dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Sigma DP1 na wiosnę?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jestem bardzo ciekawy jak będzie się sprzedawał ten aparat. Zwłaszcza że sporo osób twierdzi, że wszystko super poza światłem f4. Czekam, na pierwsze opinie użytkowników i testy. Może być ciekawie.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Fajnie, że oprócz dużych lustrzanek bedzie na rynku coś bardziej poręcznego, a konkurencyjnego pod względem jakości zdjęć. Gdzieś w Hyde Parku ktoś podawał link do artykułu Adoramy, wskazujący m.in. na przewidywany rozwój cyfrowych dalmierzy. Jak do tego doda się zapowiedzi małego K2000D to ładne są perspektywy dla rynku "kompaktów dla wymagających". Bessa R Digital to i tak byłaby inna półka niż np. KXXXXD, ale przynajmniej każdy znajdzie coś na swój portfel. 3mam kciuki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Swiatlo 4?! To chyba jakies nieporozumienie! Byle kompakt ma swiatlo 2.8. A starsze, analogowe kompakty z wyzszel polki mialy 2.0, 1.9, 1.8...

szczypiorrr napisał/a:
Bessa R Digital

Szanse sa niewielkie, poniewaz Kobayashi (CEO w Cosinie) nie lubi cyfry, a to on decyduje, co jest wypuszczane pod marka Voigtlander.

Byc moze zgodzilby sie na cyfrowego Ikona... ale ja w to watpie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan Kobayashi nie jest wieczny. Się zmieni CEO, się zmieni polityka firmy ;-) Im głośniej klienci będą mówić i domagać się takiego sprzętu tym większa szansa, że on się pojawi ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
Im głośniej klienci będą mówić i domagać się takiego sprzętu tym większa szansa, że on się pojawi

A Epson RD-1 to co? Byl i sie zmyl... Gdyby sprzedaz szla dobrze, to przeciez nie zrezygnowaliby z niego.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan pamiętaj o cenie tego sprzętu :!: Zauważ że wiele świetnych konstrukcji właśnie ze względu na złe pozycjonowanie produktu poległo. Kolejnym czynnikiem jest rozwój technologiczny. Dziś są zupełnie inne możliwości niż 4 -5 lat temu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
Zauważ że wiele świetnych konstrukcji właśnie ze względu na złe pozycjonowanie produktu poległo.

Zle pozycjnowanie? Znowu bawimy sie w dzial marketingu jakiejs tam firmy?

Żaba napisał/a:
Kolejnym czynnikiem jest rozwój technologiczny. Dziś są zupełnie inne możliwości niż 4 -5 lat temu.

A film jest ten sam. Kupuje Laike i mam na 20 lat spokoj, jesli o nia dbam. Technologia w tym czasie mnie nie interesuje. Nie zaprzeczysz, ze to duza zaleta dalmierzy?

Wsadzenie do nich matrycy, to chyba jednak nie taka prosta sprawa. A nawet jesli... To co z cropem? Niektorzy kupuja dalmierze tylko po to zeby uzywac szerokich szkiel, bo sa swietnej jakosci, i daja obraz praktycznie bez dystorsji. Na matrycy albo nie beda tak szerokie (crop) albo jakosc na brzegach spadnie (FF).

Wydaje mi sie, ze kompakty z matryca APS-C i staloogniskowymi obiektywami mialyby wieksze szanse na rynku niz dalmierze. Przede wszystkim ze wzgledu na cene i rozmiary.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
eee no ale ta saigma ma matryce zblizona rozmiarem do aps -c, ni?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
MvA napisał/a:
eee no ale ta saigma ma matryce zblizona rozmiarem do aps -c, ni?

tak
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan napisał/a:
Wydaje mi sie, ze kompakty z matryca APS-C i staloogniskowymi obiektywami mialyby wieksze szanse na rynku niz dalmierze. Przede wszystkim ze wzgledu na cene i rozmiary.
też tak uważam.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan napisał/a:
MvA napisał/a:
eee no ale ta saigma ma matryce zblizona rozmiarem do aps -c, ni?

tak


Wlasnie, wiec mnie osobiscie swiatlo 4 nie dziwi... byle kompakt z matryca wielkosci paznokcia moze miec szklo 2,8 ktore daje wielka GO od metra powiedzmy do nieskonczonosci. Oni zastosowali staloogniskowca i tez mieli problem, bo przy wiekszej matrycy zmniejsza sie GO, totez zdecydowali sie jednak, by ta ostrosc byla od pelnej dziury w duzym zakresie i zrobili swiatlo 4.. To bardzo logicze sie wydaje, niw uwazasz dan?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
To bardzo logicze sie wydaje, niw uwazasz dan?

Dla mnie nie do konca :-) Ta Sigma jest chyba adresowana do zaawansowanych uzytkownikow, ktorzy wiedza na czym polega kontrola nad glebia ostrosci i umieja z tej wiedzy korzystac.

W Konice Hexar AF, ktora mozna traktowac jako analogowego odpowiednika DP-1, jest wezsze i jasniejsze szklo (35mm) a matryca jeszcze wieksza (film), wiec glebia ostrosci jeszcze mniejsza.

Hexar AF: 35mm f/2 na filmie, przy odleglosci przedmiotowej 3m, daje 89 cm glebi ostrosci.

DP-1: 16.6mm przy f/2 na tej ichniejszej matrycy, przy tej samej odleglosci przedmiotowej, daloby 2,76m glebi a wiec wystarczajaco duzo, zeby bez problemow trafiac z ostroscia.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan, racje masz.. ja tylko pokazalem ten drugi punkt widzenia, ktory tez wyssany z palca nie jest
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
a, tobie sie głębie rozchodzi. myśłałem że ci za ciemno:)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
ze wzgledu na cene i rozmiary.


zwłaszcza rozmiary. wyobraź sobie szkło np. 10mm do aps-c. i to 10mm mam na myśli po cropie. napewno by było kompaktowe. ergo - nie potrzeba nikomu cyfrowych dalmierzy, bo szerokiego kąta nie zrobisz żeby spełniał te same standardy co na filmie . dlatego epson RD-1 musiał zginąć.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan większej matrycy dać ni mogli ze względu na cenę. Co do światła absolutnie się z tobą zgadzam f4 to za ciemno. Konice Hexar AF marzenie :-D Może kiedyś zrobią cyfrowy odpowiednik :mrgreen:

Myślę, że f4 ze względu na gabaryty f2.8 obiektyw byłby pewnie sporo większy.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A co sadzicie o tej matrycy? Brzmi ciekawie. Ma jakies wady?

dz.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
To ta sama matryca co w Sigmie SD14, jak gdzieś czytałem.
Z SD14 nie dane mi się było spotkać w realu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
dan większej matrycy dać ni mogli ze względu na cenę.

Ale nic o tym nie pisalem przeciez :-P

Żaba napisał/a:
Myślę, że f4 ze względu na gabaryty f2.8 obiektyw byłby pewnie sporo większy.

Bylby. Dlatego mogli dac wezszy (35-40mm), ale jasniejszy :-P

dzerry napisał/a:
A co sadzicie o tej matrycy? Brzmi ciekawie. Ma jakies wady?

To samo co siedzi w SD14.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5756&p=4

Polecam dwie pierwsze z wad 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach