jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Człowiek odpala losowy filmik w sieci i od razu słyszy swoją japę :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Japujesz to masz za swoje :-p
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
Ale z taką płatną symulacją filtra ND to dajcie spokój, kto to widział
Ciekawy temat poruszyłeś, ale przykryła go optycznofobia :lol:

80$ za to wołają. To nie jest zła cena, o ile jest porządnie zrobione. Taka wersja może być bardziej praktyczna i przyjemna w użytkowaniu niż cała ta graciarnia, holdery, szybki itd. Soft na glebę nie upadnie i się nie zadrapie, rozumiesz ;-)

A tak w ogóle, to chyba jest filtr połówkowy, a nie ND...?

 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Ryszard napisał/a:
A tak w ogóle, to chyba jest filtr połówkowy, a nie ND...?
Kupujesz 2 sztuki, zapinasz jeden obrócony o 180 stopni względem drugiego i masz ND... trzeba tylko 160$ wydać.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Aha, czyli powinien kosztować 40$? :mrgreen:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Przy 40$, to bym się skusił. Na jeden, oczywiście.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Przy 40$, to bym się7 skusił. Na jeden, oczywiście. :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
2 posty po 40$ to jeden filtr za 80$ ;-)

Naprawdę uważacie że to jest atrakcyjna oferta?
Ja wiem - fizyczny kosztuje też, ale w cenie fizycznego masz koszt wytworzenia, transportu, dochód dystrybutora itp.

Tu sprzedajesz licencję na kopię kawałka kodu.
To nie powinno kosztować tyle. Porównajmy co ceny całych kombajnów do obróbki RAW...

 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Hummm działa to chyba nieźle, może nie będę musiał nosić tych wszystkich holderów , sprawdzę w terenie to coś wrzucę jak będzie ku temu okazja (warunki pogodowe)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzyc sur, dawaj koniecznie, chętnie zobaczę oraz posłucham wrażeń z pierwszej ręki.
opiszon napisał/a:
Naprawdę uważacie że to jest atrakcyjna oferta?
Wygląda nieźle, ale ja to sobie filozuję. krzyc sur nam odpowie.

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
Tu sprzedajesz licencję na kopię kawałka kodu.

Czyli dokładnie to samo co M$ czy Ogryzek, czy wielu innych [np. custom mapy silników]

A tak w temacie rzeczonego "filtra" to akurat reklamowe fotki z Optycznych mnie nie przekonują. Lepsze wyniki osiągam CIR-PL. Ale sam pomysł godny, w przypadku posiadania kilku szkieł o różnych średnicach filtrów oszczędności mogą być spore, 40$ to pryszcz.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Raczej 80$ ;-)
Ale powinien zadziałać nawet z fiszem :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Panowie, a czy przy elastyczności matrycy w K1 serio potrzeba takiego filtra? Pytam, bo mimo, że sam mam zestaw filtrów połówkowych, to w moim Soniaczu prawie w ogóle ich nie używam. Co innego w m43 (i tutaj w takim OM System OM-1 to się faktycznie sprawdza).

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Patrzcie na sprzedaż Pentaxa w rynku

https://www.optyczne.pl/2...w_2023_r._.html
 
korneli_z  Dołączył: 30 Sty 2017
Paffcio napisał/a:
Panowie, a czy przy elastyczności matrycy w K1 serio potrzeba takiego filtra? Pytam, bo mimo, że sam mam zestaw filtrów połówkowych, to w moim Soniaczu prawie w ogóle ich nie używam. Co innego w m43 (i tutaj w takim OM System OM-1 to się faktycznie sprawdza).


Według mnie on jest w takiej postaci w ogóle nie potrzebny nawet gdyby zakres tonalny był w aparacie podły (w K1 akurat problem nie występuje bo jest dobrze)
W przypadku Pentaxa aparat robi dwa zdjęcia i nakłada je na siebie. Więc można po prostu zrobić 2 zdjęcia i nałożyć je na siebie przy obróbce xd i to za darmoszke ^^ Nawet jest opcja do zrobienia kilku zdjęć, Bracketing się nazywa :-)

W OM to działa inaczej, nie doktoryzowałem się ale coś tam czytałem że robi dużo "krótkich" zdjęć i potem je łączy w jedno "długie" czy jakoś tak. w każdym razie całkiem inna zasada działania filtra.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Elita
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto napisał/a:
Patrzcie na sprzedaż Pentaxa w rynku

https://www.optyczne.pl/2...w_2023_r._.html


10 tysięcy sztuk :roll: Wiem, co o tym sądzić, ale nie powiem, bo będzie, że jestem maruda :evilsmile:

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Paffcio napisał/a:
Wiem, co o tym sądzić, ale nie powiem, bo będzie, że jestem maruda :evilsmile:

A ja bym wprowadził zasadę - użyszkodnicy spoza systemu nie otwierają dzioba w kwestiach drażliwych, które ich przecież nie dotyczą :-P Mogą sobie krytykować lodówki, albo lokówki, albo chociaż cyklistów :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
10 tys...
Hmmm to szacowana ilość sprzedanych licencji na filtr ND to będzie ile? 42 sztuki?
Temu tak wysoka cena, bo się koszty developmentu nie zwrócą nawet.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
greentrek napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Wiem, co o tym sądzić, ale nie powiem, bo będzie, że jestem maruda :evilsmile:

A ja bym wprowadził zasadę - użyszkodnicy spoza systemu nie otwierają dzioba w kwestiach drażliwych, które ich przecież nie dotyczą :-P Mogą sobie krytykować lodówki, albo lokówki, albo chociaż cyklistów :roll:


Ałć, widzę, że zabolało... mnie też kiedyś bardzo bolało.

Ale jak chcesz zamknąć mi usta/klawiaturę to nic prostszego, jak tylko dopisać taki punkt w regulaminie oraz zdefiniować kto to użytkownik systemu (np. ja wciąż mam pasek po K3II i jakieś zaślepki na obiektywy i korpus) i co to tematy drażliwe. Tylko z tym ostatnim to bym uważał, bo jak dopiszesz do listy AF, brak roadmapy, niepewną przyszłość, problemy z serwisem czy brak 3rd party szkieł, to faktycznie pozostanie gadać jedynie o lodówkach i lokówkach :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach