Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Wywiad z Nedem Bunnellem - prezesem Pentax Imaging
Nie wiem czy już był ten link ale wyszperałem coś takiego.

http://www.photoreporter....&articleID=2013
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
No dobra, kto tłumaczy? :P
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Serafion napisał/a:
No dobra, kto tłumaczy?

Wyglada, ze Pentax chce byc niszowa makra dla zaawansowanych amatorow.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
First of all, we were late to the digital camera market, and we lost an awful lot of shelf space
zorientowali się, że spóźnili się na cyfrową rewolucję :mrgreen: i stracili przez to sporą część rynku na rzecz konkurencji
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Pentax chce tworzyć produkty o jakie proszą uzytkownicy (filozofia Pentaxa opierała się od dawien dawna właśni ena tym założeniu), chce odbudować zaufanie i tradycje do marki (cos w ten desen), chcą sukcesywnie zwiekszać udział w rynku (mowa o 10% udziału do 2010r. z obecnych 4%- dot. USA).
i takie tam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
7 razy użyte słowo "nisza"
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Wiedzą, że są firmą niszową i nie mają zamiaru walczyć z wielką 2, ale chcą stale rozszerzać swój rynek oferując swoim klientom jak najbardziej dopracowane i rozbudowane produkty. No i zauważyli, że wiele osób nie zna ich marki i produktów i chcą to zmienić :mrgreen:

[ Dodano: 2008-02-05, 14:33 ]
No i Hoya władował $980 milionów w Pentaxa i to głównie w biznes foto :-D
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Cytat
7 razy użyte słowo "nisza"

No wlasnie. Z kolei marketingowiec z Samsunga (gdzies czytalem), nie wypowiada sie w kontekscie niszy, tylko za cel oglasza pozycje top 3 do konca 2010. Moze dla tego, ze to marketingowiec? Zaprzyjaznione firmy powinny miec przeciez podobne aspiracje (dla jak najdluzszej wspolnej wspolpracy).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
No i zauważyli, że wiele osób nie zna ich marki i produktów

Ciekawe kto im doniósł....
Chyba nikt od nas. W sumie wiosny jeszcze nie było i nie było wielkiej akcji: "Piszemy petycję do Pentaksa"...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i kluczowe stwierdzenie: "świadomość marki". Dzisiaj niewielu ludzi w wieku poniżej lat 40 kojarzy markę Pentax.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Przedewszystkim chodzi o lojalność, o programy dla handlowców sprzedających ich aparaty, którzy mają być świadomi, że są to aparaty dopracowane i przemyślane.

hm.. 'Pentax to pasja" ?
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Kytutr napisał/a:
No i kluczowe stwierdzenie: "świadomość marki". Dzisiaj niewielu ludzi w wieku poniżej lat 40 kojarzy markę Pentax.

W tym momencie chciałem gorąco zaprotestować i zdałem sobie sprawę, że .... dobijam 50-ki :lol: :lol: .
Kiedy ostatnio prowadziłem rozmowę w gronie młodzieży zainteresowanej fotografią, to muszę stwierdzić, że z tą świadomością marki nie jest wcale tak źle :->
Kadziesiątka mocno przebiła się do ich świadomości, czego nie można powiedzieć o moim klonie ;-) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mysikrolik napisał/a:
Kadziesiątka mocno przebiła się do ich świadomości, czego nie można powiedzieć o moim klonie


Na treningu z D60 facet z "góry" Nikona powiedział: czyszczenie matrycy za pomoca jej ruchów posiadają aparaty Sony i Samsunga.... :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No w końcu Panasonic ma swoją niszową ekskluzywną markę Leica (te same aparaty tylko cena wyższa), to i Samsung ma swoją niszową ekskluzywna markę Pentax :mrgreen:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
alkos napisał/a:
7 razy użyte słowo "nisza"


To dobrze, produkty standardowe są nudne.
 
pejot32  Dołączył: 04 Lut 2008
Dopracowane produkty vide 16-50* :evilsmile:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Cytat
Samsung ma swoją niszową ekskluzywna markę Pentax


Tylko dobrze, ze samsung nie wycenia tak pentaxa jak panasonic Leikę
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Gringo napisał/a:
Pentax chce tworzyć produkty o jakie proszą uzytkownicy (filozofia Pentaxa opierała się od dawien dawna właśni ena tym założeniu) [...]
i takie tam


Czy już możemy zacząć tworzyć listę życzeń? Oto moje kilka na początek (pewnie się zgodzicie w 100%).
- przeniesienie zmiany iso na pokrętło (we wszystkich modelach)
- zachowanie górnego wyświetlacza (z podświetleniem) (we wszystkich modelach)
- kilka fajnych obiektywów F2.8, ostatecznie F2.8-4
- sterowanie lampą wbudowaną lamp zewnętrznych (we wszystkich modelach)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lenin napisał/a:
sterowanie lampą wbudowaną lamp zewnętrznych (we wszystkich modelach)

no to juz akurat sie spelnilo - k200 steruje lampa w wirelesie tak samo jak k20 :-)
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
Lenin, zgadzam się, przydałoby się
Kytutr, w moim gronie znajomych nie do końca zainteresowanych fotografią aż tak jak ja bardzo wiele osób kojarzy markę bardziej niż ja jeszcze do niedawna , za co mi wstyd troszqu

no to na ostatki :-B for all

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach