Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
A ile warto dać? Używane da35 330-400 zł
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Jacekzkl napisał/a:
A ile warto dać? Używane da35 330-400 zł


Patrząc na ceny zakończonych aukcji na ebay, to 800 zł nie odstaje jakoś bardzo od ceny rynkowej, ale zawsze warto się potargować. Cena F28 wynika z tego, że jest ich mało na rynku, bo już od dawna nie są produkowane i trudno je kupić. A czy warto, to sam musisz zdecydować. Najlepiej jakbyś miał możliwość podjechać do sprzedającego, podpiąć szkiełko i przetestować. Ostatnio sprzedawałem dwa obiektywy, przyjechał pan, podpiął jeden, podpiął drugi, porobił fotki, pogadaliśmy i wyszło na to, że zamiast jedego z tych dwóch, kupił trzeci, zupełnie inny, który też miałem na zbyciu :-) .

Jeszcze jedna anegdotka. Dawno temu miałem Sigmę 28mm f/1.8 i byłem z niej zadowolony. Ale kupiłem Pentaxa FA 35mm f/2 i Sigmę sprzedałem, bo stwierdziłem że nie potrzebuję dwóch obiektywów o tak podobnej ogniskowej. Z biegem czasu okazało się, że jednak 35mm to zupełnie coś innego niż 28mm. Więc jeśli koniecznie chcesz stałkę, to przemyśl która ogniskowa bardziej Ci pasuje.


EDIT:
Może Sigma 30/1.4 by Ci podpasowała? Nie miałem, ale opinie ma dobre. Starszą wersję (nie Art) da się znaleźć do 800.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Starsza wersja 30/1.4 to można powiedzieć że obiektyw "efektowy" ;-) tak go zapamiętałem
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czasem wręcz defektowy. Nowa wersja była zdecydowanie lepsza.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eizo wyjąłeś mi to z ust
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Starsza Sigma 30/1.4 miała dużą krzywiznę płaszczyzny ostrości i to powodowało problemy przy jej używaniu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacekzkl napisał/a:
A ile warto dać? Używane da35 330-400 zł
To zależy... :mrgreen:
Jeśli potrzebujesz stałki 28mm z AF to pewnie te 800zł da się usprawiedliwić, bo jak inni napisali, podaż takich szkieł jest niewielka. Jeżeli wybierasz konkretnie między DA35 a F28 to sam widzisz, różnica w cenie jest dwukrotna, a z pewnością "plastic-fantastic" DA35 cię nie zawiedzie.

Albo szerzej, albo taniej - decyduj ;-)
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Kupiłem
Kupiłem używany w dobrym stanie. Porobiłem kilka zdjęć. I muszę powiedzieć, że są dziwne. Bardzo ostre, jak żyleta. Człowiek który znajduje się w kadrze w całości, czyli fotogrfowany z odległości ok 3 metrów wygląda jak wklejony w fotoszopie. Ostrość krawędzi jest powalająca, zbyt duża. Nie jestem przyzwyczajony do takiej ostrości i braku aberracji na krawędziach. Muszę jeszcze go poużywać ale przy f2.4 na prawdę ostro. Nie spodziewałem się, że będę narzekać na antymydło w obiektywie pentax skadinąd tanim.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zwróć do sklepu jako niesprawny, skoro nie spełnia norm ostrości i aberracji.
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Spełnia za bardzo. Ostry jak żyleta. Brak takiej plastycznosci
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jacekzkl, ja używam go - od czasu do czasu - do naświetlania filmów B&W i też jest ostro. Tyle, że wtedy ta ostrość aż tak nie wali po oczach. Ogólnie to jednak wspaniały obiektyw. Nie robiłem specjalnych testów ale mam wrażenie, że jest ostrzejszy of FA* 24/2.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Jakoś nie polubiliśmy się z tym szkiełkiem i bez żalu oddałem go jako zaślepkę do sprzedawanego body ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach