Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
plwk napisał/a:
Ryszard napisał/a:
drugie jest mroczne i monumentalne

Monumentalne jest miejsce - cmentarz wojskowy nr 51 z I-ej Wojny Światowej, w Beskidzie Niskim na Rotundzie.


Dokładnie tak, dlatego będzie więcej zdjęć, jak się powakacyjnie ogarnę :)

Dzięki za miłe słowa :)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Dobrze, że cmentarz po renowacji cały czas się trzyma. Kiedy była renowacja nie pamiętam, ale pamiętam obraz ruiny i kikutów krzyży z moich czasów studenckich. A to było dawnooo. Byłem tam z moimi całkiem młodymi dziećmi (były w podstawówce, starsze koło 5 klasy :-) - teraz studiuje). Wtedy był po remoncie.

Czy ktoś dba o drewno na tym cmentarzu w sensie odnawia impregnację, czy pozostawione jest zębowi czasu ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
We wrześniu 2014-tego wyremontowane były dwa krzyże i trwały prace przy trzecim.

 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
radek_m napisał/a:
Dobrze, że cmentarz po renowacji cały czas się trzyma. Kiedy była renowacja nie pamiętam, ale pamiętam obraz ruiny i kikutów krzyży z moich czasów studenckich. A to było dawnooo. Byłem tam z moimi całkiem młodymi dziećmi (były w podstawówce, starsze koło 5 klasy :-) - teraz studiuje). Wtedy był po remoncie.

Czy ktoś dba o drewno na tym cmentarzu w sensie odnawia impregnację, czy pozostawione jest zębowi czasu ?


Nie, od renowacji nie było nic robione. Z drugiej strony pierwotna wersja stała jeszcze częściowo w latach 90-tych.
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Świetne te startrailsy. Ja przychylam się do drugiej wersji. Troszkę szkoda, że dłużej nie ciągnąłeś kresek ;-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Całe 32 minuty Wielkiej Galaktyki w Andromedzie (M- 31). Pentax K-5, ISO 2500, klatki po 15 sekund i M135/3.5 135 mm przymknięty do f 5.6. Będę chciał dozbierać klatki, ale to nie nastąpi szybko, więc trochę się już bawię obróbką - myślę o docelowych proporcjach, kolorach itp. - poproszę o opinię i krytykę:)





 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Wczorajszy superksiężyc: Pentax - Q i SMC Takumar 300/4 oraz telekonwerter Tamrona (PZ AF 1.5) plus filtr SvBony Color Correction Filter częściowo usuwający abberacje chromatyczną. Stack z ok. 20 klatek.

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Świetne ;-) Mały Pentax dużo potrafi ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A mówią że małe matryce są do niczego nieprzydatne i powinny wymrzeć :-P
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki, akurat do księżyca Pentax-Q jest idealny (jasny obiekt, dodatkowe pozorne wydłużenie ogniskowej). Bardziej dziwi mnie, jak dobrze zachowuje się SMC - Takumar 300/4 z telekonwerterem i filtrem usuwającym część abberacji. Jako komplet są super lekkie i dają się umieścić nawet na "zabawkowym" montażu astronomicznym EQ-1, żeby podążać np. właśnie za księżycem.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Piotrek K, chetnie bym zobaczył taki księżyc w formacie A1 na ścianie u mnie :-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Rivelv napisał/a:
Piotrek K, chetnie bym zobaczył taki księżyc w formacie A1 na ścianie u mnie :-)


Dzięki! Zdjęcie powyżej było tak naprawdę złożone na szybko - warto by mieć 2-3 razy więcej klatek i wtedy przy składaniu można by zastosować tzw. drzizzle i podnieść rozdzielczość o 50%.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
To jeszcze wczorajszy Łysy (ten sam setup, co poprzednio).



 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
:-B :-B :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Piotrek K napisał/a:
Pentax - Q i SMC Takumar 300/4 oraz telekonwerter Tamrona (PZ AF 1.5)
O kurczaki! Ta jakość wyrzuca z kapci. Rewelacja!

A Łysy jaki postrzelany mocno. Dobrze mieć atmosferę :mrgreen:

 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Piotrek K, potwierdzam, że jakość Łysego jest wyśmienita! :-B Co do M31 to wybrałbym środkową wersję z lekko podkręconymi kolorami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach