sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
obrobienie dużego pliku może zająć nawet 20 minut w przypadku mojego GTX1650

U mnie na GTX1050Ti, czyli tak jakby na poprzedniku twojej, poniżej 5min. Ale efekty spektakularne faktycznie, tzn. na standardowej wartości 50 (nie testowałem jeszcze innych ustawień) na zbliżeniu obraz wygląda nieco plastikowo, trochę jak wygenerowany, ale mimo wszystko dużo bardziej naturalnie niż mocne "standardowe" odszumianie Lr, a przy takim normalnym oglądaniu bez przybliżania no to jest mega!
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Enzo, napisz jaki plik testowałeś. Ile megapixeli? Zobaczę u siebie. Też mam kartę 1650 we pececie z CPU Ryzen 3600. Sprawdzę na Thinkpadzie z integrą i Macu.
A może problemem jest czynnik ludzki? Być może masz niewypoziomowane biurko? Może nieodpowiedni kolor zasłon w salonie lub co gorsze nie byłeś w czwartek w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu?
Jeszcze wracając do kierunku Adobe. Możliwe, że zmienili kierunek. Ale bez mojej zgody jak by co. Mogli to też zrobić w tajemnicy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
White napisał/a:
Ile megapixeli?

Coś ponad 40 (Sony A74). Kilka dobrych minut też się męczył nad zdjęciem, gdzie użyłem masek. W innych przypadkach ogarniał odszumianie w minutę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Hmm, czyli w końcu taki DeepPRIME z DxO? Dla porównania tam na GTX970 zdjęcie 20mpix odszumiało jakieś 2 minuty. Teraz na RX6600 poniżej minuty. Niezależnie od ilości lokalnych edycji.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zrobiłem testy odszumiania na razie na stacjonarce. Wywoływarka RAW z PS. Cpu Ryzen 3600, grafika gtx 1650, ram 16 GB.
RAW z Sony 32 MP czas 3:04
RAW z Fuji 51 MP czas 5:17
Wczoraj weszła aktualizacja to przy okazji sprawdziłem co poprawili. I tak:
te same pliki
RAW z Sony 32 MP czas 3:34
RAW z Fuji 51 MP czas 5:29
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Znalazłem przyczynę męk grafiki - otóż są to sterowniki. To z czym na Game Ready męczył się ponad 20 minut na Studio robi w 2. Słownie dwie minuty.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MacBook Air M1, 16 GB, te same pliki, najnowszy PS:
RAW z Sony 32 MP czas 1:09
RAW z Fuji 51 MP czas 1:53

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach