kruku  Dołączył: 09 Sie 2007
jak zrobic taką panoramę?
witam wszystkich....trafiłem na coś takiego:
panorama z Poznania

fajnie zrobione, wiadomo ze jak sie "spojrzy" za bardzo w gore to sie troszke rozciaga ale i tak jest mega dobre:)
z ilu zdjec to moze byc zrobione? i czym??
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
trzeba zrobic duzo fotek jakims fisheyem krecac sie w kolko




chyba :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To nie jest Fisheye. Podejrzewam coś ok 10-15mm, dobra taśma samoklejąca i nożyczki.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
To już zwykłe VHS nie wystarczy :shock:
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Michu napisał/a:
To nie jest Fisheye. Podejrzewam coś ok 10-15mm, dobra taśma samoklejąca i nożyczki.

prawie wszystko ok, tylko dlaczego taśma musi być dobra?
polecam :
http://panoramy.zbooy.pl/
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Poza tym, że od dłuższej zabawy robi mi się niedobrze, to panoramki są całkiem całkiem. Ale zdecydowanie bardziej klimatyczna jest ta na dole strony z Ostrowa Tumskiego (tylko mogliby te "gwiazdki" na lampach zlikwidować). Jesteście pewni, że wszystko fiszaj? Fiszaje trudno się skleja.....
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Robiłem ostatnio coś takiego sigmą 10-20. ale nie umiem za bardzo wklejać góry i dołu ;) Można się dopatrzeć nieścisłości: http://lubartow24.pl/stuff/plaza.mov
( składane w huginie + mov generowany w pano2qtvr

A to również z tej sigmy tylko trochę inaczej:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Wygląda jak logo jakiegoś hrabstwa :) bardzo pomysłowe.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Radzik składasz już moze nowym huginem 0.7 ?
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Tak. Mam wersję 0.7_beta4.
Bardzo dobrze działa.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
ale chyba coś zmienili w obsłudze ,chwilę się bawiłem betą 2 i tworzyło tylko oddzielne tify które póżniej musiałbym sklejać oddzielnie a że nie za bardzo miałem czas to wróciłem do 6.2 ale jak piszesz że wszystko ok
to spróbuje z betą 4 , dzięki
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Witam wszystkich, przez Was zostałem trafiony i zaposiadłem K100D Super co jak na razie powoduje płacz i zgrzytanie zębami bo to już nie to samo co "gumowe" kompaktowe cyfrówki :mrgreen:

Ale do rzeczy, nie chce reklamować stronki ale to jedna z panoram sferycznych z pewnego miejsca, ciekawe czy zgadniecie jakiego :)

http://www.360stopni.pl/files/266.html


I ja tam byłem, jadłem, piłem i promieniowanie ćwiczyłem :)
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Pumpernikiel, Wieczorem jak wrócę to na priv dam ci "Most na rzece Kamionce". A to jest w Czernobylu.
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Czernobyl jest 10km od sarkofagu :) Dla ciekawych tylko napiszę że Strefa I czyli Czernobyl to "prawie" normalne miasto - sklepy, kawiarnie, mnóstwo ludzi, autobusy. Strefa II Power Plant sarkofag i elektrownia. Strefa III miasto duchów Prypat. Szokujące jest to że 20 metrów od sarkofagu są biura, w każdym oknie klimatyzacja, przystanki autobusowe, parking i samochody, jakieś TIRy, ośrodek doświadczalny, ludzie tam sobie normalnie pracują :shock:


Dzisiaj próbowałem zawalczyć ponownie o prawdziwy kolor ale dalej jestem załamany, w życiu nie widziałem takiego przepalania czerwonego jak w K100D :mrgreen:

Walka trwa :)...
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Pumpernikiel, Zgodnie z obietnicą po zasięgnięciu informacji u FAFNIAKA mogę dać ci namiary na równie zagadkową fotkę-panoramę. Jeżeli się nie wysypałem na fotosiku to zgaduj jak to było zrobione . Ja musiałem długo główkować bo nie mieściło mi się w głowie, że nie widać nóg wykonawcy dopiero jak poczytałem rozwiązanie to rzeczywiście zauważyłem w szczegółach jak to było zrobione. Jeżeli chcesz to mogę ci powiedzieć ale żeby nie psuć ci zabawy, to do 21.30 milczę jak grób. http://www.fotosik.pl/pok...3e034c403b.html
Pa BB A Czernobyl poznałem po tym kominie na sarkofagu.
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
jest 21.25 zdążyłem :mrgreen:


"to jest plik jakiegoś rosyjskiego autora. Wykonanyz ponad 40 zdjęć"

wystarczyło kliknąć w fotkę :mrgreen:

Wszystkie panoramki zrobione na http://360stopni.pl są wykonane przeważnie tylko z 5 fotek.

Ze statywu, z latawca 50m :), z balonu >20m, z tyczki 6m. Gość ma specjalny system - zdalnie sterowany wózek do aparatu podwieszany pod balonem lub latawcem. Najpierw wypuszcza się latawiec na 50m po czym wciąga na linkach ten wózek z aparatem (Nikon D80), nie chce myśleć co by było gdyby to wszystko pierdyknęło o ziemię.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Pumpernikiel, Brawo. Ale jednak za dużo napisałem w Fotosiku. Chciałem być świętszy od papieża. Ja też myślałem o takim rozwiązaniu jak ten Poznaniak, ale za duże ryzyko z aparatem (mam szwagra co lata różnymi modelami więc mógłbym się sprężyć), ale Poznaniacy to przecież Krakusy wydalone za rozrzutność z miasta, więc pomyślałem sobie jak skąpiec, niekonwencjonalnie ( i jak tylko Zenitar 1,8/28 dotrze do mnie ) to zamierzam zrobić coś takiego tylko odwrotnie. T.zn. na wysokim miejscu umieścić aparat nad głową i wykonać zdjęcia nieboskłonu korzystając z 180 stopni widzialności. Zobacze co wyniknie z takiego podejścia. Założenia są niby ok. ale... wyjdzie jak zawsze.
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Cześć,

Odświeżę trochę temat :evilsmile:

Zastanawiam się nad zakupem Sigmy 10-20, gdyż chcę robić takie panoramy jak na stronie: http://panoramy.zbooy.pl/.

Chodzi mi o panoramy sferyczne, może na początku widoczki, bo w pomieszczeniach jest ciężej. Czy Sigma 10-20 wystarczy do robienia takich zdjęć, czy lepiej coś innego :?:

A może ktoś wie jakich obiektywów używają ludzie w innych systemach, albo czego używa autor wspomnianej stronki :?: Gość ma tam trochę panoram w zatłoczonych miejscach, a ludzie przecież się cały czas ruszają - może te 10mm będzie za wąskie, a może fisheye będzie lepszy do takich zdjęć :?:

Mam dużo wątpliwości, chcę "zainwestować" w sprzęt, ale nie może mnie on ograniczać w robieniu takich panoram, takich jak autor tej strony. Wiem, że umiejętności i doświadczenia nie przeskoczę, ale chciałbym zdobywać doświadczenie i mieć pewność, że niezadawalające efekty nie są związane z za słabym sprzętem.

Dzięki za wszelkie wskazówki.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
MLP tworzy takie panoramy wnetrz i obiektow prawie "zawodowo", wiec mniej wiecej sie orientuje co i jak.

1. Fisheye raczej nie, bo ciezko skalibrowac program do sklejania (moze profesjonalista sobie z tym ot tak radzi, ale na poczatek to sie ciezko z FE polapac).

2. Wlasciwie kazdy szerszy kat sie nada, chociaz niby jest zalecenie zeby to byla stalka (a jak zoom to wszystkie zdjecia na tej samej ogniskowej).

3. Statyw z glowica panoramiczna ulatwia prace o kilka rzedow wielkosci (co nie oznacza, ze sie nie da zrobic na zwyklej 3d).


Jak cos jeszcze to moge spytac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach