bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
  Adobe zaczyna cofać licencję na używanie starszych wersjii
Adobe zaczęło wysyłać do użytkowników listy cofające ich licencję na użycie starszych wersji różnych programów, w tym LR Classic. Tak, mogą to zrobić. Artykuł nie mówi wprost,, ale wygląda że chodzi o wersję pudełkową. Inaczej nie byłoby problemu, bo na subskrypcji po prostu robisz update.

https://www.vice.com/en/a...ns-of-photoshop

Przypomnę też mój przypadek, gdy legalnie zakupiony klucz dla Lr 6 został mi oznaczony jako skradziony i zablokowany. Nie ma możliwości odwołania się ani rozmowy z nikim, kto zna prawo UE. Od tamtej pory omijam te firmę szerokim łukiem.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
No cóż, ja właśnie miałem taką sytuację. Musiałem kupić subskrypcję...
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Niestety i mnie to spotkało.
Jak na razie kupiłem subskrypcję, ale ewidentnie trzeba przenieśćsięna Darktable.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Ciekawe, że ludzi w takim przypadku nie łapie k*** i nie przechodzą na pirackie wersje.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie jestem diehardem wolnym od subskrypcji, gdzieniegdzie nie dało się ich uniknąć - ale w kwestii foto od zawsze siedzę w RT/Gimp i mam się całkiem nieźle. Niemniej oburza mnie likwidowanie użyteczności produktu, który sprzedało się na własność klientowi - chamstwo po całości! Kradzież w zasadzie! Powinni Wam oddać kasę :evil:
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Jest jeszcze kilka opcji bez subskrypcji: DxO PhotoLab, On1 Photo RAW...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Keek, to taka jest wg. Ciebie alternatywa? :roll:
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Kerebron napisał/a:
Keek, to taka jest wg. Ciebie alternatywa? :roll:


Nie wiem. Nie używam pirackich programów od jakichś 30 lat. Zastanawiam się tylko jak zareagować na fakt, kiedy w świetle prawa Sony zabierze mi z salonu telewizor, który kupiłem w pudełku w sklepie??? Jeśli wszelakie służby nie mogą mi pomóc, to logicznym wydaje się wynieść z powrotem ten telewizor z magazynu Sony. Analogia jest nawet o tyle niedokładna, że telewizora nie da się bezkosztowo skopiować. Można usprawiedliwiać Sony, że chce wymontować ze środka komponenty i sprzedać je w następnym modelu. W przypadku Adobe, to czysta złośliwość w stosunku do użytkownika.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja osiadłem na DxO + Affinity Photo.
O ile zawodowo pewnie nie da się konkurować bez Adobe (zwłaszcza z PS i ich narzędziami GenAI), to jako hobbysta nie wyobrażam sobie płacić tej firmie subskrypcji przy takim traktowaniu.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
bbartlomiej napisał/a:
Ja osiadłem na DxO + Affinity Photo.
O ile zawodowo pewnie nie da się konkurować bez Adobe (zwłaszcza z PS i ich narzędziami GenAI), to jako hobbysta nie wyobrażam sobie płacić tej firmie subskrypcji przy takim traktowaniu.


Dokładnie...mam podobnie, jadę na DXO/Pixelmator/Topaz( jak męczę się z jakimiś starym obiektywem) i kilka innych, wiadomo co jakiś czas trzeba zabulić za upgrade, ale wolę to niż płacić Adobe..które traktuje tak sowich użytkowników, jak sami piszecie...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Keek napisał/a:
Ciekawe, że ludzi w takim przypadku nie łapie k*** i nie przechodzą na pirackie wersje.

Ekhm... tego, no...

Dla moralnego spokoju można sobie postawić na półce gdzieś w zasięgu wzroku pudełko i fakturę o-)

Ryszard napisał/a:
Kradzież w zasadzie! Powinni Wam oddać kasę

Tak, ale w przypadkach z którymi ja miałem styczność stanowisko Adobe wyglądało tak:
Odkryliśmy, że oprogramowanie, które kupiłeś na fakturę w oryginalnym pudełku, zafoliowane, wypuszczone przez nas, nie pochodziło od autoryzowanego przez nas sprzedawcy, więc jest nielegalne. Aktualnych autoryzowanych sprzedawców możesz sobie sprawdzić na stronie, a archiwalnych nie, ale my ci mówimy, że ten nie był autoryzowany.
Ew. zwrotu kosztów dochodź sobie sam od tego sprzedawcy a w międzyczasie kup sobie u nas abonament.

Nie wspominając już o starych wersjach programów, które miały aktywacje online i firmom się odwidziało utrzymywanie tych serwerów przy życiu. Takie to licencje BOX Lifetime.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Generic napisał/a:
stanowisko Adobe wyglądało tak:
To pachnie sprawą cywilną. :evil:
Komu by się chciało parę lat z tym bujać po sądach? :roll:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Widzę, że Adobe się rozpędza o-)
Czyli teraz mogą sobie analizować "content" użytkowników aby poprawiać jakość produktu. I wyskakuje okienko, że albo akceptujesz, albo ci się już oprogramowanie nie włączy. Miło.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Mnie to naprawdę trochę przeraża, bo jawi mi się w przyszłości dystopia, gdzie firmy medyczne/farmaceutyczne sprzedają prawo do życia.
Nie zapłacisz abonamentu za przeszczepioną nerkę, którą przypadkiem zniszczyłeś sobie naszymi witaminami, to zabierzemy ją z powrotem.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Keek napisał/a:
Nie zapłacisz abonamentu za przeszczepioną nerkę, którą przypadkiem zniszczyłeś sobie naszymi witaminami, to zabierzemy ją z powrotem.

Gorzej, wyłączą ją zdalnie :shock:

:lol:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Keek napisał/a:
Mnie to naprawdę trochę przeraża, bo jawi mi się w przyszłości dystopia, gdzie firmy medyczne/farmaceutyczne sprzedają prawo do życia.
Nie zapłacisz abonamentu za przeszczepioną nerkę, którą przypadkiem zniszczyłeś sobie naszymi witaminami, to zabierzemy ją z powrotem.

Wyścig z czasem / Repo men ?

A co lepsze to te zmiany są w Adobe General Terms of Use od lutego, tylko dopiero teraz, w czerwcu zaczęło wyskakiwać okienko do akceptacji.
A ktoś napisał, że nie da się nawet Photoshopa odinstalować wcześniej nie akceptując o-)
Jak się wczytać, to niby to analizowanie "contentu" nie dotyczy rzeczy przechowywanych lokalnie i niby można się wypisać z tej opcji, ale z wyjątkami. No i do czasu kolejnej aktualizacji warunków o-)
Tak czy siak, robią co chcą i będzie tylko gorzej.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Matriksem mocno powiało ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Raczej Repo manem.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
https://antyweb.pl/adobe-photoshop-regulamin
Jeśli tak faktycznie jest to jakieś szaleństwo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach