Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Fujifilm X-T50
Najtańsze 40 MP na rynku w kompaktowej obudowie , obawiam się , że Pentax nie ma żadnych szans przebić tej oferty...
1500 euro czyli taniej od K-1 i Pentax K-3 Mark III.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Fujifilm X-T50
Markus napisał/a:
Najtańsze 40 MP na rynku w kompaktowej obudowie


W Xiaomi taniej 100 MP :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Żona ma nawet 200 MP w cenie mniej niż 1K :-)
U mnie tylko 108 MP :-)
Czekamy na ruch Pentaxa , bo na tą chwilę jedynie analog się szykuje?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wiadomo 8 lat temu u Pentaxa to 24 MP było dużo i niektórzy twierdzili po co tyle jak im wcześniej 6 czy 16 MP wystarczało? ;-)
Jednak laik jak będzie miał wybrać wiadomo co zawsze wybierze...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Laik? Smartfona...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Re: Fujifilm X-T50
Markus napisał/a:
Najtańsze 40 MP na rynku w kompaktowej obudowie , obawiam się , że Pentax nie ma żadnych szans przebić tej oferty...
1500 euro czyli taniej od K-1 i Pentax K-3 Mark III.
Czytam to i coś mi się nie zgadza. Oto dożyliśmy czasów, gdzie każdego bezlusterkowca można użyć do chłostania lustrzanek z tej prostej przyczyny, że na papierze wszystkiego mają mniej - fps'ów, punktów AF, 4K, 6K, 8K, wykrywania i śledzenia całego katalogu części ciała ludzi i zwierząt oraz jeszcze paru innych bajerów... To stało się tak powszechne, że istnieje sobie jako pewnik, którego nie trzeba w ogóle dowodzić i każdy powinien bez zastanowienia przyznać, że MILC są górą bo inaczej wyjdzie na idiotę. Tylko, do jasnej stałki, aparat to nie jest pralka. To jest sprzęt służący kreatywności. Takie proste porównania w rodzaju specyfikacja / cena wymiękają. Jak ktoś ma pomysł na dyptyki umieszczone na pojedynczej klatce filmu i chce to robić półklatkowym Pentaksem - to kupi sobie tego właśnie* Pentaksa.

* Wyjdę na idiotę, jak go nie wypuszczą... ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zasadniczo masz rację. Ja kupuję manualne obiektywy nie dlatego , że bardzo lubię nastawiać ręcznie ostrość ale dlatego , że są dużo tańsze od odpowiedników z AF ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
I tu dochodzimy do konkluzji.
Wiele wyborów to kompromis między ceną i możliwościami jakie oczekujemy od kupionego sprzętu.
Pentax Monochrom to taka Leica monochrom tylko w niższej cenie o zbliżonych możliwościach.
Dotychczas Pentax oferował więcej możliwości w cenie aparatów konkurencji, na dziś konkurencja odrobiła lekcje a Pentax stanął w rozwoju a nawet się cofa do czasów analoga.
Pewnie znajdą się chętni na jego zakup bo z nowych aparatów analogowych prawie nikt nie produkuje...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pytanie zasadnicze jest takie : czy gra na sentymentach wygeneruje wystarczającą sprzedaż aby firma przetrwała na rynku?
Bez nowych premier obiektywów i aparatów cyfrowych wątpię...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Tylko, do jasnej stałki, aparat to nie jest pralka.
Aparat to tylko narzędzie,. Służy do robienia zdjęć. Jeżeli dzięki AFeye mogę skupić się na kadrze, nie muszę przekadrowywać, mam pewność, że ostrość będzie na oku a nie na tle, wiem, że wszystkie strzały będą celne, to tak, wybieram zdecydowanie bezlusterkowca. A że ma 30 fps których nigdy nie wykorzystam? Cóż. Po prostu ich nie wykorzystam. Aparat to tylko przedmiot, dający to, o co mi chodzi - zdjęcie. Im lepsze i prostsze, tym lepiej. Pewnie dlatego osobiście przyszłość widzę w smartfonach, nie wliczając fotografii specjalistycznej.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Michu napisał/a:
Aparat to tylko narzędzie,
Owszem ale nawet narzędzia są takie z którymi praca jest przyjemna i takie które sprawiają wrażenie przysłowiowej "chińskiej tandety" która w każdej chwili może się rozpaść w czasie używania...Pentax jest w miarę solidny , 8 lat używania K-70 a rozpadł się tylko zatrzask baterii ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale teraz piszemy o wytrzymałości czy o wielofunkcyjności i nowych bajerach?
Mi w 3 egzemplarzach Panasa GX7 padło tylne kółko (wciskane). Wspomniałem o tym w komentarzu do materiału na YT, to posypały się podobne wpisy tyczące aparatów Fuji.
Co do solidności aparatów Pentax, to polecam wątek o selenoidzie.
Cóż, to tylko sprzęt, wpadki może zaliczyć każdy producent.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja tam nie widzę problemu w tym że aparat ma więcej funkcji w tej samej cenie.
Przecież nikt nie przystawia pistoletu do głowy i nie każe ich używać.
Ale lepiej że są.

Uzasadnianie braku funkcjonalności w lustrzance tym że "artysta głody jest bardziej płodny" gdy wynika to z przeszkód konstrukcyjnych (lustro/af) i zacofania technologicznego producenta, jest zabawne.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jeszcze strony nie zapisaliśmy, a już mamy reductio ad solenoidum i wątek do zamknięcia :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ale jak do zamknięcia? Ten Fuji będzie miał całkiem fajny obiektyw kitowy , wiadomo Pentax miał dotychczas najlepsze obiektywy kitowe ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Michu napisał/a:
Jeżeli dzięki AFeye mogę skupić się na kadrze, nie muszę przekadrowywać, mam pewność, że ostrość będzie na oku a nie na tle, wiem, że wszystkie strzały będą celne

A jeśli będę chciał wyostrzyć na dłonie... a może nawet na stopy... :?:
[Na szczęście to nie mój dylemat, nie focę modelek, generalnie fotek ludzi już wystarczy :roll: ]
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Greentrek, generalnie zasada jest taka, by się nie wypowiadać na temat, o którym nie ma się pojęcia, chociażby ze względu na to, by się nie kompromitować.
AFeye idealnie sprawdza się np. dla ślubniaków, przy fotografii biznesowej, czy nawet rodzinnej. W dowolnej chwili można go aktywować i dezaktywować.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie no, ja to trochę rozumiem.
Kiedyś starzy ludzie mieli problem z obsługą tv przy pomocy pilota, teraz obecność dodatkowych, nieobligatoryjnych trybów AF jest przeszkodą.

Ale dalej wątpię że istnieje duży rynek na aparaty z trybem M bez automatyki.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Michu napisał/a:
generalnie zasada jest taka, by się nie wypowiadać na temat, o którym nie ma się pojęcia, chociażby ze względu na to, by się nie kompromitować

Moje pytanie było retoryczne, nie wymagało odpowiedzi... uszczypliwości też nie... :-?
Po prostu się zastanawiam czy obecnie kryteriów estetyki nie zaczynają wyznaczać kryteria technologii. Bo w tym przykładzie jeśli AFeye umożliwia śledzenie skrajnej rzęsy, to każde zdjęcie z okiem przymglonym będzie z definicji złe? Tak przynajmniej uważają producenci wszelkiej maści gadżetów, próbując wygrać odwieczny dylemat "Jak ludziom, którzy mają już wszystko, sprzedać kolejną zabawkę".
A ślubniakami bym się nie sugerował, to fucha bez przyszłości - ślubów coraz mnie, rozwodów więcej, taki tam rozwój społeczny 8-)
opiszon napisał/a:
Kiedyś starzy ludzie mieli problem z obsługą tv przy pomocy pilota

Ale za to musieli się więcej ruszać, by zmienić kanał, nie tylko kciuk się w życiu przydaje. Może gdybyś nie siedział całymi dniami przed klawiaturą, miałbyś mniej problemów :->
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jesteśmy na forum technologicznym, w wątku tyczącym sprzętu. Serio mamy tutaj czynić rozważania filozoficzne? Gdyby to chociaż było zabawne. Albo kreatywne. Albo miało szczyptę sensu. Spoko. Ale zwykłe marudzenie malkontenta? W wątku technicznym zadajesz pytanie na które nie oczekujesz odpowiedzi? Serio?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach