tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Giełda i aukcje - dyskusja panelowa
sołtys napisał/a:
tilt, bądź człowiekiem - dałbyś normalną cene ii w 5 sekund pewien sołtys z Wąchocka pozbawiłby Cię problemu (zakładając, że cena nie byłałby taka jak zwykle na alledrogo) :-P


:-) :-D ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zwsze byłem przeciw linkowaniu aukcji (swoich) na naszej Giełdzie.
:evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zawsze byłem przeciwny wprowadzaniu zbędnych, dodatkowych ograniczeń.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk, u nikoniarzy nie wolno, jest zakaz, jak ktoś watawia to ogłoszenie leci w kosmos.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
zorzyk, u nikoniarzy nie wolno, jest zakaz, jak ktoś watawia to ogłoszenie leci w kosmos.

ooo jak dobrze, że mam pentaksa :shock:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
u nikoniarzy nie wolno, jest zakaz, jak ktoś watawia to ogłoszenie leci w kosmos
ale my nikoniarze nie jesteśmy :P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
[OT] Giełda na Forum to oznacza ofertę dla Kolegów. Kropka.
allegro jest dla świata.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zorzyk, prosze uzasadnij swoja opinie, bo dla mnie jest zupelnie niezrozumiala.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla mnie Giełda na Forum P@PL miała oznaczać "niemal towarzyskie" pozbywanie się/nabywanie/wymienianie/itp. sprzętu foto i okolic, ale niekoniecznie marki Pentax. Tzw. handlowe podejście jest w sklepach, w serwisach aukcyjnych i w ogłoszeniach prasowo-internetowych. Pokazywanie aukcji w dziale Giełda jest całkowitym zaprzeczeniem tej idei. Dlatego uważam to co juz napisałem.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk, przecież jedno nie wyklucza drugiego.

Można tak a można tak...

... i chociaż linków do allegro jest za dużo, to moim zdaniem jest OK jak jest i niech tak zostanie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No przecież nie powiedziałem, że to jest źle 8-) :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja jestem tego samego zdania co Zorzyk. No ale my jeteśmy tymi ze "starszymi" zasadami. Skoro więc wolno linkować swoje aukcje to cóż robić.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos, na starą gwardię z zasadami można liczyć :-B ;-)
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Ze mnie ani stara gwardia ani młoda ale rozumiem i zgadzam się z Zorzykiem.Pewnie dla sprzedającego to jest lepiej niż dobrze ,w końcu im większa liczba potencjalnych klientów ,tym prawdopodobnie wyższa cena.Zresztą nie chodzi mi tylko o aspekt finansowy.
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
[OT] Giełda na Forum to oznacza ofertę dla Kolegów. Kropka.
allegro jest dla świata.


To idąc tym tropem dział giełda powinien być dostępny tylko po zalogowaniu. :roll:
Żeby nie było... ja jakby co... byłbym za... ;-)
 
NaCoMiTo  Dołączył: 01 Gru 2007
szadok napisał/a:
zorzyk napisał/a:
[OT] Giełda na Forum to oznacza ofertę dla Kolegów. Kropka.
allegro jest dla świata.


To idąc tym tropem dział giełda powinien być dostępny tylko po zalogowaniu. :roll:
Żeby nie było... ja jakby co... byłbym za... ;-)


Moze wyjsciem z sytuacji byloby wprowadzenie obowiazku podawania ceny w dziale Gielda.

Wtedy link z licytacja bylby dla swiata a cena dla kolegow z forum. Sprzedajacy tez nic na tym nie traci poza tym ,ze poda jaka cena go satysfakcjonuje. Kupujacy ma dodatkowo wybor bo moze czekac na rozwoj aukcji a moze zdecydowac sie na kupno od razu.

Rozumiem co chce przekazac Zorzyk, to apel na rzecz promocji/lobbingu kolegow po Pentaxie... i w sumie byloby to w interesie wszystkich forumowiczow.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
oj Zorzyk... no coż, też bym tak chciał jak to przedstawiasz.
Z drugiej strony nie jest źle, jeśli ktoś z forumowiczów powie, że wystawił coś na aukcji, bo nie wszyscy śledzą przedmioty na rynku. Niektórym to może pomóc.
Myślę też, że w przypadku wstawienia linku do aukcji powinien być zniesiony zakaz komentowania ceny itd. Jeśli ktoś podchodzi do sprawy komercyjnie a nie po koleżeńsku, to powinien liczyć się z tym, że zostanie komercyjnie potraktowany 8-)
Może info o aukcjach umieszczać oddzielnie od koleżeńskiej sprzedaży?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk, ja się znowu z Tobą zgadzam.... :shock:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeniosłem dyskusję do niniejszego wątku.

Dodam tylko, że na początku odpisałem na wyraźnie nieszczęśliwą minę Sołtysa ;-) Te zasady Giełdy, które dotąd obowiązują, są w porządku, bo akceptują je Użytkownicy, a dopóki to działa, to nie należy ruszać ;-) A skoro już ten temat powstał, to jest okazja poznać opinie większej liczby ludzi. Mnie to cieszy!
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
kurcze... jak mam coś do sprzedania, to normalne, że chce to opchnąć za jak największe pieniądze. Wtedy - jeżeli faktycznie jest to towar chodliwy - wystawiam go na allegro i czekam na najlepszą oferte. Na forum daje linka w giełdzie i podaje cene, jest to zawsze cena mniejsza i mocno negocjowalna, bo niejako po koleżeńsku, i uważam - że jest to jak najbardziej OK. jak z forum ktoś sie zgłosi sprzęt zmienia własciciela i wszyscy są zadowoleni.

Tak samo - jak mam coś kupić, wole od forumowicza, jakoś tak pewniej sie czuje. Na allegro raczej nie zaglądam, bo mam już dość złomu, a jak ktoś ma coś ciekawego na zbyciu, to zawsze warto wiedzieć. ,
Rozumiem forumowiczów, którzy tu linkują do allegro - tym bardziej, że często towarzyszy temu specjalna oferta dla nas.
... no, przynajmniej powinna...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach