greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
K-3III - transfer/backup fotek
Pytanie do posiadaczy o możliwość backupu z pominięciem kompa. Wiadomo że można wyjąć SD i włożyć inną, ale łatwo się w nich pogubić. Można przez ImageSync zgrać na fona, ale zakładam że po WiFi powoli to idzie. Czy próbował ktoś zgrywać fotki z K-3III na fona po kabelku? A może nawet na USB-pędraka? Realne toto?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli telefon ma OTG i transfer USB co najmniej 3.0, to żaden problem - wystarczy zwykły czytnik kart SD z wyjściem USB C.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
A może nawet na USB-pędraka? Realne toto?

Trzeba by sprawdzić zgrywanie na pendrive przez przejściówkę OTG.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu, masz na myśli wyjęcie karty i zgranie na telefon?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Przejściówka OTG byłaby zbyteczna, bo z obu stron mamy USB-C i teoretycznie pójść mogłoby, ale czy ktoś by to sprawdził. Ja myślę że to raczej kwestia narzędzia do wyboru/selekcji elementów po stronie body.
Tak wyglądałoby podejście logiczno-eleganckie. Czytnik SD na kabelku USB-C pewnie prostszy w realizacji, chociaż po stronie fona najczęściej jednak standard 2.0
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Używany Galaxy S10 z USB 3 to kilkaset zł. Dodatkowo ten model ma możliwość instalacji kart micro SD, więc jako przenośny bank zdjęć wydaje się idealny.
Tak Rysiu, to mam na myśli.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie muszę szukać używki, tym bardziej że nie trawię samsungowej nakładki OS. Mój bieżący fon ma wystarczająco zasobów na takie zabawy. A USB 2.0 w sumie nie jest wcale problemem, gdy ładuję mapy po kilkanaście GB. tif trwa to małe kilka minut.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować inną nakładkę.
Jeżeli natomiast nie przeszkadza Ci wolny transfer USB2.0, to myślę, że problem masz rozwiązany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach