jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
Dołączam się do pytania kolegi ClicoFantastico.
W dniu wczorajszym moja MZ30 również postanowiła zakończyć pracę po 4 klatkach.
Dodatkowo mam pytanie - czy ktoś wie co można zrobić by odzyskać te ujęcia? Czy mam odcinać film i wywołać tylko te 4 klatki - czy wgl da się obrócić wałek w odwrotnym kierunku bez opcji zwijania filmu? Czy zwinąć film i później jakoś wyciągnąć końcówkę i przełożyć do sprawnego aparatu? Proszę o rady.
Zgłaszam chęć na zakup grupowy :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
jacekkar1, zwinąć film do kasetki, potem wyciągnąć końcówkę, ponownie załadować, przelecieć na ciemno z 6 dla bezpieczeństwa i dokończyć film.
Jak skończę film, będę miał za jakiś czas MZ5n z metalowymi bebechami, raster z klinem i bateriopakę do pozbycia z szuflandii jakby ktoś chciał lub nie chciał ale musiał zaszpanować np. na pepede oldskulowym, legendarnym (jak zwą na alegro) sprzęcichem. Jak post wyleci w kosmos to i tak sprzęt trafi w jakąś czeluść. Tyle, że nie forumową.
 
jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
Film zwinięty, końcówka kliszy wyjęta patentem na kartonik i taśmę klejącą - trochę martwię się czy nie rozszczelnia to kasetki, ale zobaczę jak wywołam. Tylko najpierw muszę poradzić sobie z naprawą. Dziś zamówiłem zębatkę na znanym serwisie aukcyjnym. Nie jest mosiężna, ale firma, która ją sprzedaje podaje info, że dorabia zębatki.
Tak z ciekawości zapytam tych co sami dokonali naprawy - długo to zajmuje? (Szczególnie za pierwszym razem)
Może macie jakieś rady, sugestie, coś co może mi pomóc. Będę wdzięczny.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
długo to zajmuje?

To zależy ile części zostanie po złożeniu :-)
Powolutku z zapamiętaniem (ja rysowałem) gdzie, co po kolei, może godzina.
 
jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
rychu napisał/a:

Powolutku z zapamiętaniem (ja rysowałem) gdzie, co po kolei, może godzina.


to tempo miałeś ekspresowe :), dam sobie jednak więcej czasu żeby mieć spokojne sumienie.

Ma ktoś może pdf'a przygotowanego przez Kefa? Niestety linki podane w wątku nie działają już.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Widzę że bardzo tanio metalowe zębatki można dostać na aliexpress. Z przesyłką wychodzi 4 zł/szt przy zamówieniu kilku, tylko chciałbym się upewnić jaka dokładnie to ma być zębatka. Link podany przez dżerrego na pierwszej wskazuje na zębatkę 0.3M, a na pentaxforums piszą że 0.25m. Średnica dziurki (D) ma być 1,5mm? A co z szerokością zębów (T) 1, 1,5, 2mm, więcej?
 
mientusfh  Dołączył: 13 Sty 2022
Parametry zębatki moduł 0,25, zęby 13, średnica pod wałek 1,5mm, szerokość 2mm.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach