza. Nuda. Stypa. Dramat. I tu nie chodzi o słabe osiągi, ale zerowy kontakt z tym, co robi samochód. Trzeba non stop patrzeć na wskaźniki, żeby wiedzieć ile się jedzie. Może jest to kwestią przyzwyczajenia, ale pierwsze wrażenie - ble... :roll:
A żeby rankiem oczyścić zaparowaną szybę, 3 minuty szukałem, która to zakładka w menu! ARRGGHH! :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
A żeby rankiem oczyścić zaparowaną szybę, 3 minuty szukałem, która to zakładka w menu! ARRGGHH! ...7 bieg włącza się w mieście

W moim nowym pojeździe (z automatem :evilsmile: ) jest fizyczny przycisk do odparowania przedniej szyby. 7-my bieg włącza się po przekroczeniu 70 km/godz, jeśli nie jadę pod górę.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mój manual chciałaby żebym 5 wrzucił przy 55 a 6 przy 80.
Może lepiej że manual niż automat :-p
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
70km spokojnie w mieście da się jechać na wybranych odcinkach z podniesioną prędkością maksymalna :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jadąc ze stałą prędkością lub przyspieszając trzyma obroty nie niższe niż 1500, przy których to, ma 250 Nm. Tyle też ma przy 70-ciu na 6-tym biegu.

Niestety obecnie większość nowych samochodów jest ogołocona z fizycznych przycisków.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na szczęście u mnie są jeszcze wszystkie które się da. Tylko jakieś fikuśne ustawienia są przez panel dotykowy. A że golas to dużo tego nie ma xD.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No też tak widzę że chciałby 1500, natomiast ja wolę tak 2000 trzymać bo wtedy mam 200Nm.
Może wskazówki są pod 1.5tsi zrobione nie pod 1.0 xD

Ponoć nikt tego auta z tym silnikiem nie kupuje a jak byłem w piątek w serwisie to siedziałem fotel w fotel z drugim właścicielem identycznej Ateki.
Przypadek?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
chciałaby żebym 5 wrzucił przy 55 a 6 przy 80
Mniejsza o te lampki. Trzeba dbać, żeby obrotomierz nie zaśniedział ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wyświetlacz LCD...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dead pixel... :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Widzę, napisałem wskazówki... A mam pasek na wyświetlaczu xD
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
U mnie lampki i geigery, porządnie 8-)
A co do tych automatów, to cóż, stary Chrysler nie był takim nudziarzem, może coś się kiedyś znajdzie? :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Niedługo to po złomach trzeba będzie szukać...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
I to nielegalnych... A benzyna tylko w aptekach, jak w XIXw. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Ponoć nikt tego auta z tym silnikiem nie kupuje a jak byłem w piątek w serwisie to siedziałem fotel w fotel z drugim właścicielem identycznej Ateki.
Przypadek?

Kasa i jeszcze raz kasa.

Masz jeszcze 115 czy już 110 KM?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Już 110

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach