szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
Dźwięki stuki i inne odgłosy w środku K10D / K100D / Super
Witam , ma pytanie : wczoraj dotarł do mnie nowy k100d super - jast to moja pierwsze
lusterko i nie mam doświadczenia :oops: więc pytam : czy przekręcając na boki ( obracając )
samym aparatem może coś w nim sie przesuwać ? tak jak by wewnątrz coś sie przemieszczało ? na początku myślałem że to może baterie ale po wyjęciu baterii też słychać że co w środku lekko stuka , czy to normalne .
pozdrawiam.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
paluszek filipinki
 

szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
... że co ? :-x
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Palec Filipinki.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
szymek napisał/a:
... że co ?
matb napisał/a:
paluszek filipinki
matb ci podpowiedział, co masz wpisać do wyszukiwarki
 

szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
... no tak , że nowy ,że nie miał jeszcze lustrzanki to go można ... a jakby tak coś więcej .
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
szymek napisał/a:
a jakby tak coś więcej
u góry pod tym aparatem (pentax ME super) jest opcja szukaj. Wpisz to, co ci koledzy podali
 

szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
no tak , wybaczcie :oops: już wiem .... a robiłem w gatki że może w transporcie ktos
paczką rzucał . dzięki za pomoc
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
szymek, no to witaj na forum i o ile wiek ci pozwala, to walnij :-B na skołatane nerwy

[ Dodano: 2008-02-17, 19:11 ]
i za zdrowie kolegów
 

szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
tak pozwala , dzięki szymek za pomocną dłoń ....no to zdrówka :-B

[ Dodano: 2008-02-17, 19:15 ]
ooo ja już po jednym :-B coś pokręciłem :oops: dzięki piotr_luk .
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
O kurczę! To teraz każdy nowy musi rozwiązać zagadkę na poziomie Zest'a, żeby się wkupić? Coraz bardziej mi się tu podoba :evilsmile: .
 

szymek  Dołączył: 17 Lut 2008
Twoje zdrowko :-B Stachu
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Lata lens barrel :)
 
Drukarz  Dołączył: 06 Sty 2007
 
Mi też tak coś latało a kiedy odkręciłem obiektyw to wypadło na ziemię, to był taki duży prostokąt z takimi śmiesznymi kwadracikami/prostokącikami dookoła. Szybko pobiegłem po miotełkę i łopateczke, pozmiatałem i wsypałem do tej dziury po obiektywie. Okazało się, że wszystko działa jak nalerzy, dalej lata ale się tym nie przejmuję bo to tak ma być :-D
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Jetem dwudniowym posiadaczem K10 i tam faktycznie coś jest. Jakby kulka jakaś się przesuwała. Pewnie czujnik położenia. Sprytne. Ale w kosmosie trzeba inny patent. Na Alfie Pentaxsem zdjęć nie robią. Tam to Nikon, z całym szacunkiem. Ale czyszczenie matrycy podoba mi się bardziej. Po włączeniu aparat żyje. Jakby zwierzątko jakieś się budziło. Świetne.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
cinekk1, na stacji ALfa to jedynie SOny będzie działać... ;-)
 
patalot  Dołączył: 25 Lut 2008
Dziwne dzwięki w k100d super
Witam wszystkich.
Jak pisałem w temacie, mój aparat wydaje z siebie dziwne odgłosy w trakcie naświetlania matrycy i tak mam od samego początku (kupiłem w sklepie). Początkowo myślałem, że to system redukcji wstrząsów, ale po jego wyłączeniu aparat nadal generuje te dzwięki... Szukając dalej spostrzegłem, że gdy uruchomię funkcje czyszczenia matrycy (podnosi się lustro i otwiera migawka), też to zjawisko ma miejsce. Dodatkowo zauważyłem, że poruszanie aparatem wywołuje znaczne nasilenie się tego efektu. Dzwięk przypomina brzęczenie, ale takie dziwne...
I tu pytam:
1. Co to może być?
2. Czy to normalne w tym modelu?
3. Jeśli nie (ad pt.2), to czy ewentualna awaria jest groźna?
4. Jakieś inne sugestie?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
To zły dział na takie pytanie. Powinno być w korpusach cyfrowych. To raz.

A te dźwięki to zawsze, czy tylko przy długich czasach naświetlania? Jeśli przy długich, to nic się nie bój, normalna sprawa jeśli masz załączoną "odszumiarkę".
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
patalot, myślę, że zanim zacząłeś zabawę z aparatem przeczytałeś uważnie instrukcję obsługi. W niej znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu. Szczególnie zwróć uwagę na ustawienia przeróżnych funkcji w aparacie, między innymi czyszczenie matrycy.
Poza tym na forum wiele informacji na ten temat.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niech ten wątek pozostanie właśnie dla takich, hm... problemów :evilsmile: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach