M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Planeta Solaris w oczach AI

Czy system oparty na sztucznej inteligencji może namalować ilustracje do słynnej książki Stanisława Lema "Solaris"?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
A po co ilustracje w "Solaris"?
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
apemantus napisał/a:
A po co ilustracje w "Solaris"?

Nie wszyscy umieją czytać
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


książki z ilustracjami Wojciecha Siudmaka :
https://ostatniatawerna.pl/wp-content/uploads/2017/10/Philip-K.-Dick.jpg

Czy Wojciech Siudmak może czuć się zagrożony ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.W napisał/a:
Czy Wojciech Siudmak może czuć się zagrożony ?
Przede wszystkim twórcy z oryginalnymi pomysłami.
Pierwszymi grafikami robiącymi wrażenie były obrazy stylizowane na prace Zdzisława Beksińskiego. Wszelkiego rodzaju twórczość niebędąca realistyczną, jest łatwa do zaakceptowania dla widza. Problemem dla Ai są prace z przedmiotami organicznymi, które znamy z otoczenia. Przykład - jeśli modelka ma dłoń z 6-7 palcami i uśmiech z 40 zębami, uznajemy to za błąd (i mamy brechę). Jeśli mamy do czynienia z wizualizacją potwora z niezliczoną ilością palców i zębów, kupujemy to.
Oczywiście jest to etap przejściowy - za jakiś czas Ai nie będzie miała problemu z wiernym odwzorowaniem promptów, którymi się posługujemy.

Dla przykładu - wygenerowanie tej grafiki zajęło mi 30 sekund. Gdybym przyłożył się do promptów efekt z pewnością byłby nieporównywalnie lepszy.:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ładne bobry macie w tej Bydgoszczy. Tam na horyzoncie to Fordon?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Jako prompt wrzuciłem: "Mieszkaniec Bielsko-Białej w ekskluzywnej dzielnicy swojego miasta po zakupie w leasingu musztardy Kieleckiej".
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Myślałam, że to stan emocjonalny Pentaksiarza po ogłoszeniu nowości marki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Iza, :lol: oplułem się herbatą, którą akurat popijałem.
 
Radulako  Dołączył: 01 Gru 2018
Najstarsze obrazy są podziwiane do dzisiejszego dnia. Tak że spoko 8-) .
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Radulako, nie zawsze ;) by Banksy

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Taki tam podcast. Głównie o regulacjach.

Rozmowa z szefem warszawskiego ZPAF.

https://open.spotify.com/episode/5bixeZQI7g3EWup25CFMZo?si=4b7Smq7bTJCDQQs5HWC8Qw
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Dla przykładu - wygenerowanie tej grafiki zajęło mi 30 sekund.

Zależy co mu tam podstawiłeś do stworzenia, bo jeśli miał to być autoportret no to jednak brakuje nieco finezji ... chociaż no dawno się nie widzieliśmy w sumie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie. Jako prompt wrzuciłem: "Mieszkaniec Bielsko-Białej w ekskluzywnej dzielnicy swojego miasta po zakupie w leasingu musztardy Kieleckiej".

Aaaa ... no w sumie z Enzo też się dawno nie widziałem ....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
jeśli miał to być autoportret no to jednak brakuje nieco finezji
Próbujesz mnie jakoś sprowokować?



jorge.martinez napisał/a:
Rozmowa z szefem warszawskiego ZPAF.

Przesłuchałem. Goście trochę oderwani od rzeczywistości i do tego trochę nudni.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Michu napisał/a:
Próbujesz mnie jakoś sprowokować?

Powiem tak: masz sporego świetlika pod prawą pachą :-P

Ogólnie te obrazy są poprawne, ale "sterylnie" mdłe. Na razie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, jak piszesz Robert - na razie. Chyba nic nie ma tak szybkiego przyrostu umiejętności, jak Ai. Nawet Tref wolniej uczył się grać w rozbieranego pokera.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Przesłuchałem. Goście trochę oderwani od rzeczywistości i do tego trochę nudni.

Znowu włączyłeś obrady Sejmu? Moim zdaniem całkiem sensownie gość gada. Trochę to pachnie oblężoną twierdzą, ale jak fotografowie się o siebie nie upomną, to rolnicy o nich zapomną.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Moim zdaniem całkiem sensownie gość gada.
No nie bardzo. To nic nie znaczące teoretyzowanie. Na początku wspomina o oznaczaniu prac Ai. To kompletna bzdura, przerabiana już przy CzatGTP - prace które będą miały zaszyte piksele celem odróżnienia ich od zdjęć - to nie ma szans wypalić, bowiem natychmiast powstanie Ai, która będzie to korygowała. I zapewne później powstanie Ai, która będzie również to wykrywała. Ale za chwilę powstanie kolejna Ai, która będzie oszukiwała tę poprzednią. To taki wyścig bez sensu - nie tędy droga. Jeżeli padają takie argumenty, to znaczy, że rozmówca nie ma pojęcia, czym jest sztuczna inteligencja.
W ogóle rozwalił mnie sam początek, gdzie rozmówcy chcąc opisać jak nowe i niebezpieczne jest to narzędzie przez przypadek dowiedli, że takie oszustwa były stosowane od dziesięcioleci, jeszcze w erze klisz, tak więc generalnie nic się nie zmienia - jedynie narzędzia są coraz szybsze i powszechniejsze.
I to biadolenie na końcu o tym, że fotografowie stracą pracę. nawet jeśli, to co z tego? Chciałbym zapytać... Ileż to zawodów ostatnimi laty znika i w to miejsce pojawiają się nowe. Progres.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Oj Michu, Michu. Odkąd odkryłeś działanie szczotki w toalecie zrobiłeś się taki techniczny... A tu o budowanie świadomości i rynku chodzi. O to, żeby jednak przeciętny zjadacz schabowego odróżniał przetwory od fotografii. Niby niedużo a jednak tak wiele. Moim zdaniem dobra fotografia się obroni, tak jak broni się dobry film, muzyka, czy malarstwo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach