badworm  Dołączył: 21 Lut 2009


Pociąg specjalny uruchomiony przez browar "Tyskie" mija bez zatrzymania stację Gdańsk Główny. Właśnie dla takich zdjęć(1/350 s f/2 ISO3200) przeprosiłem się z Pentaksem i jakiś czas temu nabyłem K-5II. Wysokie użyteczne ISO oraz jasny obiektyw (tu FA50/1,4) dają szanse na zdjęcia tam, gdzie Lumix mówi "pas".
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
badworm, a czy to nie powinny być cysterny?
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009


Nietypowe spojrzenie na jedno z najciekawszych miejsc kolejowych w Szwajcarii. Skład Interregio z Locarno do Bazylei pokonuje środkowy poziom torów w Wassen. Chociaż pociąg zmierza z południa na północ kraju, to w tym momencie kieruje się na południe. W Wassen bowiem wybudowano dwa tunele zwrotne, aby móc sztucznie wydłużyć linię kolejową i tym samym zmniejszyć jej nachylenie na podjeździe pod przełęcz Gottharda.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013


Jest to chyba dawna dróżniczówka, przy torach kolejki wąskotorowej w Rogowie
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008


Pamiątka rodzinna w coraz gorszym stanie. Na niej mój już ś.p.ojciec pojechał w 1996r. na emeryturę. Wtedy stacjonowała w lokomotywowni (już nieistniejącej) w Dębicy. Kiedyś zaglądnęliśmy do Chabówki, poznał ją, ale źle ją wspominał. Mówił że jakaś taka "tępa" była w stosunku do innych siódemek.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
JacekK napisał/a:
Pamiątka rodzinna w coraz gorszym stanie. Na niej mój już ś.p.ojciec pojechał w 1996r. na emeryturę. Wtedy stacjonowała w lokomotywowni (już nieistniejącej) w Dębicy. Kiedyś zaglądnęliśmy do Chabówki, poznał ją, ale źle ją wspominał. Mówił że jakaś taka "tępa" była w stosunku do innych siódemek.
Może jako jeden z pierwszych egzemplarzy cierpiała jeszcze na jakieś choroby wieku dziecięcego?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Już wtedy miała ponad 30 lat i pokaźną ilość napraw za sobą. Kto wie...
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Parę miesięcy temu widziałem w Nowym Sączu pod ZNTK (od strony stacji) EU-06 01. Nie wiem czy tam jeszcze jest, jesienią była.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kolej Wąskotorowa Rogów

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
CD

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
CD

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zdjęcie plwk to ekstra miejscówka z potencjałem. Fajny kadr!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
ekstra miejscówka z potencjałem

Stacja kolejowa w Lewinie Kłodzkim. Zdjęcie z 2008-go roku.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciekawe jak to wygląda obecnie?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
CD

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus napisał/a:
Ciekawe jak to wygląda obecnie?

Pies pewnie już odszedł do krainy bez kotów i górą kości. A reszta? Dolny Śląsk to taki relikt epoki eksploracji zasobów tamtejszych gór. Podziwiamy piękno tego co pozostało i jeszcze się nie zawaliło.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W latach 90-tych budynek dworca został przekształcony w mieszkalny i podobno istnieje do dzisiaj.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
CD


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach