Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
"W-wa" - album Maurycego Gomulickiego
Nie wrzucam do wątku z książkami foto, bo to pozycja dość specyficzna - dotycząca jedynie Warszawy. Przejrzałem, napiszę parę słów.

To nowy album, można go obejrzeć i nabyć w Zachęcie, zapewne też w CSW za 129 PLN.
Składa się z chyba ponad 100 kolorowych fotografii, bez komentarza w formacie poziomym ok. A4.

Fotografie to bardzo ciekawe spojrzenie na miasto - autor wyłapuje urokliwe detale miasta, w stylu geometrii płytek chodnikowych, wzorów krat w oknach, koloru zasłonek, czy napisów na ścianie. Ja na tej podstawie zdefiniowałem sobie 3 typy takich estetycznych smaczków miasta:
a) programowe - proponowane przez miejskich archtektów, takie jak właśnie płytki chodnikowe
b) "upiększenia" - autorstwa samych warszawiaków, pojawiają się np. w osiedlowych ogródkach
c) "twory" - zrobione od podstaw przez mieszkańców - np. samoróbki zabawek dla dzieciaków na placach zabaw

Bardzo inspirujące, spostrzegawcze, komentujące naszą najbliższą estetykę zdjęcia. Szczerze polecam.

Tu krótki wywiad z autorem

Dla tych, co chcieliby kupić: podobno w Czułym Barbarzyńcy jest za 75 PLN, a w siedzibie wydawcy - Fundacji BęcZmiana (ul. Radna 10) za 69 PLN
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dobra wiadomość. Od dawna jestem fanem Gomulnickiego, chyba nabędę. Ale to tylko w Wawie można dostać?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie wiem, mogę Ci kupić i wysłać pocztą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach