dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Paryż - noclegi, informacji itp
Hej,

Hosteli jest tam tyle... ze trudno cos samemu wybrac. Najlepsza bylaby jakas rekomendacja.

Wymagania:
- cena do max 30€ za osobe/noc
- pokoj 2 osobowy, moze byc maly, bez lazienki, bez tv
- w fajnej okolicy - w centrum, lub w poblizu, ewentualnie blisko metra
- net bylby zaleta

Pytanie podstawowe - da rade spelnic te wymagania? Bo wstepny rekonesans na goolu, mowi, ze bedzie ciezko... ale moze slabo szukam?

No nic, licze na Was! :-)
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Spełnia wszystkie wymagania:
http://www.aijparis.com/

Klasa... bardzo turystyczna. Ja przeżyłem.

(To ich kontynentalne śniadanie wliczone w cenę, to rogalik z kawą. W opcji dżemik :-) )
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki costa :-) Cenowo wypada super, tylko to Twoje "przezylem" jest takie srednio zachecajace ;-)

Znalazlem jeszcze cos takiego:
http://www.paris-hostel.biz/youth.html

Chyba ciut lepszy standard a ceny jeszcze do zniesienia.

Przeraza mnie tylko wielkosc tego miasta :shock:
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
dan napisał/a:
tylko to Twoje "przezylem" jest takie srednio zachecajace


Nie noo, to chodzi o ten standard :-) . Było bardzo schludnie ale czyściutko. Generalnie miła atmosfera, jak zapewniają na stronie.

W maleńkim pokoiku, na piętrowych łóżeczkach, międzynarodowe towarzystwo. Też chcieliśmy dwójkę, ale ciężko było. Wszystko zajęte.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
costa napisał/a:
W maleńkim pokoiku, na piętrowych łóżeczkach, międzynarodowe towarzystwo.

Tez fajnie, ale chyba mi nie pasuje do wymarzonej koncepcji romantycznego weekendu we dwoje ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
dan napisał/a:
Przeraza mnie tylko wielkosc tego miasta


Tips: W kasie metra poproś o darmową mapkę tegoż - niezwykle ułatwia życie. Taka mapka + zwykły plan miasta to zestaw podnoszący pewność siebie w przemieszczaniu. Jeżeli chcesz coś w czasie weekendu pozwiedzać, to współczuję konieczności wybierania obiektów :P :-B

(Ale mimo to mam ochotę Cię zHejtować z zazdrości :-B :-B :-B :-P )

Przywieź dobre zdjęcia!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan napisał/a:
Jeżeli chcesz coś w czasie weekendu pozwiedzać, to współczuję konieczności wybierania obiektów :P

Jak zwykle w przypadku duzych miast w krotkim czasie - jade zlapac klimat ;-) Do Luwru nawet sie nie wybieram :-P

thrackan napisał/a:
Taka mapka + zwykły plan miasta to zestaw podnoszący pewność siebie w przemieszczaniu.

No tak, mapka metra to podstawa. No chyba ze to Metro Warszawskie ;-) Zastanawiam sie tez nad tymi wypozyczalniami rowerow... 5€/tydzien...

thrackan napisał/a:
Przywieź dobre zdjęcia!

Biore Kieva + 45/3.5 +80/2.8 + tuzin Portry 400vc (jako backup Fuji F31 ;-) )
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan, kiedy sie wybierasz? Ja tam bede z dziewczyna na najblizsze swieta moze :-D
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Zrób potem, please jakiś poradnik/kosztorys (samolot czy co, itp...)
Chciałbym kiedyś tam wrócić z lepszym sprzętem i doświadczeniem niż za pierwszym razem ;-) .
Trudno nawet cokolwiek polecić, zwłaszcza na weekend :roll: , ja byłem tydzień i ledwie liznąłem :-)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
http://www.booking.com/ho...html?aid=100001

ja bylem w takim, byl chyba najtanszym jaki sie dalo znalezc a okolica badzo fajna (gdzie pomiedzy ogrodem luxemburskim a panteonem)

moze byc z lub bez lazienki, calkiem przyzwoity standard (a jak na 1 gwiazdke to super)
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
dan, Z uwag turystycznych:
1. B. dobrze jest zamieszkać w dzielnicy o numerze pow.7 to wtedy jest tanio.
2. Najlepiej w okolicach do 300 m od końcowej stacji metra. Poruszanie się tym środkiem po 15 minutach wydaje się niezastąpione.
3. O rowerze zapomnij bo to jest utrapienie ( a poza tym, to nie Polskie miasto gdzie można dojechać za 15 minut, wielu Paryżan porusza się rowerami i ścieżki rowerowe są wszędzie.)
4. W 1. niedzielę miesiąca Musee d' Orsay i Luwr jest za darmo.
5. O 20.00 wieża Eifla jest iluminowana.
6. Nie żałuj forsy na rejs Sekwaną, najwięcej zobaczysz w krótkim czasie.
7. Do Katedry Sacre Coeur wybieraj się tylko wieczorem, (statyw i panorama Paryża nocą) po zejściu - na Montrmartr, Plac Pigall sobie daruj - kicz. Ja sobie jeszcze darowałem Centrum Pompidou (Muzeum sztuki nowoczesnej) z zewnątrz za bardzo mi przypominało Zakłady Chemiczne Police.

[ Dodano: 2008-03-05, 22:00 ]
A takie reporterskie z ery przedpentaxowej to :
http://pl.fotoalbum.eu/corn/a23582

Po powrocie podziel się wspomnieniami.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
dan, kiedy sie wybierasz? Ja tam bede z dziewczyna na najblizsze swieta moze

Kurde, no to sie nie spotkamy, bo ja bede tam w terminie 30.04-05.05 :-/

Ganz napisał/a:
Zrób potem, please jakiś poradnik/kosztorys (samolot czy co, itp...)

Spoko, zrobie :-) Tak calkiem po kosztach to nie bedzie, bo najtanszy bylby autokar, ale ja ich nie znosze i dlatego bedzie pociag (te za to uwielbiam!).
Ganz napisał/a:
ja byłem tydzień i ledwie liznąłem

No wlasnie... ale coz zrobic? :roll:

zy napisał/a:
http://www.booking.com/ho...html?aid=100001

Dzieki zy, sprawdze to :-)

corn napisał/a:
O rowerze zapomnij bo to jest utrapienie

Tzn co po za odleglosciami dyskfalifikuje rowery?

corn napisał/a:
Ja sobie jeszcze darowałem Centrum Pompidou (Muzeum sztuki nowoczesnej) z zewnątrz za bardzo mi przypominało Zakłady Chemiczne Police.

Tam na pewno sie wybiore :-D

Dzieki za wskazowki corn!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
my nocowalismy tu http://www.3ducks.fr/
Miejscowka ekstra, pokoje malutkie (lozko pietrowe, ale to nie koniecznie wada :evilsmile: ). Atmosfera zdecydowanie miedzynarodowa. Oczywisie pokaszanili nasza rezerwacje, no ale jakos wybrneli ;]
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
dan my się też w tym okresie wybieramy tam (+/- 4 dni). Czemu pociąg, ile on kosztuje? my się nastawiamy na samolot bo ceny są przyzwoitego i największy plus to czas. My na ten wyjazd "wyposażyliśmy się" w przewodnik Pascala "Paryż" http://www.ceneo.pl/1326113
W ubiegłym roku z przewodnikiem tej serii zwiedziliśmy całą Szkocję - moim zdaniem bardzo dobrze napisane, zwięźle i treściwie.
P.S.
Co do Centrum Pompidou ja sobie nie odpuszczę, moja przyszła małżonka uważa za barbarzyństwo. To ponoć mekka dla ludzi którzy interesują sie sztuka współczesna.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wieja, z samolotem tanich linii moze byc taki problem, ze nie poleci ;-) My utknelismy pod Paryzem na 18 godzin, a potem przewiezli nas do Lil (czy jak tam sie to pisze). Na urokliwy weekend to jednak Amsterdam znacznie lepszy i ludzie jacys tacy przyjemniejsi :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wieja napisał/a:
Czemu pociąg, ile on kosztuje?

Bo moja dziewczyna boi sie latac ;-)

Poza tym oboje uwielbiamy pociagi. Kupujemy najtanszego interraila (159€). Mozna podrozowac 5 dni w ciagu 10, a wiec spokojnie wystarczy na dojechanie i powrot. Do ceny trzeba doliczyc bilet do granicy (we wlasnym kraju niestety nie obowiazuje Interrail). Nie pamietam, czy do Thalysa trzeba cos doplacac, chyba nie...

O 17 wyjezdzamy Kierpura z Wawy, o 11 wysiadamy na Gare du Nord w Paryzu. Przesiadka o 6 czy o 7 w Kolonii (godzina czasu na przesiadke).

[ Dodano: 2008-03-06, 10:03 ]
Sprawdzilem - do Thalysa z Kolonii do Paryza trzeba doplacic 10€. To takie gorsze TGV (starsze sklady puszczaja), ale pocina zdrowo (od Brukseli 300km/h) :-D
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
l_uka jak narazie ani my ani znajomi nie narzekali na takie przygody z easyjet-em i liczymy ze sie to nie zmieni. Poza tym mamy takie podejście ze wolimy dwugodzinny lot, nawet kosztem jakiegoś drobnego opóźnienia.
Amsterdam kusi ale na podróż poślubną wybraliśmy Paryż - raczej jesteśmy zwolennikami objazdowych wycieczek więc jeśli przy tej okazji nie zwiedzimy Paryża to pewno później górę będzie brać skandynawia, ukraina, rumunia, alpy, chorwacja i inne urokliwe zakątki.

P.S.
Tu jeszcze znalazłem kilka ofert w dobrych cenach - ale nie mam pojęcia jaka jakość.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
dan, I ja tam byłem, miód i wino piłem tylko :
Cytat
bo ja bede tam w terminie 30.04-05.05
w tym samym okresie, tylko w 2006 roku.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Cytat
Pytanie podstawowe - da rade spelnic te wymagania? Bo wstepny rekonesans na goolu, mowi, ze bedzie ciezko... ale moze slabo szukam?


Wróciłem dwa tygodnie temu. Mieszkałem w jedenastej dzielnicy (10 minut do Bastylii, 15 minut do Pere Lachaise), 16 euro za osobę, pokój dwuosobowy, jedno podwójne łóżko, Hostel Richard. Obskurnie, bez śniadania, ale cicho w nocy, jedna toaleta na wiele pokoi, prysznic na trzy pokoje. Zakładając, że i tak tylko tam spałem, to było przyzwoicie.

Linia metra (9) pod samym Hostelem, dojazd bezpośrednio metrem niemal pod samą Wieżę, oczywiście pod sam Luwr i na Pola Elizejskie.

Ogólnie trzeba pamiętać, że Paryż nie jest taki wielki jak o nim mówią. Populacja robi swoje, ale nie dajmy się zwariować. Bez problemu z Pere Lachaise dojdziesz pod Wieżę i wrócisz, będzie to taki całodzienny spacerek, ale wiele można zobaczyć.

Jeśli jedziesz na parę dni, a chcesz - jak piszesz - poczuć klimat miasta, to wszystkie galerie odpadają, zrobiłem dokładnie tak samo. W Luwrze byłem tylko na kawie. Natomiast po tygodniowym pobycie mogę powiedzieć, że znam Paryż dostatecznie dobrze by poruszać się po nim bez map i bez mapy metra. Ogólnie to bardzo łatwe i doskonale zorganizowane miasto.

Polecam też Montparnasse, ogromniasta jest tamta stacja metra i genialne są szybkie chodniki, wieża też jest spoko. Rewelacyjne miejsce dla fotografów to oczywiście wąskie uliczki Montmartre i widok z Sacre Coeur w kierunku Wieży Eiffla.

Na metro polecam bilety całodzienne, jeśli nie chce się Wam chodzić. Piękna sprawa, bo w Paryżu stacje metra są w odległości średnio 500 metrów, więc jak dużo jeździsz - chcąc wiele zobaczyć, to kupę czasu spędzasz pod ziemią :-)

Acha, polecam jeszcze La Defense - to taka modernistyczna dzielnica z drapaczami chmur, dojedziesz tam linią 1, z tym, że to już druga strefa i bilet jest odrobinę droższy. Łuk Triumfalny jest ogromny. Notre Dame może być.

Jeśli zostaniesz zaczepiony na ulicy i zapytany: Do you speak English? Pokręć głową na nie. Cyganki nie odpuszczą jeśli uznają, że rozumiesz co mówią.

Plac Pigalle zobaczysz i tak - w drodze na Montmartre. Ale tam tylko seks szopy są i stare dziwki, no ale to też ma swój urok. Moulin Rouge to już totalna porażka.

Wino jest tanie jak barszcz i bywa, że im tańsze tym lepsze :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
oj, zazdroszczę wyjazdu do Paryżewa... mimo całej cierpkości miasta i jego mieszkańców...
jeśli jeszcze chodzi o jazdę metrem, chyba w weekendy są jakieś tańsze bilety dla ludzi do 26 roku życia.

Warto sprawdzić, kiedy są czynne dla studentów poszczególne muzea - Luwr zwiedziliśmy za friko, pokazując kartę euro-26 (chyba w piątek po 18) i większość ośrodków kulturalnych tak funkcjonuje, że są jakieś plusy bycia młodszym :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach