zy  Dołączył: 29 Lis 2006
XP + CS vs. Vista + CS2
Mam takie pytanie/problem.

Otoz w tej chwili pracuje na XP i Photoshopie CS (na procesorze Centrino 1.6 i 512 MB) i jest to kombinacja tragiczine wolna, szczegolnie jesli cos jeszcze jest w tle odpalone.

Chcac zmienic ten stan rzeczy planuje zakup nowego laptopa (C2D 2ghz, 2GB pamieci). Niestety na wszytskich nowych urzadzeniach jest juz Vista, chcialbym tez zmienic PS'a na CS2 aby moc robic wszystko w jednym programie (bo nie ma ACR do CS'a) .

I teraz pytanie: czy nie spadne z deszczu pod rynne, poniewaz Vista zerzre duzo pamieci a i pewnie CS2 ma wiekszy apety i w efekcie czterokrotne zwiekszenie pamieci na nic sie nie zda ?

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi, doswiadczenia.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ja mam CS2 na 1,8Ghz i 768 Ramu DDR na PC'cie z XP

gdy coś w tle działa to muuli...obróbka pliku 4000x4000pix jest straszna...większe to masakra
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Doświadczeń z Vistą nie posiadam, ale z tego co piszą po gazetach komputerowych (np. PCWK) można tak zmienić różne domyślne ustawienia, że żaden UAC nie przeszkadza w życiu ai reszta chodzi całkiem składnie. CS2? Bierz CS3 - to jest bieżące - spokojnie robisz upgrade, bo Ci przysługuje. Albo full :-B box.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Bierz CS3


nie stac mnie narazie

a dlatego ze jest CS3, CS2 jest duuzo tansze.


zorzyk napisał/a:
spokojnie robisz upgrade, bo Ci przysługuje


tak za darmo ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Upgrade to upgrade - np. w cortlandzie 917 zl (z VATem).
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Jak to nie mam ACR do CS? Można zainstalować CS2 trial i jak wygaśnie to ACR zostaje.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
jpserwis, rili ?

byloby jedwabiscie ;-)

a dokladniej: jesli zainstaluje CS2 to mi jakos nadpisze CS i jak wygasnie to co ? wroci do CS ?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
zy napisał/a:
Otoz w tej chwili pracuje na XP i Photoshopie CS (na procesorze Centrino 1.6 i 512 MB) i jest to kombinacja tragiczine wolna, szczegolnie jesli cos jeszcze jest w tle odpalone.

imho masz ilosc pamieci wystarczajaca na komfort pod win2k a nie pod xp (mowie o samej windzie by chodzila 'z trzaskiem', o PS nawet nie wspominam). juz dolozenie 1GB powinno duzo pomoc - teraz masz imho problem z mieleniem dysku
ps. na centrino 1.8 z 2GB PS2 chodzi imho calkiem znosnie, przy czym system xp pro nie jest w zasadzie niczym zasmiecony - zadnych antywirow (chodzi to lepiej niz CS na tej samej konfiguracji sprzetowej, widac na duzych plikach, moze w CS2 cos zoptymalizowali)
co do nowego lapka: C2D 2GHz - fajnie, 2GB- fajnie, ale Vista - niefajnie. ostatnio podmienialem komus system na xp pro, bo nowy system, hm nie jest zbyt 'okielznany':)

[ Dodano: 2007-12-17, 08:06 ]
zy napisał/a:
Otoz w tej chwili pracuje na XP i Photoshopie CS (na procesorze Centrino 1.6 i 512 MB) i jest to kombinacja tragiczine wolna, szczegolnie jesli cos jeszcze jest w tle odpalone.

imho masz ilosc pamieci wystarczajaca na komfort pod win2k a nie pod xp (mowie o samej windzie by chodzila 'z trzaskiem', o PS nawet nie wspominam). juz dolozenie 1GB powinno duzo pomoc - teraz masz imho problem z mieleniem dysku
ps. na centrino 1.8 z 2GB PS2 chodzi imho calkiem znosnie, przy czym system xp pro nie jest w zasadzie niczym zasmiecony - zadnych antywirow (chodzi to lepiej niz CS na tej samej konfiguracji sprzetowej, widac na duzych plikach, moze w CS2 cos zoptymalizowali)
co do nowego lapka: C2D 2GHz - fajnie, 2GB- fajnie, ale Vista - niefajnie. ostatnio podmienialem komus system na xp pro, bo nowy system, hm nie jest zbyt 'okielznany':)
pozdrawiam
kp
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a ja dodam od siebie że

na athlonie 64 2.2 ghz i 640mb ram - CS2 + XP dział ładnie, to samo tylko z CS3 - nie dało się pracować.

ten sam procesor + 2gb ram - vista + cs2 - wolniej jak na XP, z CS3 - 2x razy szybciej niż CS2 na xp :)

czyli - vista nie jest taka zła jak ją malują, nie słuchaj nerdów komputerowych co system traktują jak kobietę do ożenku :-B

a, no i niestety - Vista legalna (pre instalowana, zwłaszcza na laptopach) jest do dupy całkiem, nielegalna - całkiem dobra .. ale to taka sama prawidłowość jak z XP, preinstalowane są żenująco powolne i nic nie warte. trzeba albo walczyć z nimi i usuwać i wyłączać,albo pójść na łatwizne i ściągnąć jakieś wersje typu india crack itp.

(ja mam legalną viste ale ściągnąłem nielegalną, bo mi się nie chciało babrać z tym syfem który mi dorzucili do laptopa)
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
Re: XP + CS vs. Vista + CS2
zy napisał/a:
I teraz pytanie: czy nie spadne z deszczu pod rynne, poniewaz Vista zerzre duzo pamieci a i pewnie CS2 ma wiekszy apety i w efekcie czterokrotne zwiekszenie pamieci na nic sie nie zda ?


Uważaj!!!, Vista i Photoshop inny niż CS3 gryzą się niemiłosiernie! Artykuł jak ten tutaj daje przedsmak: Artykuł
Najbardziej dołujące jest to, że Adobe ma uzytkowników gdzieś i nie zamierzają wydać patcha dla wcześnejszych pakietów Adobe. Chcesz Viste? Kup CS3! Ludziki skarżyły się, że przy każdym uruchomieniu PS program woła o rejestrację internetową. Kilka dni temu znalazłem rozwiązanie tego (musiałbyś sam poszukać), ale akurat mam XP i nie zamierzam przez kilka lat zmieniać.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: XP + CS vs. Vista + CS2
zy napisał/a:

Chcac zmienic ten stan rzeczy planuje zakup nowego laptopa (C2D 2ghz, 2GB pamieci). Niestety na wszytskich nowych urzadzeniach jest juz Vista, chcialbym tez zmienic PS'a na CS2


Cale szczescie, ze nie na wszystkich. A jesli nawet, to mozna dokupic oem XP i przy umiejetnosciach wtapiania w obraz plyty nowych sterownikow zbudowac wlasna wersje instalacyjna z systemem XP. Jedyna wada - ze trzeba sprawdzac jaki model notebooka ma na stronkach sterowniki do XP. Przerabialem juz kilka Asusow na XP z Visty i smigaja calkiem ladnie - niestety klienci wrecz plakali na dzialanie Visty. Za trzy lata pewnie im sie odmieni, ale póki co... :mrgreen: Poza tym, to co czesto jest oferowane jako sytem Vista jest takim smietnikiem ze szpiegostwem producenta, ze az boli ile tego jest - slynie z tego HP Compaq, ale inni nie pozostaja wiele za nim.
Ja bym bral np. Asus'a plus XP i ... wszystko musi dzialac. I poczekac rok czy dwa na SP2 Visty... bo to teraz bubel wydajnosciowy jakich malo. Powinni tego zabronic... :mrgreen:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Teraz to mi namieszaliscie ;-)

Pewnie i tak kupie z Vista (bo innych nie ma) i bede rzezbil (potestuje rozne konfiguracje), najwyzej przeinstaluje na XP jak sie nie bedzie dalo zyc. Ale wolalbym miec legalny OS.

A jako marka padlo na Vaio (jak narazie).



Flagoon napisał/a:
Ludziki skarżyły się, że przy każdym uruchomieniu PS program woła o rejestrację internetową.


o tym slyszalem ale ponoc do sie to jakos obejsc
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
zy, był tu niedawno wątek o laptopach (ale chyba został usunięty, swoją drogą bardzo ciekawe dlaczego, no ale nie o tym miało być), była tam m.in. dyskusja na temat downgrade'u z Visty do XP ... jest to primo możliwe, secundo jak najbardziej legalne ... ALE, zawsze musi być jakieś ale :mrgreen: , tylko z wersjami Business i Ulimate (według mojej wiedzy na dzień dzisiejszy, z wersja Home się nie da ...)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
chyba został usunięty
...wątpliwe :roll: Może przez przypadek (albo swiadomie) autor watku ustawił datę wygaśnięcia i cały wątek wyleciał.

[ Dodano: 2007-12-17, 21:43 ]
...a downgrade z Visty Business OEM do XP Pro OEM jest jak najbardziej legalny.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
...a downgrade z Visty Business OEM do XP Pro OEM jest jak najbardziej legalny.
to właśnie napisałem :-P
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
rysiekll napisał/a:
na temat downgrade'u z Visty do XP ... jest to primo możliwe, secundo jak najbardziej legalne ... ALE, zawsze musi być jakieś ale :mrgreen: , tylko z wersjami Business i Ulimate


czy XP trzeba sobie skombinaowac na wlasna reke czy te wersje w jakis sposob zawieraja XP (jakis magiczny przycisk 'downgrade to XP' i tyle) ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zy, instację trzeba przeprowadzić z oryginalnego (z numerem) XP Pro. Aktywację natomiast wykonujesz telefonicznie przez Infolinię MS gdzie Cię wypytają o numer Visty i takie tam różności.

Płyta XP ma być legalna i oryginalna. Nikt nie mówi, że własna. Ale na płycie XP jest widoczny napis "Zakaz wypożyczania". Być może najlepiej, jak sprzedawca notebooka sprzeda Ci też nośnik XP.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tok'Ra napisał/a:
A jesli nawet, to mozna dokupic oem XP i przy umiejetnosciach wtapiania w obraz plyty nowych sterownikow zbudowac wlasna wersje instalacyjna z systemem XP.

Że jak?! Znaczy się, teraz nie można po prostu zainstalować kupionego w sklepie XP oem i jakichś tam sterowników z płyty kupionych wraz z laptopem? Bo ja na ten przykład zrobiłem tak w zeszłym roku kupiwszy laptopa bez systemu, ale rozumiem, że się zmienia. No, jeśli tak się zmieniło, to niezła wieś.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PiotrR, problem polega na tym, że instalator XP nie zawiera najnowszych sterowników, np. brak sterowników do SATA i jeżeli nie masz możliwości włączenia w biosie trybu zgodności z IDE to dułpa ...
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wyrazy współczucia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach