piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ogólnopolski konkurs studencki: Pokaż mi swoje miasto
Subskrybuję mailowo pewien newsletter i dzisiaj przysłali również taką informację:

Cytat
[...]
2008-03-31 - Termin składania zdjęć, decyduje data stempla pocztowego
Polska
Pokaż mi swoje miasto
Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich uczelni w Polsce, wszystkich kierunków, wszystkich roczników, wszystkich narodowości, wszystkich płci!

O co chodzi?

Pokaż mi swoje miasto polega na pokazaniu komuś z obcego miasta, za pomocą fotografii, swojego miasta. Swojego to znaczy tego, w którym aktualnie mieszkasz. Studenci ze Szczecina wykonują fotografie Szczecina, studenci z Białegostoku : Białegostoku, z Gliwic : Gliwic itd.
Cała zabawa polega na ukazaniu subiektywnego spojrzenia autora na miasto, w którym mieszka, na pokazaniu jego ulubionych czy też w jakiś sposób ważnych miejsc, obiektów. Nie chodzi o wykonanie pocztówkowych zdjęć do albumu, bo żeby takie zobaczyć wystarczy wejść do Internetu. Chodzi o to, aby pokazać komuś SWOJE miasto, własne indywidualne spojrzenie, swoje miejsca, aby za pomocą fotografii przekazać konkretną historię.
Aha no i najważniejsze, na koniec zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa,na której znajdą się prace wszystkich uczestników, a dodatkowo, prace te zostaną rozesłane do wszystkich uczelni biorących udział w konkursie.

O dokładnych warunkach konkursu można przeczytać w regulaminie http://spektrum.ps.pl/_download/miasto_reg.doc

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres pokazmiasto@gmail.com

http://spektrum.ps.pl/plakat-miasto.jpg
[...]


 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
piotrecius napisał/a:
dzisiaj przysłali również taką informację:


Dodaj też, że to nie konkurs, a metoda na pozyskanie darmowych zdjęć:

12. Każda fotografia powinna zawierać formułę: "Wyrażam zgodę na przekazanie autorskich praw majątkowych w zakresie prezentowania zdjęć we wszelkich wydawnictwach i publikacjach wydawanych przez, lub we współpracy z Politechniką Szczecińską"

to jest dobre, można zgarnąć pulę wypaśnych nagród:-)))))))

7. Nagrodą jest zaproszenie na warsztaty fotograficzne koła naukowego SPEKTRUM oraz FOTOURBANISTA, ekspozycja najlepszych prac podczas wystawy oraz niespodzianki.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Cobretti napisał/a:
to jest dobre, można zgarnąć pulę wypaśnych nagród:-)))))))

(..) oraz niespodzianki.


szczególnie te niespodzianki :roll: :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
KURDE BALANS!!!!

Ja na prawdę chciałem coś fajnego pokombinować, ale takie regulaminy po prostu
zniechęcają do wielkiego zaangażowania.. może ja jakiś błąd popełniam? Może jako
amator powinienem olać te prawa majątkowe do TEJ KONKRETNEJ ODBITKI
(bo rozumiem że jako autor i właściciel materiału źródłowego mogę zrobić kolejną
i ją sprzedać?) i postarać się zrobić coś rewelacyjnego? Nie bacząc na nagrody
tylko dla własnej satysfakcji? Kilka razy brałem udział w konkursach, większość
z jakimś efektem, ale tam nie było takich klauzuli i znacznie przyjemniej dawało
się zdjęcia z tą myślą..
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dzięki za czujność :-)
Nie zajrzałem wcześniej do regulaminu :oops:
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
dagio napisał/a:
Może jako
amator powinienem olać te prawa majątkowe


Nie, o Ty powinieneś olewać takie konkursy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach