Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cięcie samemu? Nigdy nie próbowałem i chyba mnie nie ciągnie.
Zresztą, czy wystarczy do tego sam rękaw ciemniowy? Nie chcę już więcej szpejów... :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
czy wystarczy do tego sam rękaw ciemniowy?

Plus nawijarka, w rękawie tylko ładujesz film do nawijarki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Aha, czyli kolejny klamot :-D
Choć inwestycja w nawijarkę zwróciłaby się nawet szybko, wolę popróbować różnych filmów ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z drugiej ręki pewnie kilkadziesiąt złoty.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, zależy jaka. Te z długim nosem około 100-150zł z tego co teraz oglądałem. Za 120zł na allegrolokalnie ktoś sprzedaje wydrukowaną nawijarkę, która wygląda średnio. Te lepszego typu z bez nosa, mniej marnujące końce filmu to już 250zł wzwyż na ebay. Nowa ta kwadratowa z zaakrąglonymi rogami to ponad 400zł u nas, i na ebay.
Trzeba polować. Właśnie robiłem research i pewnie kupiłbym w B&H tego Lloyda. Z przesyłką, potencjalnym VAT i cłem do przełknięcia.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nową widziałem u nas za 299 z dostawą za około 4 tygodnie.
 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
No tanie nie są, klamot kolejny, chociaż wcale nie duży. Ale 30 metrów Fomy 200 kosztuje 260 ziko, jest z tego pi razy oko 18 kasetek filmu. Przy cenach gotowych filmów to dość szybko zwróci się koszt zakupu nawijarki, a potem mamy cenę rolki mniejszą o prawie połowę. Jak ktoś chce oszczędzić i nie przeszkadza mu focenie cały czas na tym samym filmie to to jest, kierowniku drogi, złooooty interes.

Mi nie przeszkadza, na dodatek będąc skąpcem jadę na Rodinalu więc tym bardziej grosiwo zostaje. Chociaż i tak drogo, chyba trzeba będzie spróbować W37 albo W27.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
bbartlomiej napisał/a:
[…]Właśnie robiłem research i pewnie kupiłbym w B&H tego Lloyda. Z przesyłką, potencjalnym VAT i cłem do przełknięcia.

Mam podobną nawijarkę do tego Lloyd’a (marki Hama), bo mi przypadkiem wpadła w ręce, ale jeszcze nie użyłem. Szczerze mówiąc, mam pewne obawy czy rozwiązanie ze szczeliną uszczelnioną na stałe filcem nie rysuje błony. Te z tzw. długim nosem mają możliwość rozwarcia szczeliny na czas nawijania i wygląda mi to na pewniejsze.
Jak nie znajdę czegoś w normalnej cenie to pewnie trzeba będzie spróbować, bo coraz częściej sięgam po analoga.
Może nawet trzeba zmobilizować się i dołączyć do „JA”? :-)
 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
No film wciąga jak się go często robi :) Do tego stopnia że zacząłem się zastanawiać nad organizacją ciemni w łazience, tylko trochę małą mam.

Sam P17 spisuje się ekstra, zabawka jest na serio bombowa. Do poważniejszych prac z filmem (samoloty, jakieś pociągi na większe odległości, focenie w nocy) mam K2 i ostatnio zanabyłem LXa właśnie pod nocki, ale na wszystkie wycieczki, do muzeów czy nawet na spacery zabieram Siedemnastkę. Można to wrzucić do kieszeni kurtki, nie przeszkadza, jedna rolka starcza na całe wyjście, 72 klatki to jest to.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, podeślesz proszę linka?
plis, miałem długo tę z nosem. Działała OK ale sporo filmu się traci o ile nie robisz tego w rękawie. Te zaokrąglonie mają trochę mniejsze straty.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
podeślesz proszę linka?

W czarno-białych.pl .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jersey napisał/a:
No film wciąga jak się go często robi :) Do tego stopnia że zacząłem się zastanawiać nad organizacją ciemni w łazience
Pentax 17 miał oszczędzać film - a tu jakby w drugą stronę poszło ;-)

Zaczynam testować swojego. Kozacki jest! :-)

[Dodane 1,5 dnia i 1/3 filmu od rozpakowania:]
Pentax 17 - fotografia od nowa :-D


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach