palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
test lustrzanek - CHIP 2/2008
Tak sobie przeglądam ostatniego CHIPa 2/2008 i znalazłem w nim zestawienie i porównanie lustrzanek cyfrowych.

Moją uwagę zwrócił fakt, że według CHIP'a GX-10 nie posiada opcji pilota ani wężyka spustowego.

Czy tak jest z GX-10? czy to takie fachowe "testy"?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
palermo napisał/a:
czy to takie fachowe "testy"?


Tak.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
palermo napisał/a:
Moją uwagę zwrócił fakt, że według CHIP'a GX-10 nie posiada opcji pilota ani wężyka spustowego.

Geniusze z przymusu.
 

aRtrEx  Dołączył: 11 Sty 2008
W ostatnim PC Format wrzucili do jednego bębna np. k100 z kitem i D300 z nikkorem 17-55, 40D z "L" ... tabelka zaczynała się od lewej od maszyn naj.
O znaczeniu szkła dla wyników informował teks w małej ramce..
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Byłem akurat w podróży, to sobie kupiłem CHIP-a zachęcony napisem na okładce. :-D Zapomniałem na chwilę, że to ta gazeta i przez ponad 150 stron zachodziłem w głowę gdzie jest ten test - był pod konie na 2 stronach. Porażka, jak już wyżej napisali. Niech oni zajmą się testowaniem konsol do gier i głośników bezprzewodowych...
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Gwiazdor napisał/a:
Niech oni zajmą się testowaniem konsol do gier i głośników bezprzewodowych...


Nawet w tym są tendencyjni ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nikoś D40x "rzondzi" :!: Czyżby sugerowali się forum Pentaxa :roll:
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
palermo napisał/a:
Czy tak jest z GX-10? czy to takie fachowe "testy"?

Mam przed sobą właśnie ten test. Na dobrą sprawę to mamy 12 puszek i tabelkę, w której podane są dane techniczne (dostępne na wyciągnięcie ręki w necie) i wyniki testów.. Otóż, w przypadku pierwszego elementu, to zdziwiłem się, że w tym samym zestawieniu są aparaty tak różnych klas (Nikon D2Xs i Sony Alpha 100..). Co do wyników potem opisanych, to zastanawia mnie miarodajność tego testu. Bo skoro praktycznie każda puszka miała inny obiektywy to wiadomo, że ma to wpływ na:

a) winietowanie
b) AF
c) AC
d) rozdzielczość obrazu

Jedyna bezsprzeczna i niezależna od obiektywu informacja dot. zużycia prądu w czasie spoczynku.

To co mi ten test dał, to, to że Canon EOS 5D ma największą (fizycznie) matrycę o czym wcześniej nie wiedziałem. :shock:

Magazyn odsyła do swojej strony internetowej bo tam jest pełna tabela wszystkich 25 lustrzanek, czy ktoś namierzył tę stronę?
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
mkdexter napisał/a:
Magazyn odsyła do swojej strony internetowej bo tam jest pełna tabela wszystkich 25 lustrzanek, czy ktoś namierzył tę stronę?

Zachęcony tym pytaniem wpisałem www.chip.pl... i od razu zobaczyłem wiadomość pt. Nowy obiektyw Pentax oraz taką zajawkę: Nowy superzoom oferuje 14-krontne powiększenie, dzięki któremu użytkownik nie musi martwić się wymianą optyki
A wy poddajecie w wątpliwość fachowość pisma :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jeszcze ciekawsze jest to, że powłoki SMC zaczerpnięto z wyższej półki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja cicalbym sie dowiedziec jak to samo szklo na GX10 i K10D ma rozne wineitowanie....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jak to samo szklo na GX10 i K10D ma rozne wineitowanie

przeciez Samsung nie ma doswiadczenia w robieniu optyki, wiec na pewno jest gorszy od calej reszty :evilsmile:
Pukanie w dno od spodu...
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
A według moich informacji - dział foto w chipie obstawiają goście z "Fotografia i Aparaty Cyfrowe" albo DFV ... Kurka, nie pamietam :-/
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
djack napisał/a:
Jeszcze ciekawsze jest to, że powłoki SMC zaczerpnięto z wyższej półki.



jeszcze to jest ciekawe:

Cytat
Dodatkowym atutem, zaczerpniętym z obiektywów z wyższej półki jest system wewnętrznego ogniskowania (IF) (możliwość zakładania filtrów)

Minimalna ogniskowa: 0.45
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ktoś zapomniał dodać i ale i wtedy wyszło by bezsensu ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie no tego to nie wiedziałem, że "możliwość zakładania filtrów" (MZF) to jest jakiś high-endowy fiuczer (jak APO ;p ) :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
dział foto w chipie obstawiają goście z "Fotografia i Aparaty Cyfrowe" albo DFV
Chyba raczej ci pierwsi (sądząc z poziomu tekstów w "F i AC". Ci drudzy chyba przeszli do nowego DFV.
 

tenkitten  Dołączył: 08 Gru 2007
kurna - to jest jak testowanie kamerek, klawiatur czy myszy w komputer świecie - zapłacisz masz pierwszy platz! nie zapłacisz - to ...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chip tak się nadaje do testowania sprzętu foto, jak ja do ciężkiej pracy :mrgreen:
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
A ja ich kiedyś namiętnie czytałem ;).Mysląc ze ich słowo jest święte.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach