matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ktos sie zna na Acerach?
Zakupiłem nowego lapropa: Acer Extensa 5220. Niestety z Vista, bo z XP nie bardzo były :-P
Ale rzecz, która mnie niepokoi to dynamika sygnału wyjściowego - znaczy głośność. Bo "podkręcone na maxa" a tu ledwie, ledwie bzyka :-P Tak na wbudowanych głośniczkach, jak i na słuchawkach. Po prostu słychać słabiutko :-(
I teraz pytanie - to tak ma być (w sensie ten typ tak ma?) To się gdzieś softwarowo ustawia (potencjometra na zewnątrz nie znalazłem), żeby troszkę więcej czasu dawało? Tylko jak i gdzie? Czy to może jednak coś spartolone i należy towar wymienić w ramach wady ukrytej czy innej niezgodności z umową?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poszukaj w mikserze, powinna być regulacja poziomu sygnału.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na HP-kach można regulować przez klawiaturę, jest symbol głośnika na klawiszach.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na Acerach też , przy pomocy klawisza Fn+ głośnik.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Dada dobrze pisze - bardzo wiele laptopów ma regulacje głośności poprzez klawisz Fn + głośnik. Klawisz Fn jest niebieski i jak go przytrzymujesz, to działają funkcje zaznaczone na klawiszach na niebiesko.
Tak samo włącza się zewnętrzny monitor, wprowadza laptopa w stan uśpienia itp.
Widziałem ACERA który miał głośność na kursorach, ale przeważnie to są klawisze f4,f5,f5,f7 itp.

gilby
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Odpalam Acera i zobaczymy, co wyjdzie. Jednak na rozwiązanie z mojego HPeka jest lepsze :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
matb napisał/a:
A ktos sie zna na Acerach?
Ja jedynie mogę coś powiedzieć o Acer negundo
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
matb, daj cynk jak z tymi głośnikami oraz z jaką konfiguracją kupiłeś, gdzie i za ile. Podoba mi się ta nowa obudowa (gniazdo PCMCIA + Express Card, Gigabit ethernet, firewire, S-Video, czytnik kart no i wlan oraz bluetooth z wyłącznikami). Zastanawiam się tylko, czy nie warto dołożyć do Core, bo 5220 ma Celerona.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy nie warto dołożyć do Core
Po mojemu - warto.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zastanów się dwa razy. Ja mam Acera i wiem tyle, że w razie czego naprawa gwarancyjna, to lekki horror . Serwis jest w Czechach i wysyłka na własny koszt tylko DHL-em. Ewentualnie po uznaniu gwarancji zwracaja koszty wysyłki. W moim siadło tylko głupie gniazdo fire-wire, i po długich wojnach i analizach taniej mi i szybciej wielokrotnie wyszło kupić karte PCMCIA niz je naprawiać. Zaznaczam, że nie wysiadło wskutek dłubania w nim łomem, lub innym ostrym narzędziem. Trzy tygodnie po gwarancji trafiło dla odmiany inwerter- koszt naprawy 280 zł. Sprzęt jak działa niezły , ale wg mnie mocno awaryjny.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Dada, zdaje się, że właśnie się o tym przekonałem :-P
Kupiłem tydzień temu (nie dla siebie, dla mamy) i po włączeniu dziś okazało się, że matryca "wariuje" :-( Znaczy mruga, obraz lata, kolory jakieś nie takie... Zaraz się załaduję oddać sprzęt do wymiany. Bo gwarancja producenta mnie póki co nie obchodzi - jest odpowiedzialność sprzedawcy, więc poproszę o wymianę od ręki na nowy. Zobaczymy.
Tylko takie pytanie - czy ktoś się orientuje, jak to jest z zestawem dysk/komputer/licencja na system operacyjny. Znaczy, czy jak poproszę o nowy komputer (taki sam oczywiście), to będzie się dało wsadzić "stary" dysk z zainstalowanym OS, czy nowy kom będzie już wymagał nowego systemu? Czy na wszelki wypadek sformatować dysk, coby w "obce ręce" nie trafiły jakieś dane z mojego dysku?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Czy na wszelki wypadek sformatować dysk, coby w "obce ręce" nie trafiły jakieś dane z mojego dysku?
Moim zdaniem wyczyścić jakimś programem do czyszczenia przez zapis.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Sądzę, że jak już wymieniasz, to cały komputer, bez dłubania w nim i wyjmowania dysku, więc dane raczej sobie gdzieś przegraj. Jeśli system windows oem aktywowałeś, to on już jest przypisany do płyty głównej z tamtego komputera i w innym go nie aktywujesz. Nie wiem, co się w takim wypadku robi w razie wymiany gwarancyjnej całego komputera (ale rozsądnie by było, jakbyś dostał też system z nowym numerem seryjnym, albo, żeby umożliwili Ci aktywowanie starego na nowym komputerze).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
"Szczegółowe" czyszczenie dysku sensu nie ma, bo na nim nic szczególnego nie ma. Ot, kilka maili ściągniętych + GG. Gorzej, że dysku się wymienić nie da, bo trzeba będzie poświęcić ponownie trochę czasu na poinstalowanie tego i owego i skonfigurowanie wszystkiego jak trzeba :-/ No i jak obraz "lata" to się trudno działa w systemie, żeby wywalić swoje prywatne dane :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zdaje mi się, że gdzieś czytałem (bodajże w Saturnie), że w przypadku komputerów nie wymieniają na nowe, a w grę wchodzi tylko naprawa. To by miało pewne uzasadnienie właśnie ze wzgl. na software (rejestracje itp.).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
emigrant, a mają jakieś wsparcie prawne? Bo ja kupuję komplet (w sensie komputer z OSem) i wymieniam komplet - gdyż stary jest zepsuty. Jakby mnie dali system operacyjny osobno, a nie preinstalowany, to może... może... Wtedy by był argument za naprawą.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja jak kupowałem laptopa (nie w Saturnie) i windows osobno, bo akurat tego co chciałem z windowsem w zestawie nie było pod ręką, to mi pani powiedziała, żebym aktywował windowsa dopiero po dokładnym sprawdzeniu komputera. Znaczy się, rozumiem, że przynajmniej u niektórych sprzedawców wymiana wchodziłaby w rachubę.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No i laptop został wymieniony bez najmniejszego problemu. Tylko pamięć dodatkową ze "starego" wsadzono do "nowego".
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a dziś się zdziwiłem mocno!
odpalam Acera mojej dziewczyny a ten myk myk znalazł WiFi i się połączył. jakiegoś sąsiada czy cos. więc radość, że nie musimy routera kupować. odpalamy reszte, Toshiba shit (a droższa a prawie 1,8tysiąca brutto), nie łączy, za słaba antena, a Fujitsu Siemens(2x acer cena) w ogóle się buntuje i nie może jej odszukać (Sieci)


zaskoczyło mnie to mocno.i polubiłem tą śmieszną firme
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Acer generalnie robi ciekawe komputery, za rozsądne pieniądze. Niestety jeśli chodzi o awaryjność... bardzo często coś sie dzieje z tymi komputerami. Równie często padają chyba tylko najtańsze modele Fujitsu Siemens. Co do serwisu Acera - od kiedy naprawiają w Czechach, jest z nim lepiej. Komputery wracają szybciej i zwykle naprawione :-) (niestety zdarza się że nie jest to takie oczywiste że komputer wraca z serwisu naprawiony ;-) ) Dziwi mnie informacja o konieczności płacenia za wysyłkę. Wysyłałem wiele, wiele razy i zawsze na koszt serwisu. Przy zakupie proponuję zwracać uwagę na matryce - zdarza się że nie łączą, i sztywność plastiku przy zawiasach - zdarzają się serie, gdzie niebezpiecznie się wygina i po pewnym czasie użytkowania pęka (wysyłałem kilka razy - zawsze naprwiali w ramach gwarancji). Przy pierwszym uruchomieniu warto zwrócić uwagę jaki język systemu operacyjnego się wybiera (są serie pozwalające na wybór węgierski/polski/angielski) - nie można go potem zmienić! Wielu klientów odruchowo wciska enter i... mają węgierską wersję :-/ Potem płacz, bo za zmianę w serwisie kasowali 150zł (ratowaliśmy klientów robiąc obraz dysku z innego egzemplarza). Generalnie są to jednak notebooki sprzedawane za rozsądną cenę przy dobrym wyposażeniu i jeśli nie trafi się felerny egzemplarz - można być z nich zadowolonym.
Jeszcze kwestia wymiany z zainstalowanym softem - jeśli był preinstalowany nie powinno być żadnego problemu. Jeśli kupiony osobno - zwykle trzeba porozmawiać z linią M$ - przypadki o których wiem zostały załatwione pomyślnie, jednak przy każdej kolejnej aktywacji systemu trzeba było robić to telefonicznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach