perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Szukam Niemca na naszym forum.
Szukam kogoś, kto mieszka w Niemczech.
Wygrałem przedmiot na niemieckim ebay.

Sprzedawca nie dysponuje takimi zdobyczami techniki jak paypal [LoL].

Jedyna możliwość to wpłata na konto.

Kwota niewielka, bo do 100 zł (chyba w sumie z przesyłką coś około 50 zł).

Czy ktoś mógłby wpłacić pieniążki w Niemcach, a ja przelałbym mu pieniążki na polskie konto?

Ewentualnie, czy mógłby mi ktoś poradzić jak najlepiej (=najtaniej) przelać pieniążki na niemieckie konto...?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
perl napisał/a:
Ewentualnie, czy mógłby mi ktoś poradzić jak najlepiej (=najtaniej) przelać pieniążki na niemieckie konto...?
Najtaniej wyslac listem wartosciowym albo nawet poleconym. Ten pierwszy w opcji 'ekspres' do UK szedl mi max 3 dni. Przy pierwszej opcji zadne ryzyko, przy drugiej bardzo male szanse, ze zginie. Uprzedzam watpliwosci - to jest legalne i sam tak wiele razy robilem.

dz.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
ja ostatnio robilem normalny przelew i to bylo bezplatnie, ale nie wiem czy to jest ogolne prawo w EU (u mnie trik polega na tym ze trzeba wybrac, ze strony dziela sie oplata za przelew i wtedy jest za darmo)

moge Ci przelac, nie ma problemu
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Zapłacić netkartą.
Albo zrobić normalny przelew, ale to chyba zależy, jakiego rodzaju masz konto i jakie bank oferuje usługi - ale nie powinno być problemu. Mój np. co jakiś czas wysyła pisemko z warunkami i opłatami przy przelewach zagranicznych. Tylko jeszcze nigdy nie doszłam, jak tam się ten bajzel walutowo rozlicza.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zy napisał/a:
moge Ci przelac, nie ma problemu
zy a ja ci przeleję na mBank!

suuuuper :]

szczegóły na @ :]



vesper - mam mBank
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
mam mBank

No to chyba z mBanku są przelewy zagraniczne od 20 zł - jedna z niższych ofert jakiś czas temu.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dwa razy przelewałem z mBanku na niemieckie konto. Kosztowało to 25 zł. 20 za operację i 5 coś tam. Przeliczają złotówki wg. aktualnego kursu.

gilby
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Oplaty za przekazy pieniezne miedzy bankami w UE, nie moga byc wyzsze niz oplata za przekaz w kraju, w ktorym znajduje sie dany bank. Ustawa z 1 lipca 2003. [ EU-Verordnung 2560/2001.]

Oczywiscie chodzi o konta IBAN i BIC
Moneybookers.com
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
JSW napisał/a:
Oplaty za przekazy pieniezne miedzy bankami w UE, nie moga byc wyzsze niz oplata za przekaz w kraju, w ktorym znajduje sie dany bank.
*nie dotyczy banków z Polski

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach