sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grip z Wi-Fi do Samsunga GX-20...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Re: Grip z Wi-Fi do Samsunga GX-20...
sylwiusz napisał/a:
Taka ciekawostka w wykonaniu Samsunga:

A to koreańce! Chcą być lepsi od japończyków? ;-) Ciekawe, czy do K20D (a może i K200D) też będzie Wi-Fi - wg mnie to możliwe, bo jak wiemy Pentax nie o wszystkim od razu mówi ;-)
 
Hihip
[Usunięty]
Widząc takie zabawki, czuję się tradycjonalistą ... wyjątkowo starym tradycjonalistą.
Masakra ... po co to komu ???
... no dobra, potrafię sobie wyobrazić po co :-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
A to WI-FI to tylko do łączności b/przewodowej z kompem :?: :!:

Szkoda, że nie zrobili do tego pilota, bo ten na podczerwień ma ograniczony zasięg :-/
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wi-Fi będzie bardzo przydatne w studiu. Żeby jeszcze było do tego dobre oprogramowanie z LV, ustawianiem parametrów i wyzwalaniem migawki z komputera.
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
Effendi, tak to chyba tylko w erze :) chociaz do tych ficzerow co powiedziales to jeszcze dorzuc funkcje kamerki internetowej i bedzie gralo :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
kamciak, zapomniałeś jeszcze o jednym - sterowanie zoomem z poziomu komputera. Trzeba będzie drugi silniczek do obiektywu, albo korpusu dodać ;)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Nie tylko z poziomu komputera. Obecnie nic by nie stało na przeszkodzie by sterować aparatem z poziomu choćby komórki lub palma a zasięg 100m spokojnie do osiągnięcia w otwartej przestrzeni - to jest niezła myśl i otwiera nowe możliwości.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skoro puszka umożliwia upload plików bezpośrednio na "serwisy zdjęciowe" to może i przeglądarkę www dodadzą. Do tego obsługa javy, klient poczty i skype. Wystarczy wlutować tam chip z jakiejś komórki :-) .
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aż dziw bierze, że dopiero teraz wpadli na taki pomysł. Dla mnie najciekawszym w tym wszystkim jest możliwość przesyłania zdjęć do komputera bez używania kabli lubi ewentualnego przekładania karty pamięci z aparatu do czytnika.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wypas do pracy w studio! Chce to!!
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
taaa. jak bedzie kosztowało ze 2K też bedziesz chciał? coś mi sie wydaje ze takie bajery są drogie. w konkurencyjnych stystemach także. to przedział cenowy chyba 2-3 k o ile sie nie mylę . nie zmienia to oczywiście faktu że bardzo wygoda jest jest praca w studio z WiFi w aparacie i z pewnością ma rację bytu w puszkach profi tylko że w P narazie takiego body nie mamy. amator/hoobysta który kupuje puszke za 3K raczej nie dokupi gripa za 2 K/ ale oczywiście bravo że wogóle o tym myslą. czekamy na K2D właśnie z Wifi w gripe a może wtedy już od razu w body ? oby
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Chip z obsługą wifi + antenka to pewnie jakieś 5 dolców. Każdy laptop, nawet ten za 1600zł to ma, a to jest przecież ułamek ułamka całej wartości bebechów laptopa. Teraz mają to tylko topowe akcesoria i puchy, ale to tylko kwestia pozycjonowania produktu. Skończą się megapiksele do upychania, to zaczną dodawać takie ficzery do entry-leveli. Sądzę, że pewnym przełomem będzie tu upowszechnienie Wireless USB.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
ThomFoto napisał/a:
taaa. jak bedzie kosztowało ze 2K też bedziesz chciał? coś mi sie wydaje ze takie bajery są drogie.

sprzętowo to jakieś 30zł, programowo to już może być wielokrotnie wiecej...
bEEf napisał/a:
Sądzę, że pewnym przełomem będzie tu upowszechnienie Wireless USB

Co masz przez to na myśli? Możliwość podłączenia Wifi na USB czy coś innego?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Szumak napisał/a:
Co masz przez to na myśli? Możliwość podłączenia Wifi na USB czy coś innego?

Nie nie, po prostu sądzę, że jak wejdzie Wireless USB, to wszystkie urządzenia, w tym cyfranki, zaczną się na to masowo przerzucać. Nie ma to wiele wpólnego z WiFi, to osobny standard, o wiele prostszy (to zaleta), konkurencja dla BlueTootha.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Szczerze bEEf, to nie wiem o czym piszesz, choć jestem zainteresowany z racji swojego zawodu. Możesz podesłać jakiś link do opisu technologii?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hm, no ja też niewiele wiem, ze słyszenia raczej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wireless_USB
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
3m przy 480Mbit/s i 10m przy 110Mbit/s.
Znając rzeczywistą prędkość przesyłu plików w sieciach Wi-Fi g to szybko będzie się bufor zatykał i nie da się robić zdjęć, szczególnie jeśli to RAWy będą wędrować drogą bezprzewodową. Oczywiście zakładam włączenie 10m zasięgu, bo w użyteczność 3m 'kabla' szczerze wątpię (bardzo małe studio z odbiornikiem na środku sufitu?).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ThomFoto napisał/a:
taaa. jak bedzie kosztowało ze 2K też bedziesz chciał?

Nie rozumiem pytania. Jak poznam cene, to sie bede zastanawial. Ja w przeciwienstwie do Ciebie, nie bawie sie w zgadywanki, bo mnie to po prostu nie podnieca. Poczekamy, zobaczymy.

ThomFoto napisał/a:
i z pewnością ma rację bytu w puszkach profi

Co to znaczy puszka profi? Dla zawodowca? K10D nie jest profi? Nawet jesli ktos trzepie kase korzystajac z niej?

bEEf napisał/a:
Nie nie, po prostu sądzę, że jak wejdzie Wireless USB

A co z zasilaniem? :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
pawelek-79 napisał/a:
sterowanie zoomem z poziomu komputera. Trzeba będzie drugi silniczek do obiektywu, albo korpusu dodać ;)
Albo wrócić do ideii Power Zoom. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach