grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
  Czy jest ktoś z Gorzowa Wielkopolsiego??
Witam
Dostałem ofertę pracy w Gorzowie Wielkopolskim, jeśli ktoś jest z tamtych okolic to proszę opisać jak się mieszka??
Czy okolica się rozwija itp.
Nie zależy mi na klimacie wielkomiejskim itp.
Może to głupie pytanie,ale oferta jest kusząca(renoma firmy i kasa).
Przeglądałem oferty mieszkań i domów i powiem, że aktualnie gdzie teraz przebywam to za cenę małego mieszkanka, "tam" mogę dostać ładny domek.

Teraz mieszkam we Wrocławiu, i powiem tak jak słucham w wiadomościach, że miasto się rozwija i w ogóle, to powiem jedno to wielka kicha, jeśli chodzi o prace to przybyło dużo miejsc pracy w firmach w których inż zarobi około 2,5tyś, a w administracji(dziewczyna pracuje) to znaleźć można coś do 1,3 tyś na rękę, co i tak nie jest łatwe( ukłon firmom pośredniczącym, Randstad, servie work).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hej, może konkretnie nie jestem z Gorzowa, ale jako że urodziłem się w Kostrzynie, 18 lat mieszkałem w Witnicy, uczyłem się w Gorzowie, i średnio 2 razy w miesiącu tam bywam, to mogę ci pomóc :) albo i nie :D

region się rozwija, może nie najszybciej, ale jednak, nie wiem tylko czy ci to odpowiada :)

wiele osób pochodzących z Gorzowa, a szczycących się tytułem inżyniera ;) nie wraca już w rodzinne strony i zostaje w Poznaniu, Wrocławiu, gdziekolwiek ich studia wywiały ;)

nie wiem w jakiej branży chciałbyś pracować, ja np robie w szeroko pojętej informatyce (dokładniej programista Java) i mogę poświadczyć że z takim profilem to nie ma co pracy szukać w Gorzowie.

Jeżeli chodzi o administrację, to jakaś tam praca w urzędach się znajdzie, jak nie GW to okolice, ale pensje też raczej większe od tych wrocławskich 1,2 na rękę nie będą (mój brat - niemiecki perfekt, studia kierunkowe zgodne z zakresem pracy, 2 lata doświadczenie zawodowe, "plecy" w urzędzie, w trakcie doktoratu, pracuje od 1mieś w urzędzie - 1,7k na ręke)

jeżeli chodzi o warunki mieszkaniowe, to oczywiście jest taniej niż we Wrocławiu czy w Poznaniu, ale niestety ceny idą w górę, i mieszkanie w bloku na takim "Manhattanie" w Gorzowie też swoje kosztuje (nikt za darmo ci nie sprzeda), domy na "wsi" czy w okolicznych miasteczkach też ostatnio radykalnie zdrożały (przynajmniej w "mojej" okolicy), jedynie co to cena ziemi jeszcze nie zabija :D

pisz jeszcze co chciałbyś się dowiedzieć :D

aha, widziałem że na forum jest ktoś z GW, więc może więcej konkretnie napisze odemnie :D
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
nie wiem w jakiej branży chciałbyś pracować,

tworzywa sztuczne

[ Dodano: 2008-02-26, 19:49 ]
opiszon, dzięki za info
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czyli co? jakiś zakład w dawnym Stilonie ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
grohu, nie mów :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
grohu napisał/a:
a w administracji(dziewczyna pracuje) to znaleźć można coś do 1,3 tyś na rękę

Ściemniasz. Kiedyś pracowałem w administracji i tyle miałem na pół etatu. Jakbym się zdecydował przejść na cały etat, to bym dostał więcej niż 2600 netto, bo by jeszcze dodatki, itp. podochodziły. To było kilka już lat temu, teraz się pewnie znacznie więcej zarabia. Koleżanka Małżonka też w administracji robi i ma chyba ponad 2tyś bez premii, nagród, trzynastki, dodatków itp. A nie zajmuje szczególnie eksponowanego stanowiska. A pracę dostała tam nieco ponad rok temu.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
matb, sorry może nie w administacji tylko w "poważnym" banku, tyle, że pracuja tam takie "betony" co jak przychodzipremia i podwyżka to dostają ciągle te same osoby. czyli "świta" panie bez wykształcenia, nie znające języków, ledwo zdające nowe kursy, olewające klientów.
Raz była na rozmowie w TP s.a. i od pierwszej do czwartej rozmowy spadło z 1500 netto do 900 netto(pełny etat), raz pracowała w firmie, prowadziła cała dokumentacje w języku ang(tłumaczenia, umowy itp)3/4 etatu 700pln.
Powiem tak ciężko coś dostać, trzeba mieć farta
pozdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach