vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
  Astia 100F
Witam,

Kupując od jednego z uzytkownikow forum pentaxa me-s, dostalem klisze ta co w temacie (ASTIA 100F daylight, process CR-56/E-6 ) popstrykalem sobie fotki m.in. przy uzyciu tej kliszy.
I teraz problem gdzie to wywolac, w moim miescie chyba nie da rady, odeslali mnie do Berlina, badz do Poznania, ze jest tam jakis zaklad (o ile jeszcze istnieje ).
Czy to do Berlina czy Poznania nie jest mi po drodze, moze ktos zna gdzie moge to wywolac np we Wrocku, badz w moim ukochanym miasteczku?

Z góry dziękuję!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Najtaniej Rossman.

dzerry
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
vertiico, możesz spokojnie załatwić to w ZG. Na Starym Rynku 16 lub Bohaterów Westerplatte 16. Ewentualnie w Nowej Soli lub Sulechowie - zawsze to bliżej, niż do Berlina ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Najtaniej Rossman.

hmm ciekawe czemu mowil mi ze w Polsce bedzie z tym problem :roll:

no nic, nie znam sie na tym, nic a nic, bedzie trzeba sprawdzic, jutro sie przejde.

Tak przy okazji, czym ta klisza roznic sie od innych, np od :
uzywam Kodaka 400TX B&W.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vertiico napisał/a:
uzywam Kodaka 400TX B&W.
Tym, ze ASTIA to jest slajd ;-)

dz.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
dzerry napisał/a:
Tym, ze ASTIA to jest slajd ;-)


Z uściśleniem, że jest to slajd portretowy. Z tego co mi kiedyś mówiono dość kapryśny, jeśli chodzi o ekspozycję.
Oto próbka możliwości tego materiału:



Pozdrawiam,
Kytutr
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
matb napisał/a:
Bohaterów Westerplatte 16.

o ile dobrze kojarze to Stawski.

dzerry napisał/a:
Tym, ze ASTIA to jest slajd


Cytat

negatyw - zdjecia robione sa w "odwroconocej" kolorystyce; wywolana klisza wymaga nie przedstawia kolorow ktore beda na zdjeciu czy skanie

diapozytyw (slajd) - zdjecia po wywolaniu kliszy sa w realnych kolorkach; tniesz pozniej takie cos, do ramek i rzutnikiem na sciane.

ps.
diapozotyw trzeba mocniej naswietlic.


Dopiero sie ucze :mrgreen:

Dzieki za szybka odpowiedz :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vertiico napisał/a:
diapozotyw trzeba mocniej naswietlic.
Skad to wytrzasnales???? To jest totalna bzdura.

dz.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
z jakiegos forum, tak szybcikiem szukalem :roll:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Astia 100F to slajd jest! Kolorowy, świetny do portretów.
Kytutr napisał/a:
dzerry napisał/a:
Tym, ze ASTIA to jest slajd ;-)


Z uściśleniem, że jest to slajd portretowy. Z tego co mi kiedyś mówiono dość kapryśny, jeśli chodzi o ekspozycję.

Portretowy ze względu na dobre odwzorowanie kolorów skóry. Ale chyba w fotografii reklamowej czy "ślubnej" też się całkiem nieźle sprawdza? Z kapryśnością to też bym nie przesadzał. 1 działkę "łyka" chyba w obie strony ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
vertiico napisał/a:
ps.
diapozotyw trzeba mocniej naswietlic.

:shock: :shock: :shock:
Ogólnie rzecz biorąc "diapozytyw" nie znosi prześwietleń. Za niedoświetleniami też właściwie nie przepada. Ogólenie rzecz biorąc, trzeba go dobrze naświetlić.

vertiico napisał/a:
hmm ciekawe czemu mowil mi ze w Polsce bedzie z tym problem

A to już jacyś "szpecjaliści" wyjątkowi. Ale w takim razie dobrze, że chociaż poznali, że to slajd i nie wrzucili do wołania z C-41.

Kytutr napisał/a:
Z uściśleniem, że jest to slajd portretowy. Z tego co mi kiedyś mówiono dość kapryśny, jeśli chodzi o ekspozycję.
Oto próbka możliwości tego materiału:

Piękny portret. ;-)

A ten portret też na Astii:

 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
PiotrR napisał/a:
A to już jacyś "szpecjaliści" wyjątkowi. Ale w takim razie dobrze, że chociaż poznali, że to slajd i nie wrzucili do wołania z C-41.

nie strasz :( juz raz mi w innym miejscu klisze zniszczyli :cry:

I o ile to co komus da, to bylo w moim miescie na Al. niepodleglosci Foto-Molski ( bodajze ) ( podaje w celach czysto informacyjnych, nie by robic (krypto)-reklame )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vertiico napisał/a:
z jakiegos forum, tak szybcikiem szukalem
Slajdy naswietla sie tak samo jak kazdy inny material, z ta roznica, ze trzeba bardzo uwazac na jasne i ciemne plamy, ktore moga znieksztalcic pomiar. Zeby slajd jako tako wygladal musisz sie zmiescic w dosc waskich widelkach, przy czym szerokosc tych widelek zalezy od rozpietosc sceny, swiatla itd. Generalnie bledy wieksze niz 1EV widac od razu, a w szczegolnosci bledy w gore, dlatego napisalem, ze to bzdura. Wystarczy przeswitlic slajd o 2EV i juz bedziesz mial wyjarane swiatlo i beznadziejny kontrast. Natomiast niedoswietlenie moze wyjsc na korzysc, sczegolnie jesli scena jest w miare zrownowazona i masz niewiele glebokich cieni - wtedy kolory beda bardziej nasycone. Niedoswietlone slajdy da sie jeszcze ratowac skanowaniem, z przeswietlonymi juz niewiele da sie zrobic.

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A poza tym slajdy są śliczne, zwłaszcza rzucane na ścianę. Ładniejsze niż negatywy ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
vertiico slajdy wywolasz w Zielonej Gorze w Fotojokerach - 3szt i Rossmannach - 2szt. - osobiscie chodze to Rossmanna kolo Empiku - na Westerplatte - cena 6,95, czas oczekiwania jakies 4-5dni...

Pzdr
Spinner
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
A poza tym slajdy są śliczne, zwłaszcza rzucane na ścianę. Ładniejsze niż negatywy

Negatywy rzucane na ścianę przeważnie nie są śliczne ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Spinner napisał/a:
slajdy wywolasz w Zielonej Gorze w Fotojokerach - 3szt i Rossmannach - 2szt. - osobiscie chodze to Rossmanna kolo Empiku - na Westerplatte - cena 6,95, czas oczekiwania jakies 4-5dni...

suuper , dzieki :)

plwk napisał/a:
Negatywy rzucane na ścianę przeważnie nie są śliczne

moje mnie raczej nie powala :mrgreen: z poprzedniego filmu zostawilem jedynie 3 fotki.

[ Dodano: 2008-01-08, 22:45 ]
ostatnie, zapewne dla was wyda sie to pytanie smieszne, ale moglby mi ktos podac co mam zaznaczyc na kopercie Rossmana jak dam te slajdy do wolania? By zle nie zrobili :)

na necie znalazlem

Wywołanie slajdów (E-6 typ 135)
Wywołanie bez ramek (135 i 120) 6,49
Wywołanie z ramkami (typ 135) 16,95
1 ramka (typ 135) 0,48

wiec wystarczy ze "zaznacze / badz napisze" ze wywolanie slajdow np bez ramek?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja kopertę wypełniam tak:
Na górze data i dane nazwiskowo-adresowe,
potem długo nic,
potem zaznaczam kratkę "prace specjalne" i obok piszę "wywołanie slajdu [tu piszę dokładnie jakiego, np. Fujifilm Astia 100F]" (ostatnio, dla rozwiania wątpliwości labu dopisuję również "bez ramek", bo zdarzyło mi się, że dostałem cenę jak za wołanie z ramkowaniem, a w rzeczywistości było tylko wołanie :evil: )
poniżej zaznaczam okienko "Slajdy E6 bez ramek" (bo głównie skanuję, a ramki mam w domu i w dodatku nie wszystko nadaje się do ramkowania ;-) )
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja niby biorę bez ramkowania, ale się zastanawiam, czy jednak nie lepiej ramkować od razu. Bo to ramkowanie w sumie niedużo kosztuje, a problem z głowy. Za to w domu się zmobilozować do oramkowania jakoś nie mogę. Już kilka rolek sobie czeka, czeka i doczekać się nie może... I nie wygląda, żeby w najbliższym czasie coś się miało zmienić. Ramki też czekają, przycinarka czeka. No i rzutnik jeszcze.... Oramkowałbym od razu (znaczy bym zlecił ramkowanie) i nie byłoby problemu :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach