Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
eBay - całe jego piękno
Tygodniami nic ciekawego, ceny wywindowane, ale od czasu do czasu wpada coś takiego... aż się pochwalę:
http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=330044139060
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Moje gratulacje, ładny zestaw.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Gratuluję. Swoją drogą rzadki komplet K1000 i szkło AF.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niezle! Koprus taki sobie, ale szklo MiODZIO... mialem, zaluje ze poszlo w swiat... niesamowicie szybkie (IF) i bardzo plastyczne...

(dziwne ze tak tanio. K1000 maja bardzo rozdmuchane ceny na eekbayu...)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bo K1000, to "student camera", używany ciągle na kursach i w szkołach. Zwykły zestaw z M50/2 i jakaś lampa, parę filtrów nierzadko właśnie po $100 chodzi.

W sumie dziwię się, że chyba nikt się nie kapnął co do tego K1000 jest przypięte - good for me.

A co do "dziwnych zestawów", to zdarzyło mi się kupić raz Super Program z przypiętym Shiftem 28/3.5... :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - jak ty to wyszukujesz???? Bo ja czasem jak wklepie pentaxc do wyszukiwarki to mi rece opadaja ......(oczywiscei jak ogranicze wyszukiwanie do konkretnych modeli szkiel to taki "zestaw" mi nie wpadnie w oko)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
chiba najlepiej tak -> Listed in category: Cameras & Photo > Film Cameras > 35mm SLR > Pentax np. na górze aukcji, którą podał Jarek jest coś takiego - wystarczy kliknąć na ostatnie "Pentax", które jest linkiem ii pojawiają się wszystkie aukcje w tej kategorii - w taki sam sposób zapewne można zrobić jeśli chodzi o obiektywy
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sołtys napisał/a:
chiba najlepiej tak -> Listed in category: Cameras & Photo > Film Cameras > 35mm SLR > Pentax np. na górze aukcji, którą podał Jarek jest coś takiego - wystarczy kliknąć na ostatnie "Pentax", które jest linkiem ii pojawiają się wszystkie aukcje w tej kategorii - w taki sam sposób zapewne można zrobić jeśli chodzi o obiektywy


A ja wczoraj przegladalem ebay.de i musze przyznac, ze jest sporo ciekawego sprzety. M. in. LX, ktory wyglada na malo uzywany. Sa tez jakies SuperA i MZ-5n od 1€.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys, - a nie ma opcji - "wysietl to co warto kupic" ????? :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gratulacje Jarku, bardzo fajne szklo wyrwales za bezcen :-) Podeslij sampelki jak cos nim porobisz, choc z gory zakladam, ze bokeh bedzie marny :-P :-P :-P
BTW - mnie za to wczoraj przelicytowal przy glupim ME Super z dwoma M-kami 28 i 135 jakis Koreanczyk. I nie byloby w tym nic nadzwyczajnego, w koncu aukcja, ale wkurzony pomyslalem "zobaczymy co skosnooki kupowal ostatnio". No i tu pelne zaskoczenie - facet przez ostatni miesiac kupil 22 (slownie dwadziescia dwa) korpusy ME Super w roznych konfiguracjach(!!!) Ki diabel? Kolekcjoner, ktory ma wolna szklana gablote i chce ja zapelnic od gory do dolu takimi samymi korpusami Pentaxa??? Czy co gorsza "artysta" ktory np. poskleja je potem jakims betonem i zrobi nowoczesna "sztuke"??? No coz, dziwakow nie brakuje, na szczescie ME Super nie jest zbyt rzadki :lol: Moze jednak porozgladam sie troche po niemieckim j** - tam co prawda wiecej zabawy z platnoscia bo malo kto akcepptuje Paypala, ale za to jakos malo ludzi spoza Europy, nie wiem czemu? :lol: :lol: :lol:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...w ogóle jakoś się trochę ciekawostek pojawiło na ebay'u. Rzadko tam zaglądam, ale jeszcze nie widziałem A* 85/1.4, A 200/2.8 ED, M 20/4... A teraz leżą (i trochę innych ładnych zabawek :). Dla fanów detali - muszla oczna do LX ;)
Tylko pewnie końcowe ceny powalą na kolana :(

22x MESuper powiadasz?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
alkos napisał/a:
szklo MiODZIO


Kurcze, miałem obiekcje, że to tylko F (nie FA), bo miałem namierzone takie samo za 50 funciaków + tania przesyłka do Polski. I za pierwszym razem nie poszło. A dlatego, że aukcja też była nietypowa. W złej kategorii, słaby opis i nędzne zdjęcia.

Takie aukcje - to tylko ręczne wyszukiwanie. Trochę czasu trzeba na to zmitrężyć.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Jarek Dabrowski, - jak ty to wyszukujesz????

Goły Pentax w wyszukiwarkę na całym ebay.com, bez rozdziału na kategorie. To omija mi niektóre aukcje szkieł niezależnych do Pentaksa, ale w zamian za to trafiam na fajne rzeczy w dziwnych kategoriach. No i nie ukrywam, że większą częścią sukcesu jest szybkość i niejakie doświadczenie - tzn. umiejętność odsiania ziarna od plew (wśród ok. 5000 rezultatów wyszukiwania). Ale to przychodzi z czasem.

[ Dodano: 2006-11-01, 08:07 ]
sylwiusz napisał/a:
Gratulacje Jarku, bardzo fajne szklo wyrwales za bezcen :-) Podeslij sampelki jak cos nim porobisz, choc z gory zakladam, ze bokeh bedzie marny :-P :-P :-P

Też tak myślę, że bokeh, to on co najwyżej będzie miał porównywalny z FA 85/1.4, a dużo gorszy od 77/1.8 Ltd... ;-)
sylwiusz napisał/a:

BTW - mnie za to wczoraj przelicytowal przy glupim ME Super z dwoma M-kami 28 i 135 jakis Koreanczyk. I nie byloby w tym nic nadzwyczajnego, w koncu aukcja, ale wkurzony pomyslalem "zobaczymy co skosnooki kupowal ostatnio". No i tu pelne zaskoczenie - facet przez ostatni miesiac kupil 22 (slownie dwadziescia dwa) korpusy ME Super w roznych konfiguracjach(!!!) Ki diabel?

Ani chybi chce szybko dołączyć do "kolekcjonerskiego" wątku na dpreview. Albo ma dużą rodzinę.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A ja myślę, że to spekulant. Skupuje MeSuper, żeby opróżnić z nich rynek i podbić cenę do niebotycznych wysokości. Nie oddam mu mojego! :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR, a choćbyś wziął i tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów, to nie opróżnisz rynku z ME Super... one są jak głowy smoka, urżniesz jedną, to pojawiają się trzy następne ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
one są jak głowy smoka, urżniesz jedną, to pojawiają się trzy następne ;-)


Chyba hydry :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach