tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Obiektywy
Witam, wiem ze powinienem sie wstydzic bo dopiero po ponad 6 miechach przeczytalem watek o limitedach i giazdkach i sie zalamalem jak zobaczylem FA 85 1,4; FA 28-70, FA 80-200 albo inne tego typu szkielka.... sa piekne, musza dawac bajeczne rezultaty i pewnie nikt ich nie ma... aha no i pewnie bajecznie wysoka maja cene.

Chcialem spytac czy ktos ma moze jakis z tych obiektywow??


Ponadto chcialem Was spytac czy nie uwazacie ze szkielka ktore kyja pelna klatke sa lepsze od tych ktore sa dla cyfry... nie posiadam na tn temat zadnej potwierdzonej wiezy,ale zdaje mi sie ze wlasnie tak jest, dla przykladu podam tamrona 17-50 i 28-75 oraz jasne nikkory, wydaje mi sie ze te dla analoga maja lepsze wlasciwosci, mniejsza aberracje ,lepsza rownomierna rozdzielczosc ... nasunelo mi sie to jak czytalem kilka testow m.in. wyzej podanych tamronow.


Pozdrawiam
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
tidus art napisał/a:
szkielka ktore kyja pelna klatke sa lepsze od tych ktore sa dla cyfry

To wcale nie musi być prawda. Łatwiej skorygować obiektyw z mniejszym niż z większym polem krycia. Nowe szkła "cyfrowe" mogą z powodzeniem dawać lepsze rezultaty od paroletnich "analogowych" pełnoklatkowców.
Zaznaczam mogą - ale nie muszą.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Witam,
szkoda ze nie dowiedzialem sie ze ktos posiada te obiektywy, zwlaszcza piekna 85tke, jeeeeeeeeeeeejku zakochalem sie w tych szklach jak j zobaczylem.......
doslownie , wygladaja tysiac razy lepiej od canonowski eLek czy czegokolwiek innej firmy....ja kce je miec :D hehehe
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tidus art napisał/a:
szkoda ze nie dowiedzialem sie ze ktos posiada te obiektywy, zwlaszcza piekna 85tke,
Zdaje się Sylwiusz taką FA* 85/1.4 sprzedawał.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
no to super... woalbym chyba tego nie wiedziec, dobrze jedynie ze nie znalem wowczas tego obiektywu i ogloszenia Sylwiusza... heheh, a slyszal ktos o tym 28-70 szkielku??
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
gator je ma z forum. Ale chyba nie on jeden.[/b]
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
musze pogadac, moze odda w dobre rece :d za przyslowiowa skrzynke :-B
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
tidus art, sprzedajesz butelki, jak juz uzbierasz wystarczajaco to siedzisz z pol roku na ebaju i moze jakis sie trafi, licytujesz 3 razy wiecej niz byles przygotowany wydac i jest Twoj, nic prostszego :mrgreen:
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
poza tym, ze takie szklo jest juz i tak pewnie zaj....scie drogie samo z sie... podejrzewam ze ta portretoweczka piekna kosztuje hmmmm spokojnie tyle co 2 k10d heheh..


pozdrawiam..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tidus art napisał/a:
spokojnie tyle co 2 k10d heheh.
Troszkę mniej. Ale tylko troszkę.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
tidus art, spokojnie :-D

Ale oczywiście podzielam Twoje zdanie - gwiazdeczki są doprawdy piękne - dlatego też ja poluję na przykład na F* lub FA* 300/4.5 od pewnego czasu. Ubzdurałem sobie akurat tego. Tu zaznaczam że racjonalne myślenie w przypadku chęci kupna takiego obiektywu jest niewskazane. ;-)

Z tego co wiem, to z forum wbrew pozorom, nawet dużo ludzi ma gwiazdki, białe lub srebrne... (ale i starsze... ktoś miał coś manualnego ale nie pamietam kto i co :-/ )

gator ma wspomnianego FA* 28-70/2.8
argawen się nie przyznał ale ma u siebie moją miłość FA* 300/4.5
tref i ja :mrgreen: mamy FA* 24/2 (ale ten Cie akurat nie interesuje)

Niedawno Sylwiusz wystawił na naszej Giełdzie ofertę z FA* 85/1.4 ....

a i przewijało się wcześniej czasami o nich troszkę.

A wątek z Limitedami i Gwiazdkami powstał z mojej inicjatywy :evilsmile:

:arrow: tref :* :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach