Cree  Dołączył: 22 Wrz 2009
Pentax K3 III - pęknięta szybka górnego wyświetlacza
Cześć

Przez swoją nieuwagę uderzyłem głowicą statywu w szybkę górnego wyświetlacza Pentaxa K3 III, która niestety pękła w swojej dolnej części.
Da się z tym żyć choć obawiam się o szczelność w tym miejscu w razie jakiegoś deszczu.
Podpowiedzcie proszę gdzie, w jakim serwisie najlepiej to wymienić? opto-technika? A może jeszcze coś innego?
Z drugiej strony trochę się boję, że naprawiając taką drobnostkę, magicy z serwisu przy okazji uszkodzą coś innego. Nie wiem czy wymiana tej szybki odbywa się tylko z zewnątrz czy trzeba coś więcej rozebrać, stąd moja obawa.

 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Naklej jakieś szkiełko na to, ale tak dobrane żeby pęknięcie było w całości pod szkiełkiem. Podejrzewam że naprawa polega na wymianie całego panelu górnego. Przekonanie że przy naprawie popsują bardziej jest chyba w większości przypadków tylko przekonaniem, które powstrzymuje przed naprawą. Aha - tą naprawę wykonasz tylko w autoryzowanym serwisie bo Pentax nie sprzedaje części serwisom nie autoryzowanym...

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na Allegro można często dostać szybki na ekran i na wyświetlacz górny. Jako komplet.
 

Cree  Dołączył: 22 Wrz 2009
Ktoś używa takich szybek ochronnych? macie coś godnego polecenia?
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Ta szybka nie jest integralną częścią wyświetlacza . To tylko plexa klejona na taśmę dwustronną . Wymiana jest łatwa i nie ingeruje we wnętrze . Pozostaje kwestia szybki . Poza autoryzowanym serwisem raczej nie do kupienia .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach