Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Goran napisał/a:
Moze ktos by mial ochote bliżej zapoznać się z nowym Pentaxem to zapraszam do siebie,okolice Rzeszowa.
A jak bliskie okolice? Bo ja to jestem krakusem importowanym z podkarpacia (Dębica).
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Goran! Przepraszam za sformułowanie :oops: ! Goran z cichlidae.pl by wybaczył :-) Nie miałem nic złego, agresywnego na myśli, daruj proszę niefortunny post.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Wszystko jest OK, to może ja niepotrzebnie to tak potraktowałem. Miłego dnia, też Tomek (Goran)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Goran napisał/a:
forma "osobnik" nie jest delikatnie mówiąc zbyt wyszukaną.

Patrząc neolingwistycznie, jeśli formą żeńską słowa "minister" ma być "ministra", to dlaczego formą męską słowa "osoba" nie może być "osobnik" ?
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Robert N napisał/a:
Goran napisał/a:
forma "osobnik" nie jest delikatnie mówiąc zbyt wyszukaną.

Patrząc neolingwistycznie, jeśli formą żeńską słowa "minister" ma być "ministra", to dlaczego formą męską słowa "osoba" nie może być "osobnik" ?
ano nie da się niestety... co innego jakby było "osobra" to byś mógł z tego zrobić "osober"... ale to według mnie jest jeszcze "bardziej mniej" wyszukane
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
" I stało się - wczoraj kurier dostarczył mi nowiutkiego Pentaxa K-3 lll Monochrome. czekałem ponad miesiąc, podobno do Polski dotarło tylko cztery egzemplarze."

I nie przeszkadzało Ci, że obraz w wizjerze optycznym jest kolorowy? Dziwne? :-)
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Bardzo mi przeszkadzało ale powoli się się przyzwyczajam :-D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Faktycznie wizjer elektroniczny w BW byłby w tym przypadku lepszy i ile jego jakość byłaby odpowiednia.
Teraz po każdym zdjęciu podgląd jak to wygląda na ekranie co jest raczej frustrujące ;-)
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Goran napisał/a:
I stało się - wczoraj kurier dostarczył mi nowiutkiego Pentaxa K-3 lll Monochrome.

I jak wrażenia z użytkowania?
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Jak na razie jestem zauroczony możliwościami tego korpusu. Fotografie prawie nie wymagają dalszej obróbki, rozdzielczość niesamowita. Dziwna sprawa ale praktycznie nie widać róznicy w obrazie między Raw a JPG. Przy wysokim ISO ziarno jak na analogach ale to dopiero od 12800 K-3 mark lll to według mnie najlepsza obecnie lustrzanka APSC na rynku. Aparat dopracowany w każdym calu. W podobnej cenie N czy C nie mają szans. Jakość uzytych materiałów na bardzo wysokim poziomie. Wersja monochrom to nie aparat dla wszystkich ale ci co lubią fotografie czarno-białą będą zachwyceni. Alternatywa jest Leica M11 ale cena tej ostatniej raczej nie realna dla przeciętnego miłośnika fotografii. Oczywiście Pentax ma też pewne niedoskonałości, brak ruchomego ekranu , ładowanie baterii tylko z korpusu (podobno wiekszość nowych aparatów tak ma). Podobno w USA sprzedaje sie bardzo dobrze. Cena może wysoka ale np. sredniej klasy bezlusterkowiec nie jest tańszy.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Cytat
ładowanie baterii tylko z korpusu
to baterii nie da się wyciągnąć i naładować w ładowarce?
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
incosgnitos napisał/a:
Cytat
ładowanie baterii tylko z korpusu
to baterii nie da się wyciągnąć i naładować w ładowarce?


Da się tylko trzeba dokupić ładowarke przeznaczona tylko do tego modelu.
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Goran napisał/a:
Da się tylko trzeba dokupić ładowarke przeznaczona tylko do tego modelu.


Tam aby czasem nie jest ta sama bateria co w K-1?
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
według specyfikacji to ma baterię:
1x Rechargeable Lithium-ion Battery D-LI90
czyli z ładowarką nie ma problemu...
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Goran napisał/a:
brak ruchomego ekranu

Eeee...., to nie mankament. Żaden konkurent tego nie ma. Widocznie taka cecha monochromów :-D .
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Goran napisał/a:
ładowanie baterii tylko z korpusu (podobno wiekszość nowych aparatów tak ma)

Podobno w Moskwie na Placu Czerwonym rowery rozdają.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Goran napisał/a:
Wersja monochrom to nie aparat dla wszystkich ale ci co lubią fotografie czarno-białą będą zachwyceni.

Tak z ciekawości bo się nie zagłębiałem - czy naprawdę jest różnica w obrazie między wersją Monochrome a zwykłą z włączonym trybem BW?
Ale różnica widoczna dla każdego odbiorcy, nie jak w przypadku audiolubów, którzy "słyszą" złote kable :-P
Czy tam jest jakaś inna matryca?
I czy są gdzieś w sieci porównania żeby to sobie ocenić?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
"Tylko gupcy nie widzą różnicy !" i "Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe !"
Przepraszam, nie wytrzymałem :mrgreen:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Kuba Nowak, :mrgreen:

Już coś znalazłem. Wygląda na to, że różnice widać wraz ze wzrostem ISO.
Baaardzo widać :-)

https://youtu.be/g3PHPNz4Q9Q
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
DeTe napisał/a:
czy naprawdę jest różnica w obrazie między wersją Monochrome a zwykłą z włączonym trybem BW?

Myślę, że przy dużych powiększeniach każdy zobaczy. Tryb BW w normalnym aparacie to jest plik jpg. Ale jeśli wywołasz RAW jako BW i na dodatek zastosujesz jakieś dedykowane presety, to już będzie trudno. Puryści zobaczą, ale znam ludzi, którzy poużywali Leicę Monochrom i wrócili do koloru z wywoływaniem do BW, bo nie widzieli różnicy. A nawet twierdzili, że postproces z koloru daje im więcej możliwości.
Mnie kusi, a może kiedyś i skusi :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach