Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Koniec naciagania na Allegro
Witam !
Bardzo poprawili mi humor z samego rana .
Tak wreszcie allegro.pl dodało do aukcji
podana cenę wraz z kosztami przesyłki.

Można posortować sobie aukcje wg ceny wraz z kosztami przesyłki.
Wtedy dopiero wiemy kto oferuje najniższa . :-D
Skończyło sie nabijanie w butelkę kupujących.

ps. miedzy innymi jest jeszcze innych parę opcji usprawniających
buszowanie po tym serwisie !.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Po pierwsze, nie zawsze. Jeśli sprzedający nie poda ceny transportu, nie jest przecież wyświetlana. ;-) Po drugie, gdzie tu nabijanie?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
przykład z kartami SD: karta waży dajmy na to 4gramy cena koperty 0,50 zł
w aukcji napisane mamy: 1 karta = koszt wysyłki 10zł 2 = 15zł

list polecony 3.0zł <> 15 - gdzie tu nabijanie ? "Zimny pot mnie zalewa " :-B
Ale zdarzają się sprzedający i wysyłają normalnie - dzięki tej nowej opcji
mamy możliwość omijania łukiem taki proceder który nazywa się Zawyżaniem
kosztów wysyłki któryś pkt. regulaminu allegro nie pamiętam dokąłdnie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba pamiętać, że "koszt wysyłki" to niekoniecznie tylko cena znaczka/opłata dla poczty, zrób sobie symulację: koperta + odpowiednia opłata za przesyłkę (jeżeli paczka, to: papier pakowy, pudełko (nie zawsze masz zapas starych pudełek w domu ;-) , sznurek) + dojazd na pocztę (nie zawsze masz pocztę pod domem). Zmitrężonego w kolejce do okienka czasu nie liczę.

Mogę sobie wyobrażic, że duży sprzedawca z allegro robi jakieś uśrednienie i mówi, że np. przesyłka listem zwykłym to 5 zł, paczka nieubezpieczona do 1 kg - np. 10 zł, itd.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
dojazd na pocztę (nie zawsze masz pocztę pod domem). Zmitrężonego w kolejce do okienka czasu nie liczę.


to już koszt własny sprzedającego,a raczej koszt uzyskania przychodu, tak jakby płacić mu też prowizję i kilka złotych napiwku za wysiłek wystawienia na aukcji :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Grizley, wczoraj wysyłałem paczkę z towarem, który na Alledrogo sprzedałem. Nie robię tego często i nie mam wagi, więc rzuciłem, jako koszt wysyłki 12 złotych. Zapłaciłem 10. Jakoś nie uśmiecha mi się zwracanie tych 2 złotych kupującemu, bo więcej mnie będzie kosztowało, niż to warte. Ale nic nie stało na przeszkodzie, żeby kupujący sprawdził ile to kosztuje, wpłacił 10 i mnie o tym poinformował.

A ten myk z ceną wysyłki polega na dodaniu ceny przedmiotu do kosztów wysyłki podanych przez sprzedawcę. Więc nadal mogą uznać, że wysłanie karty SD kosztuje 15 złotych. Cóż stoi na przeszkodzie? A Ty także wcześniej mogłeś sprawdzić przed zakupem cenę wysyłki podaną przez sprzedającego i przy pomocy kalkulatora zsumować.

Tak więc narzędzie miłe, ale żadna rewolucja.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
I tak nie przebije nic sprzedawce, ktory chce mi przeslac przesylke w ramach tego samego miasta za 20 zl i nie wchodzi w gre odbior osobisty ;)
Grzesiek
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Aspius, od takiego bym nie kupił.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
lipalipski napisał/a:
Aspius, od takiego bym nie kupił.

oczywiscie ze nie kupilem ;) .... a najlepsze bylo to ze to mial byc prezent dla chrzesniaka pod choinke... a dostal bardzo podobny na mikolaja. Gdybym kupil, bylbym podwojnie udupiony ;) Opatrznosc czasem jednak dziala ;)
Grzesiek
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Grizley napisał/a:
Skończyło sie nabijanie w butelkę kupujących.

Eee tam, ja zawsze sprawdzam koszty przesyłki.
A i tak ważniejsze od zaoszczędzonych paru złotych jest status komentarzy sprzedającego, bo można stracić więcej niż przepłaciłbyś na wysyłce.
Pozdr.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
guerilla napisał/a:
to już koszt własny sprzedającego,a raczej koszt uzyskania przychodu, tak jakby płacić mu też prowizję i kilka złotych napiwku za wysiłek wystawienia na aukcji :)

Nie zgadzam się. To jest koszt wysyłki z tego prostego powodu, że tego kosztu nie ma, jeśli pofatygujesz się do sprzedającego i odbierzesz osobiście u niego w domu/firmie. A za wysiłek wystawienia na aukcji płacisz w cenie przedmiotu.
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
naciaganie to na allegro powszechność. Osoby lub firmy podpisują umowy z kurierami na dowóz towaru, i wtedy po podpisaniu takiej umowy firma nie placi np 25 zl za wysylke, tylko np 15. Na liscie przewozowym w takiej sytacji nie ma ceny tylko np nr umowy, lub pisze "na koszt nadawcy". A sprzedawaca na aukcji podaje koszty 25zl, gdyz takie sa oficjalnie podane na stronie firmy przewozowej. --- Taka forma jest dla mnine czystym naciaganiem. A jezeli osoba fizyczna podaje koszty wysylki np 15zl a faktycznie wydaje 10, to potrafie to zrozumiec, gdyz musi pojsc/pojechac na poczte itp bo listonosz do niego nie przyjedzie.

Pozatym reszta zmian zostala odgapiona od ebay-a.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na ebayu bywa jeszcze lepiej - np. 120gb dysk do laptoka za 30funtow, plus 40Ł przesylki z GB do IE....
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
O cenach przesyłki na ebayu nie ma co w ogóle wspominać...
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
alkos napisał/a:
Na ebayu bywa jeszcze lepiej - np. 120gb dysk do laptoka za 30funtow, plus 40Ł przesylki z GB do IE....


Hehehe no bo to jest "ROYAL" Mail :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pietras napisał/a:

Hehehe no bo to jest "ROYAL" Mail :mrgreen:
jak mieszkałem w Belfaście ze dwa latka temu to był w TV świetny raport na temat tej firmy coś pięknego. Kradzieże, oszustwa, otwieranie przesyłek, gubienie paczek horror, panie horror
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
jak mieszkałem w Belfaście
awakqwq napisał/a:
horror, panie horror


Ano, rzeczywiscie, malo przyjemny ten Belfast :-P
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
awakqwq, takie przekręty to są w każdej poczcie od Polskiej poprzez Royal po USPS :-) Najśmieszniejsze że China Post takich numerów nie odwala.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos, nie nie prawda Belfast miło wspominam fajne miejsce, ja mówię o poczcie :mrgreen: Belfast ma swoją specyfikę :-D

[ Dodano: 2007-12-11, 21:26 ]
Pietras, ja wiem ale akurat zrobili takie śledztwo dziennikarskie i zaskoczyła nawet ich samych skala tego procederu no i orzekli że najgorsza poczta na świecie. :evilsmile:
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
awakqwq napisał/a:
...że najgorsza poczta na świecie. :evilsmile:


...A ludzie u nas marudzą że Poczta Polska zła :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach