Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 046
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc046.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 09.12.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc046_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc046_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc046_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc046_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc046.html

1. Fotonastroje
RAWy tej jakosci wyrzucam zamiast obrabiac, no chyba ze akurat maja wartosc dokumentalna lub z zalozenia mialem ochote uzyc ISO 10000
Bo wyszla czulosc tak kolo tego mniej wiecej. Jest to plik w czulosci 3200 niedoswitlony o okolo 2 dzialki przyslony.
Kiedys robilem takie eksperymenty wiec mam technologie opanowana przy okazji tamtych prob.
Do forsowania czulosci uzywam wylacznie Picasa
Bo ma najdrobniejsze ziarno. do tego daje najwyzsza rozdzielczosc.
Kolory fałszuje okropnie ale to przy ISO 10000 akurat najmniejsze zmartwienie.
Wiec RAW wywolany w Picasie zapisany w najwyzszej jakosci jpg, Potem obrobka w Noiseware w ustawieniu film gain efekt ale z malym odszumianiem bo zniklyby szczegoly z obrazu.
Usunalem troche szumu barnwnego i nieco bardziej szum luminacyjny.
Potem z PS troche pobawilme sie krzywymi levels zeby uzyskac dobre cienie (w Noiseware zeby rozjasnic szum ciut tracie sie nasycenie czerni)
Uff no i tyle
Oczywiscie biale kropy w cienaich juz sa nieusuwalne tymi metodami.
Aha tak ogolnie to zwykle wywoluje RAWy w PS bo wtedy wycina mi automatycznie szumy termiczne i badpixele.
Picasa tego nie robi. Tych kilka kropek wiecej jednak nie wadzi na tle śrutu ogólnego.
Inna sprawa ze mozna zdjecie przerobic na czarnobiale albo na grafike i sadze ze pare osob to zrobi.
Forsowanie ISO to sport dajacy jednak kaprysne efekty.
Robie to coraz rzadziej sam dla siebie ale zabawa na forum fajna.


2. Michal K


3. Nichiren
Lightroom (machanie suwakami, odszumianie itp) + PS CS (zmniejszanie). Ogólnie tragedia ;) ciekawy jestem innych prac...


4. Robi
Obróbka w RT to mocne podniesienie ekspozycji trochę grzebania przy balansie bieli i gięcie krzywej. Potem odszumianie w Neat Image. Po odszumieniu w cieniach zrobiło sie bardzo niebiesko więc ponownie wczytałem do RT ustawiłem balans bieli.
Swoją drogą to przy tym RC miałem 2 niespodzianki:
-jak otwarłem ten pliczek to myślałem że się ściągnął z błędami -czarno było ;)
- a jak podniosłem ekspozycję to okazało się że na zdjęciu jest mój kościół parafialny.
Świat jest mały.


5. Serioza
Obróbka LT. Pierwotnie uzyskałem obraz niemal identyczny z tym, co widać na ekranie telewizora po odłączeniu anteny :) , ale zabawa suwakami doprowadziła do tego, co widać.


6. Szumak
RawTherapee, podbicie parametrów ekspozycji wraz z modyfikacją krzywych ekspozycji i luminancji. Na koniec maksymalna redukcja szumu luminancji. Nie jestem zadowolony z efektu ale chyba nic więcej mi się nie uda z tego zrobić.


7. Valdis62
W tej edycji prawdziwe wyzwanie. Wołane w ACR i tutaj też większośc modyfikacji. WB na 3400 tint -150, exp +1,3. Gięcie krzywej (podbijanie cieni, osłabienie świateł), Mocne podbicie i rozjaśnienie czerwieni, pomarańczowego i żółtego, całkowite wycięcie zielonego i niebieskiego. Po przeniesieniu do PS-a odszumianie w Neat Image (również w kanale luminancji), lekkie wyostrzenie.
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
To zdjęcie to morderstwo. Odpadłem w przedbiegach. Może i dobrze bo Valdis dla mnie to zupełnie inna liga...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Valdis! :-B
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Valdis62, to na pewno to samo zdjęcie? ;-) Za zorzykiem, :-B
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Valdis62 Cudotwórca :-D
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Po raz kolejny Valdis62. I faktycznie, to zdjęcie to makabra.
 

Mrqs  Dołączył: 06 Lut 2007
Kurcze, na smierc zapomnialem!!! :( Co ta wodka z czlowieka robi, ech.

Ale zeby praca nie poszla na marne pokaze poza konkursem...

 

Fotonastroje  Dołączył: 28 Lis 2007
Najlepiej odane szczegóły i obrobka na szóstke z plusem to Valdis.
nawet nie pomyślałem ze te cegly jednak różnią się kolorem :)
Chyba że część z nich to plamy? Ale i tak fajne.
Rozbicia na kanaly nie probowalem.

A jak chodzi o efekt wizualny to mnie całkiem subiektywnie najbardziej podoba się Serioza.
Klimat taki przypadajacy mi do gustu.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wymiękłem jak zobaczyłem rawa... szacunek za odwage ;)
subiektywnie najbardziej mi leży wersja 7. Valdis62 i 3. Nichiren, ale uzasadnić mi to ciężko, poprostu mi sie te dwa podobają..
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Ja jak wyżej, wymiękłem kompletnie... i jak wyżej Valdis poza konkurencją, ale Nichiren też sobie nieźle poradził.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach