Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Mam pewien problem z tas drukarką, może tu mi ktoś pomoże.
Otóż od jakiegoś czasu zapala sie lampka w pierwszym po prawej przycisku, czyli zacięty papier.
Nic oczywiście się nie zacina bo wystarczy kliknąć w przycisk, kartka wychodzi i albo można coś wydrukować albo jeszcze tak przeklikać z 5-10 razy...
Piszę o drukowani dokumentów, na zwykłym papierze.

Co sie pozajączkowało, cos trzeba przeczyścić a może coś w ustawieniach?

Jeżeli ktoś wi o co biega, to proszę o poradę, co i jak zrobić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sid Gotama, poszukaj w sieci o czujniku papieru. Prawdopodobnie nie współpracuje prawidłowo z transoptorem sygnalizującym, że papier jest załadowany (pobrany).
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Może to być objaw złego zaciągnięcia papieru i związanej z tym synchronizacji wydruku. Spróbuj wyczyścić wałek poboru papieru płynem do mycia szyb. Zwróć uwagę na gumowe elementy poboru bo to one są odpowiedzialne za porywanie kartek.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
M.K napisał/a:
Może to być objaw złego zaciągnięcia papieru i związanej z tym synchronizacji wydruku. Spróbuj wyczyścić wałek poboru papieru płynem do mycia szyb. Zwróć uwagę na gumowe elementy poboru bo to one są odpowiedzialne za porywanie kartek.


Chodzi o te czarne wałeczki, które widać po otwarciu obudowy?
Niestety nic to nie dało.
Dokładniej cała akcja wygląda tak:
Papier jest pobierany... wyrównywany (lekkie przesunięcie do tyłu i do przodu) i jest drukowany... działa poprawnie.
A co jakiś czas, wszystko odbywa się dokładnie tak samo, wizualnie nie widać żadnego problemu ale dokument nie jest drukowany i trzeba nacisnąć przycisk kosza na drukarce.

Wszystko jest losowe, niekiedy problemu nie ma a niekiedy muszę tak przekilikać i 10 stron, by załapało wydruk.

Dawno temu parokrotnie drukarka wydała z siebie dość głośny zgrzyt, tak jak by tryby przeskakiwały... ale po tym fakcie nic złego się z drukarką nie działo (było to jakieś 2-3 lata temu).

Problem z zacinaniem mam od może miesiąca.

powalos napisał/a:
Sid Gotama, poszukaj w sieci o czujniku papieru. Prawdopodobnie nie współpracuje prawidłowo z transoptorem sygnalizującym, że papier jest załadowany (pobrany).


Poszukam ale tak na szybko, to nic nie znalazłem. Szukać dokładnie tego modelu, czy to jakiś ogólny problem epsonów, bo tych tematów jest więcej.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Drukujesz tylko na papierze czystym czy pobierasz też kartki które wcześniej są zadrukowane i tylko coś nanosisz? Druk wcześniej już naniesiony brudzi wałki i one później mają problem z poborem bo nie klei się do nich papier. Druga sytuacja to stosowanie papieru foto matowego bez folii. On ma na sobie talk czy "cóś". I to strasznie brudzi wałki gumowe. Potem jest niezły problem.
Co do wałków je się czyści od strony podajnika papieru. Włącz drukarkę i naciśnij przycisk poboru papieru. Będziesz widział jak się obraca wałek poboru. On ma od brzegu gumowy pasek i to ten pasek gumowy musisz wyczyścić. Bierzesz nasączoną ściereczkę(delikatnie z wodą) jakimś płynem do naczyń (najlepiej czyści i odświeża kleistość gumy) i dociskasz z umiarem jednocześnie powtarzając czynność pobierz papier. Ten wałek będzie się obracał. Trzymaj tam palec owinięty ściereczką i tak to wszystko zrób żeby drukarka nie wciągnęła ściereczki.
Myślę, że to rozwiąże problem na długo. Powodzenia. Działaj z głową. ;)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dzięki, ja czyściłem te czarne :roll:
Wyczyściłem te o których piszesz, przynajmniej mam taką nadzieje, no zobaczymy, mam nadzieję, że będzie ok.
Na razie nie mam nic dłuższego do drukowania, więc jeszcze sukcesu nie bedę otrąbywał, ale pojedyncze kartki poszły bez problemu.
Dzięki za pomoc, jak by co, to sie jeszcze odezwę :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach