Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
K100d super CZY K10d [wątek dublujący]
Witam serdecznie !! Jako że się dość interesuje fotografią, i korzystając z okazji wizyty w USA chcę kupic lustrzankę cyfrową...

Jako że będzie to moje pierwsze lustro co mi polecacie ??

Tym aparatem od razu będę robił zdjęcia w USA gdy będe zwiedzał, więc chciałbym aby dobre fotki wychodziły na Auto.. Pasuje mi K100d super bo ma programy np. landscape, portret itp. na pewno byłoby mi łatwiej.... A co z K10d ?? Tak jak pisałem nie będe umiał od razu sie nia posługiwać (lustrzanką) więc nie będe chciał przywieźć zdjęć ze stanów zamazanych, ciemnych itp....

Czy K10d ma też również tryby np. portret, krajobraz?? Jak wychodzą zdjęcia z AUTO z k10d ??

Ten aparacik kupuje na lata, puszki na pewno nie zmienie przez ok. 3 lata więc musi być to juz sprzęcik dobry. Pozdrawiam

P.S. Jak ktoś może zamieścić foto z k10d z trybu Auto. Dziekuje
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Większość gospodyń wiejskich z Gdyni jadąc do USA zabiera ze sobą D40. Polecam, nie będziesz zawiedziony.
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
A dlaczego nie pentax ??
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Bo z tego co piszesz wynika, że potrzebujesz zaawansowanego automatu o cechach lustrzanki, D40 właśnie jest kierowany do klientów o takich oczekiwaniach jak Twoje.
Jest cichsze, szybkie i pewne, posiada wszystkie tryby tematyczne jakie potrzebujesz.
Dodatkowo w D40X powiększono matrycę do 10Mpix.
Zresztą, co Ci tu będę pisał. Kontakt z Nikonem D40 to przyjemność.
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
Nie zrozumiałeś mnie....Chcę na automacie robić fotki jedynie kiedy nie będe umiał jeszcze funkcji manualnych (czyli w USA żeby jakieś fotki przywieźć...). A potem już chce uzywać manualna. Jak bym chciałł to bym kupił hybrydę ale nie chcę.

Tylko nie wiem czy wziąć K10d czy K100d super...

Ma ktos fotke k10d z automatu ?
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Adam_SX napisał/a:

Ma ktos fotke k10d z automatu ?

Ciekawe kto się przyzna ;-)

Jakbym był na twoim miejscu brałbym kadyszkę.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
samber napisał/a:
Ciekawe kto się przyzna
Ja chyba jedno zdjęcie zrobiłem na "zielonym" ale nie pamiętam które.
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
To jak ma ktoś jakies foto zrobione na "zielonym" ?
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Jak zamierzasz wymieniać puszkę za 3 lata, a stać Cię na k10.to kup k10. Czekam na odbiór swojej, ale zdziwiłbym sie, gdyby jakiekolwiek fotki z k10 miały wychodzić gorzej niż z k100. Tak naprawdę te wszystkie programy tematyczne można o kant dupy potłuc. lepiej poczytaj do wyjazdu na temat zdjęc krajobrazowych, czy nocnych, bo pewnie głównie takie przy zwiedzaniu bedziesz robić i kup sobie od razu bardziej zaawansowaną puszką. Nie znaczy, to oczywiście, że k100 jest kiepska, ale skoro chcesz robić w przyszłości na manualu i bardziej wgryźć się we temat, to jednak moim zdaniem k10.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Weź Nikona D40X... Oprócz programów tematycznych ma też tryby półautomatyczne i manual...
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Nie słuchaj tych pierdół, robią Cię w bambuko z tym Nikonem, to taki pentaxiarski dowcip :mrgreen:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A coś taki pewny, że dowcip?
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
jacekh napisał/a:
A coś taki pewny, że dowcip?

Pewien :mrgreen: :-P
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
A czy kit w K10d jest również dobry co w K100d ?

Przekonujecie mnie do tego k10d :->

Pokaże mi ktoś foto zrobione "zielonym" ??
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Adam_SX, kit jest ten sam. Chociaż nie każdy K10D jest sprzedawany z kitem.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wątków nie wolno dublować.
Osyłam tu http://manufactura.home.p...opic.php?t=9665

i zamykam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach