sudoku  Dołączył: 18 Sty 2008
k100d start bez obiektywu
witam!

czy moglby ktos zamiescic fotki jak wyglada start sprawnego k100d bez obiektywu.

czy da sie sprawdzic czy samo body jest sprawne. jesli tak to jak?

zamowilem na allegro body a obiektyw dojdzie dopiero pozniej i chcialem sprawdzic czy bedzie dzialac. mam przesylke z opcja sprawdzenia zawartosci.

prosze o pomoc i pozdrawiam!

Jacek

 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
 
sudoku  Dołączył: 18 Sty 2008
dzieki :) ale chodzilo mi tez o to co wyswietla sie na ekraniku podczas takiego startu.. kurcze nie mam takiej soczewki, co mam tu na miejscu to jedynie tamronek z minolty ;)

edit:
moze inaczej jak zobacze jakie komunikaty to powinnem sie zaczac bac ;)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
sudoku napisał/a:
moze inaczej jak zobacze jakie komunikaty to powinnem sie zaczac bac ;)


Cytat
503 Service Unavailable
Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

:mrgreen:
 
sudoku  Dołączył: 18 Sty 2008
@lipalipski dzieki za fachowa pomoc :-?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sudoku napisał/a:
@lipalipski dzieki za fachowa pomoc :-?


o rany ale marudzisz człeku.

bez szkła najpierw pyta o ogniskową SR . i tyle, i jest włączony.

a jesli długo nie było w nim baterii bardzo (nie wiem jak długo i czy w ogóle) - w nowym tak się dzieje - ustawiasz czas,date, strefe czasową i inne p*****.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
guerilla napisał/a:
bez szkła najpierw pyta o ogniskową SR

A i to niekoniecznie.

A serio, jak nie masz obiektywu to włącz, pobaw się przyciskami, pokrętłami. W trybie M sprawdź czasy (na słuch), a w AV przyłóż (nie próbuj mocować na siłę) ten obiektyw który masz i cyknij jakąś fotę. Jeśli się nie da, spróbuj odwrotnie, mocowaniem filtrów do puchy -tylko wtedy zdjęcie naprawdę z bliska.

Przed tym jednak ustaw puchę na MF i w menu Custom Setting wybierz "Available" dla opcji FI with S lens used.

Poza tym pomacaj dokładnie, podrap, poliż. Wiesz, sprawdź organoleptycznie. ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Zdjęcie też da się cyknąć bez obiektywu i karty, wtedy pojawi się na wyświetlaczu plama koloru zbliżonego do barw otoczenia ;). Sam sprawdzałem. I nawet aparature ringu nie trzeba zezwalać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dybon, - nie przejmuj sie zbytnio.....tymi postami....
co do startu - nie mam K100D ale jedyne co mozesz bez podpietego szkla sprawdzic to czy aparat wyzwala migawke....lipalipski, reezte napisal....
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Fafniak napisał/a:
dybon, - nie przejmuj sie zbytnio.....tymi postami....
co do startu - nie mam K100D ale jedyne co mozesz bez podpietego szkla sprawdzic to czy aparat wyzwala migawke....lipalipski, reezte napisal....


Ok, ale zdjęcie da się zrobić i jeśli tylko ma kartę w body, to zwolnienie migawki bez obiektywu zaowocuje zapisaniem tegoż obrazu na karcie, co daje nam od razu kilka testów na raz. Działanie migawki, działanie karty pamięciochy, działanie lcd.... . Od razu można sprawdzić filtry, histogramy, bla bla bla. Bez karty też wyświetli zarejestrowany obraz na LCD (domyślnie 3s). Na czym ostatnio przejechała się moja siostra zanim w trakcie sesji spytałem ją o kartę w body :).
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dybon napisał/a:
Ok, ale zdjęcie da się zrobić i jeśli tylko ma kartę w body

No, to uznałem za oczywiste.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach