Sawosz  Dołączył: 05 Lut 2008
obiektyw do sportu
wiem że był podobny temat do siatkówki ale mysle ze specyfika jest trochę inna tego sportu który chcę fotografować.... chodzi mi mianowicie o grappling. mam k100d a tu kilka przykładowych fot z tego sportu

http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/sawosz81/1807875359/

http://www.flickr.com/photos/sawosz81/1776393461/

http://www.flickr.com/photos/sawosz81/1777093028/

rozważam takie obiektywy...

Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD Asp. (IF)

Sigma 70mm F2.8 EX DG Macro

Sigma 50-150mm F2.8 APO EX DC HSM



oczywiscie jesli maci ejakies inne pomysły to jestem otwarty na propozycje :)

pozdrawiam
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Sawosz, a co ma specyfika sportu do obiektywu? Może jakbyś miał brydża sportowego fotografować, to coś by zmieniało. Ale tak?
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
jezeli juz to tylko 50-150, bo resztą mozesz robic zdjecia calego team-u + widownii.

Ja proponuje FA* 200 lub 300 - mysle ze w systemie lepszych nie znajdziesz, a ze nie podales przedzialu cenowego to troche pojechalem. Choc 50-150 tez tania nie bedzie.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
tu raczej ma znaczenie z jakiej odległości masz zamiar robić zdjęcia. W sumie w tych ciemnych salkach, to im bliżej podejdziesz i im jasniejszy masz obiektyw - tym lepiej.
 
Sawosz  Dołączył: 05 Lut 2008
matb napisał/a:
Sawosz, a co ma specyfika sportu do obiektywu? Może jakbyś miał brydża sportowego fotografować, to coś by zmieniało. Ale tak?


no wydaje mi sie po prostu że jestem w stanie raczej podejśc blisko do maty więc w tym sensie zmienia. do sportu jest lepszy zoom czy stałka?? ew. jakie zalety do sportu będzie miec zoom a jakie stałka??
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
gator napisał/a:
Choc 50-150 tez tania nie bedzie.
w stanach ma kosztować 699$ u nas podobno poniżej 2k, gdzieś pojawiła się cena około 1,7k. Więc taki drogi to tez nie będzie ;-) Pogadamy o cenie jak będzie na półkach w sklepach. Teraz dywagacje nie maja sensu.
http://www.skapiec.pl/sit...mp/102573_cena/ pewnie będzie w tej samej cenie co do innych systemów.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
W sportach statycznych (szachy itp) to właściwie każdy obiektyw będzie dobry:)
Do reszty sportów (szczególnie tych przeprowadzanych na sali) to koniecznie coś jasnego i w miarę ostrego na pełnej dziurze.
Oprócz tego co podałeś rozważałbym:
Sigma70-200/2.8
Tamron70-200/2.8 (ale go jeszcze nie ma i nie wiadomo co z niego wyniknie)

Stałek raczej bym unikał, bo nie zawsze możesz mieć możliwość robienia zdjęć z dowolnie wybranej lokalizacji. Ewentualnie można taką kupić gdy już mniej więcej będziesz wiedział jakich ogniskowych używasz najczęściej.
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Czy ta sigma HSM będzie działać na śrubokręcie w K100D? Jak to jest z tymi obiektywami z silnikiem, wiem że gwiazdki pentaksa mają śrubokręt i SDM a pozostałe?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
solus napisał/a:
Czy ta sigma HSM będzie działać na śrubokręcie w K100D? Jak to jest z tymi obiektywami z silnikiem, wiem że gwiazdki pentaksa mają śrubokręt i SDM a pozostałe?

Możesz o tym zapomnieć. Wychodzi na to, że sigma dała tam pierścieniówkę, która jest niekompatybilna ze śrubokrętem.
 
Sawosz  Dołączył: 05 Lut 2008
Pentax SMC DA* 50-135mm 2.8 ED (IF) SDM

hmmm... jeszcze to wyglada sensownie
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Sawosz napisał/a:
Pentax SMC DA* 50-135mm 2.8 ED (IF) SDM
Są gdzieś tu zdjęcia popełnione tym obiektywem przez argawena na meczu piłki ręcznej
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A nie wiecie czy ten tamron 70-200 to pełnoklatkowy będzie i ile to będzie kosztowało?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
A nie wiecie czy ten tamron 70-200 to pełnoklatkowy będzie
Będzie.
mcgyver napisał/a:
i ile to będzie kosztowało?
W USA - $699.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Sawosz, jak podvhodzisz do maty/lin, czy siatki - 50mm to może być za długo.
Najlepiej wez kita, albo pozycz jakiegoś zooma i sprawdz jakie ogniskowe Ci pasują najbardziej, a potem kup coś możliwie najjasniejszego z tego zakresu.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Są gdzieś tu zdjęcia popełnione tym obiektywem przez argawena na meczu piłki ręcznej
Troszkę zrobiłem, ale to były moje pierwsze próby.

Mecz
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
ale to były moje pierwsze próby.
No i bardzo udane
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam jeszcze z drugiego meczu. Tam były gorsze warunki. Wszystko musiałem robić na 1600 ISO. Przeważnie na f:2.8. Ale nie mam ich jeszcze obrobionych.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja już tu kilka swoich wprawek pokazywałem. Z koszykówki. Robiłem w zasadzie zza linii autowej, czyli stałem tuż przy boisku. Używałem głównie 100 i 135mm, czasem 200. Na cyfrze. I na pełnej dziurze. Z 50 było za szeroko :-/ ISO to głównie 1600, czasy 1/320 albo pół działki w jedną lub drugą. Ostrzone ręcznie, bo na AFa się trudno doczekać :-P
W łikedn mam zamiar iść pofocić z analogiem, zobaczymy jak wyjdzie :->
 
Sawosz  Dołączył: 05 Lut 2008
kit jest za ciemny na długim koncu... w sumie sam sobie odpowiedziałem na moje pytanie... chce w miare jasny zoom z okolic 50. stałki 57 manualnej używałem do zrobienia tych zdjęć co wkleiłem za wyjatkiem jednego co nie jest moje i było ok poza tym ze niewygodnie manualnie se pracowalo i jednak zoom by sie przydał własnie dlatego że jednak mimo że jakosc optyki lepsza w stałce to czasem chcialbym trochę zmienic ogniskową :)

[ Dodano: 2008-02-06, 17:16 ]
matb napisał/a:
Ja już tu kilka swoich wprawek pokazywałem. Z koszykówki. Robiłem w zasadzie zza linii autowej, czyli stałem tuż przy boisku. Używałem głównie 100 i 135mm, czasem 200. Na cyfrze. I na pełnej dziurze. Z 50 było za szeroko :-/ ISO to głównie 1600, czasy 1/320 albo pół działki w jedną lub drugą. Ostrzone ręcznie, bo na AFa się trudno doczekać :-P
W łikedn mam zamiar iść pofocić z analogiem, zobaczymy jak wyjdzie :->


a widzisz i specyfika sportu jednak ma cos do obiektywu. w grapplingu po macie nie poruszaja sie az tak szybko. mogę spokojnie autofocusem robic.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Sawosz, to jak możesz robić z AFem to chyba bez niego tym bardziej, nie? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach