akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
telekonwerter do teleobiektywu
czy telekonwerter ( 1,4x ) w sposób istotny pogarsza jakość zdjęć z teleobiektywu ( 150-600 mm )? czy pogarsza też szybkość pracy AF ? Tak powiedział mi znajomy, który sam TC nie używa. Z jednej strony kusi dłuższa ogniskowa a z drugiej strony nie chcę wydawać pieniędzy na coś, co będzie mnie tylko irytować...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
akagi66 napisał/a:
Nikon D500, Obiektyw Tamron 150-600 mm
600mm na APS-C i jeszcze za mało? A jak zrobisz, żeby było nieporuszone? ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
z podpórki - statyw albo monopod. A w złych warunkach pogodowych bez konwertera. Ale nad morzem by się naprawdę taka ogniskowa przydała.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Podziwiam. Rzadko sięgam powyżej 200mm. Zresztą nie bardzo mam możliwość z racji obiektywów, ale i pomysły mi się kończą ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
do focenia ptaków dłuższa ogniskowa jest lepsza, ale pytanie brzmi czy TC pogarsza szybkość pracy AF i ostrość zdjęć. Kasa nie jest niegraniczona i mogę ją przebalować na inne pomysły też ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
TC na pewno wpływa na pracę AF. Wynikowa liczba przysłony powinna być niższa niż 8.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
plwk napisał/a:
TC na pewno wpływa na pracę AF. Wynikowa liczba przysłony powinna być niższa niż 8.

W czasach matówek z klinem i rastrem na pewno - ale czy teraz też :?: Przecież NiC-ponie robią tele o światłach f11 i na pewno nie są to manuale.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
akagi66, spadek jakości musi być - to dodatkowy element w torze optycznym, cudów nie ma. Nawet w obiektywach, które mają TC wbudowany. To, czy spadek jakości będzie w stopniu dla Ciebie istotnym - to już tylko Ty jesteś w stanie określić.
Najlepiej byłoby wypożyczyć sprzęt i porównać sobie w charakterystycznych sytuacjach. Zawsze to lepiej, niż przeglądanie dostępnych sampli w internecie.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
zamówiłem używkę. Zobaczymy. Dziękuję wszystkim za pomoc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach