kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
znani i pentax
Tak mnie naszło - czy słyszeliście o jakiejś znanej postaci świata fotografii , która była związana z systemem pentaxa - kiedyś ,np robiąc LX -em czy dziś
pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner?
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
Yann Arthus Bertrand - obok reporterskiego canona używa w studio (i nie tylko) pentaxa 645. Nawet na stronie o tym pisze.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Andy Rouse używał Pentaxa 645NII. W tej chwili na swojej stronie pisze już tylko o cyfrach canona.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Swietej pamieci zona Paula McCartney'a, znana fotografka, oficjalny fotograf krolowej Elzbiety...... niestety nie pamietam nazwiska, ale jak pamiec wroci.............
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Helmut Newton - zdjecie w katalogu KXa :-) Dosc znany niemiecki fotograf (nie pamietam niestety nazwiska :-( ) uzywal tez MZ-Sa i kompletu Limitedow - ladnie pisal o MZ-Sie, ze "ma tak malo funkcji jak to mozliwe i tak wiele jak to jest niezbedne" ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no to kto pierwszy pentax.pl z towarzystwa zostanie sławny? :)
przystępując do forum, powinno podpisać się deklarację, że "kiedy zostanę sławny, nie zapomnę wspominać o pentaxie i o tym, jak wiele dzięki niemu uzyskałem"...
czy coś takiego :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Glupio mi w ten sposob pisac......ale w naszym kraju malo znany Andrzej Krynicki
Jak komus sie chce to niech looknie do WHO is WHO - polska edycja.....Od wielu wielu lat tylko pentaxy - zarazil mnie ta marka od malego....
W tej chwili skanowane sa jego prace i beda w ksiazce o akcie w polskiej fotografii
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
PiotrB. napisał/a:
Swietej pamieci zona Paula McCartney'a

Jestes pewien? Ja na wszystkich zdjeciach raczej z Nikonem ja widzialem. Choc niewykluczone, ze zdarzyl sie jej incydent z Pentaksem. Jak juz jestesmy przy the Beatles, to cala czworka bywala czesto fotografowana ze Spotmatikami (vide moj avatar), a takze autor zdjec z pobytu the Beatles w Rishikesh robil je Pentaksem.

dzerry
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
I o ile dobrze pamietam to Rafal Maslow mial pentaxy 6x7 - jednego z dupa polaroida
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
no kochani - polskie podwórko to przede wszystkim p. A. Mroczek!!!! Nie tylko pentax ale przede wszystkim (przynajmniej z lektury i zdjęć w jego książkach to wynika)...
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
do napisania postu skłoniła mnie rozmowa z C. Abratkiewiczem (ZPAF), który od lat fotografuje 6x7 i stwierdził że jest niepoprawnym autsajderem będąc wiernym systemowi
pozdr
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
o ile sie nie myle Jerzy Łapiński tez swojego czasu używal Pentaxa
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i ja ja jeszcze uzywam

:mrgreen:
 
Wasyl
A ja mam z jakiejś gazety film "Femme Fatale",gdzie na okładce jest sam Antonio Banderas i w rękach trzyma na moje oko Z1P :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No proszę coś znalazłem.
Herbert Keppler


Więcej o Herberci Kepplerze klik klik
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
No i Nobuyoshi Araki jeżeli dobrze pamiętam film to Pentax 6x7 :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Pietras napisał/a:
No i Nobuyoshi Araki jeżeli dobrze pamiętam film to Pentax 6x7 :-P


The Genius of Photography, odcinek 5/6, 29min 41 sek, widać Pentaxa MZ-S w wersji srebrnej :)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
thrackan, ja miałem na myśli akurat film "Nobuyoshi Araki - Arakimentari" sprawdziłem zgadza się 6x7 :-D Co do he Genius of Photography jakoś przegapiłem MZ-S :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach