Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
dyskowy problem
mamie w pracy padł komputer z XP home edition...okazało się że brakuje pliku z C:\windows\system32\cofig\sytem

windows się nie odpala,wziąłem dysk do domu...podłączyłem do kompa,który wyświetla że partycja niesformatowana i pyta czy sformatować,

stąd pytanie-czy da się odzyskać dane z dysku czy konieczny jest format i ponowna instalacja windowsa?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jaka to partycja? NTFS? Pod Linuxem możesz spróbować podłączyć. Ew. jakies narzędzia typu Patition Manager alo Paragon cośtam. ;-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
tak, NTFS

najważniejsze to odzyskać z niej dane bo to 3 lata pracy mojej mamy
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Pod Linuxem możesz spróbować podłączyć.

Może jakiś Linux CD odpalić, żeby zobaczyć, czy widzi?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Uruchom LiveCD Ubuntu 7.10, automagicznie zamontuje partycje NTFS ( z możliwością zapisu) i będziesz mógł przekopiować dane na inny dysk.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
nie bardzo rozumiem...mam instalować jakiegoś Linuxa ?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Michał K nic nie musisz instalować live linux to system który odpalasz z cd nie narusza w zaden sposob tegoco masz na twardym dysku ,do którego masz dostęp tzn. widzisz partycje i mozesz
np.dane wypalić na cd . Ściąg sobie np ftp://ftp.task.gda.pl/sit...ux-maly-1.0.iso
będziesz miał możliwość wypalenia na cd tych danych z windowsa albo przeniesienia
ich na inna partycje . Co i jak na http://cdlinux.pl/ w razie problemów pisz cos wymyślimy
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wkładasz płytkę
Bootujesz z niej llinucha
nic Ci nie grzebie na dysku.
Czytasz co masz czytać. W razie czego nagrywasz na płytkę CD swoje dane.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
najpierw zanim zaczniesz cokolwiek robic, zrob kopie zapasowa partycji badz to na innym dysku badz na plycie DVD/CD.
dopiero wtedy przystap do dziela. pod linuxem jest wiele narzedzi ktore moga Ci pomoc ale rowniez moga spowodowac utrate danych. lepiej nie ryzykowac.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy na komputerze, na którym chcesz zobaczyć dane z tego dysku, też masz NTFS? Prawdopodobnie masz FAT32 i dlatego nie widzi tego dysku a właściwie jego partycji. Są drobne narzędzia pod XP umożliwiające z partycji FAT32 zobaczenie danych na NTFS.
Ewentualnie tak jak piszą poprzednicy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach