sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
K1D/K2D/K1000D/K2000D?
Ciekawy wywiad przeprowadzil z product managerem Pentax Europe jeden z czlonkow lokalnej spolecznosci pentaxowej w Niemczech. Tutaj caly tekst po niemiecku:
http://www.digitalfotonet...iew-jan2008.htm
Ale najciekawszy jest fragment, gdzie W. Baus mowi o oznaczeniach linii aparatow u Pentaxa:
"Ich möchte einmal die Gelegenheit nutzen, die Produktbezeichnungen zu erklären, die eigentlich einfach und durchschaubar, aber vielen Neulinge im DigitalFotoNetz noch nicht klar sind:
Kx = Spitzenklasse (Profisegment – “Top of the Range Product”)
Kxx = gehobene Amateurklasse (semi-professionell)
Kxxx = Amateurklasse
Kxxxx = Einsteigerklasse"
A kraza tez plotki o kolejnych cyfrankach Pentaxa jeszcze w tym roku. Pytanie tylko czy bedzie to najnizsza, najtansza klasa (K1000D/K2000D???) czy top klasa (K1D/K2D?) - moze jeszcze z matryca APS-C taka jak w K20D, ale np. w metalowej obudowie, 6 kl/s, 1/8000 s, wiekszym wizjerem, wiekszym buforem i szybszym AF... Robi sie ciekawie :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
No, no, no.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
czekam ze spokojem ;)
ale jesli cos takiego sie wydarzy - to z mila checia wyprzedam te czerwone paski ;)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
k1000D/k2000D jest baaardzo prawdopodobne. Dlaczego? Bo k200d poszło w górę od k100d (uszczelnienia, pryzmat (chyba?)), teraz wiadomo po co - żeby było z czego ciąć :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
pryzmat

nie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
K1D z FF :roll:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka, a bo chyba ze dwa razy w słynnym wątku ktoś to pisał. Pewnie nie. Noto dodam - guzik RAW, styki do gripa :-) Tak czy inaczej - jest z czego ciąć.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
A kraza tez plotki o kolejnych cyfrankach Pentaxa jeszcze w tym roku.

Die K20D und die K200D werden ab März / April lieferbar sein. Bis zur photokina sind dann gerade mal 6 Monate, weitere Neuheiten erwarte ich dort eigentlich nur im Objektivbereich.

Za Google:
The K20D and K200D be starting in March / April of stock. Until then photokina are just 6 months, more news, I expect there really only in the lens.

Wydaje sie zatem, ze troche przystopuja z puszkami. Ale to chyba lepiej - niech sie skupia na szklach. W tym tekscie jest tez cos o powrocie do starych dobrych praktyk produkowania obiektywow - nie? Moze niech ktos kto czyta natywnie sie wypowie, bo autotlumaczenia to takie sobie bywaja :-/

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
K1D z FF :roll:

Marzenia piekna rzecz, ale poki co mozna zapomniec o FF ;-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Mały OT mieszczący się w ramach tematu ;-) Czek dis ałt - jak na przestrzeni lat zmieniała się sprzedaż DSLR'ów Pentaxa:



I powiem wam, że 160 tysięcy to prawie dwa razy więce niż 85, ale myślałem że pentax sprzedał w 2007 powyżej 1,5 mln... W porównaniu z innymi producentami wypada blado ale z tych danych - powinien wyciągnąć wnioski - mianowicie -
Puścić ogromne nakłady finansowe w system - czyli szklarnie + osprzęt + rozwiniętą sieć dystrybucyjną w innych krajach niż USA i GB (czyt. w !!!POLSCE!!! :evil: ).

Przecież jego cyfranki są tańsze, lepsze, niż podobne modele u konkurencji. Mają lepsze osiągi... Myślę że koronnym gwoździem do trumny jest właśnie system - który decyduje o tym, że amator lub semi pro, nawet pro - decyduje się na Canona lub Nikona. Decydowanie się na Sonego - to chęć posiadania Bravii w DSLR :evilsmile:

 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
"Modele K20D i K200D dostepne beda na przelomie marca i kwietnia. Do Photokiny zostalo tylko 6 miesiecy, a dalszych nowosci mozemy oczekiwac juz tylko w segmencie obiektywow." [tu ma na mysli Photokine]
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
Czek dis ałt

łał - od sprzedanych 3 sztuk w 2003 doszli do 160 sztuk w 2007 :mrgreen: To pewnie my tak im nakrecamy rynek ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
sunshine napisał/a:
Mały OT mieszczący się w ramach tematu

Piękne :-)
"P@Pl - jedyne forum, gdzie wszystkie OT mieszczą się w ramach tematu"
sunshine napisał/a:
Czek dis ałt - jak na przestrzeni lat zmieniała się sprzedaż DSLR'ów Pentaxa:

No i niech ktoś teraz powie, że k10d i k100d nie były udanymi puszkami :-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
l_uka napisał/a:

łał - od sprzedanych 3 sztuk w 2003 doszli do 160 sztuk w 2007 :mrgreen: To pewnie my tak im nakrecamy rynek ;-)


Dane w tysiącach :lol:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
Dane w tysiącach

sic! moze by sie nikt nie kapnal :-P
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
bEEf napisał/a:

No i niech ktoś teraz powie, że k10d i k100d nie były udanymi puszkami :-)


Ja nie powiem :-> Ale tym K200D (właśnie nie K20D tylko K200D) to jestem ZACHWYCONY (przepraszam, że krzyczę ale to może być hit)!!!

[ Dodano: 2008-01-25, 15:22 ]
l_uka, Skapnąłem sarkazm :evilsmile: Pozdrawiam ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ja sie bardziej zachwycam liveview w k20d .
Wielce jestem ciekaw jaki szum bedzie na iso6400

[ Dodano: 2008-01-25, 15:41 ]
sunshine napisał/a:
Kx = Spitzenklasse (Profisegment – “Top of the Range Product”)
Kxx = gehobene Amateurklasse (semi-professionell)
Kxxx = Amateurklasse
Kxxxx = Einsteigerklasse"

w tym szaleństwie jest sens kiedyś też byla puszka k1000 bez d
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Grizley napisał/a:
jaki szum bedzie na iso6400
Znalazłem takie cooś. Zerknij
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Bez redukcji fatalnie, z redukcją po pomniejszeniu na pocztówkowy powinno to jakoś wyglądać :) To czy odniesie sukces będzie zależało chyba jednak od ceny, bo kto miał kupić to już kupił k10D (po takich recenzjach nie dziwota...) i teraz kto się będzie chciał przesiąść z k100... Kit za to bardzo zacny, na ISO 100 (ten z budynkami) bardzo mała winieta :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Znalazłem i szybko się podzieliłem.
Chyba za szybko.
Soft: Ver. 0.00 ? :oops:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach