rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wielki format inaczej
Wczorajszym rankiem, wypełniając zawodowe obowiązki, zauważyłem samochód na żółtych tablicach, a za nim statyw oraz gościa taszczącego wielką skrzynię. Po chwili stwierdzam, że to miechowiec. Zatrzymuję kierowcę, wysiadam, podchodzę bliżej. Zagajam (prawą ręką po angielsku, lewą po niemiecku) informuję, że jest na terenie górniczym, a jego kamera skierowana na naszą piękną hałdę. Zostaję grzecznie zaproszony do samochodu i poinstruowany o tym co robi i jaką techniką. Jak to wygląda można zobaczyć na tej stronie . Z tego co zrozumiałem, obróbka polega na specjalnym druku (stara technika). Co interesujące - z każdego obiektu pobiera skałę, tę mieli na pył i pokrywa przygotowaną błonę. Grafiki, które oglądałem na brązowym papierze były cudne. Widok na mojej szyi futerału z lustrzanką (oryginał Pentax) i informacji że mam założony film BW, zaowocowało małym podarunkiem w postaci minialbumu (zdjęcia można zobaczyć na przytoczonej stronie) wraz z drukowaną widokówką - nawet autograf dostałem.
Gdyby nie ból rąk i naglące obowiązki spędził bym tam z pół dniówki :-)
Zainteresowanym fotografią wielkoformatową polecam linki z zakładki CV.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
wow... sporawy aparacik :)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ale przygoda :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zaraz, zaraz... rychu, napisałeś, że nielegalnie robił zdjęcia na Twoim służbowym terenie. Rozumiem żeś mu madat wlepił? Czy nie? :evilsmile:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Rozumiem żeś mu madat wlepił

Od mandatów są inni, ja się tym nie zajmuję. Z resztą to teren po którym poruszają się wędkarze i elyta z hałdy, a w sprawie fotografowania obiektów "strategicznych" trudno się na migi porozumieć :-) A postraszyć można :mrgreen: no i jaki ważny się zrobiłem :mrgreen: tak przydybać na "przestępstwie" obcokrajowca ;-)
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
rychu napisał/a:
małym podarunkiem w postaci minialbumu

Z resztą codzoziemiec wykup dał, więc wszystko jest w zgodzie z wielowiekową tradycją kontaktów funkcjonariusz-obywatel. ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
MORKO napisał/a:
funkcjonariusz

Wypraszam sobie :evil:
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
rychu napisał/a:
Wypraszam sobie

Przepraszam, jeśli uraziłm - na żarty było...
Na przeprosiny :-B :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
MORKO napisał/a:
Na przeprosiny :-B

no, może :-B :-B :-B i po sprawie :mrgreen:
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
rychu, no to :-B - nie wirtualnie ale fizycznie(praca na nocną zmianę - to sobie jednego Leszka przed snem przyjmuję w tej chwili ;-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach