j+  Dołączył: 01 Sty 2008
[j+] pstryku pstryku pstryk
Ostatnio przeglądałem to co udało mi się ustrzelić w przeciągu ostatniego półrocza. Trochę się tego uzbierało, do tej pory się nie uzewnętrzniałem, ale chyba przyda się kilka rad i uwag bardziej doświadczonych forumowiczów. Kolejność ukazywania się zdjęć będzie mniej więcej chronologiczna, jak dostałem k100d do rąk, to poleciałem pstrykać kwiaty. Oto efekty pierwszych randek z kasetką (na wszystkich z sigmą 70-300apo):

[1]


[2]


[3]


[4]


[5]


[6]

*puf*

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
4. i 5. - gubią się szczegóły płatków, raczej bym szedł w stronę mniejszego kontrastu (stłumienie świateł, lekkie podciągnięcie tła)

2. i 3. - nieco zbyt ciepły odcień, uciekałbym z czerwonym

6. tu już zafarb na maksa - zółty mi przeszkadza

Ale rozumiem, że o kolorach to każdy sobie może pogadać ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1 - bardzo fajna - nic nie zmieniaj...
6 - mi tam zafarb nie przeszkadza....
reszta jak dla mnie niestety kosz - sorki
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
e tam zaraz kosz - jak dla mnie to są po prostu ładne zdjęcia kwiatków. Może 5 jest zbytkiem łaski w tej "kolekcji", ale z pewnością mogłyby one zdobić ściany w jakiejś kawiarni, podkładki pod talerze albo szklanki (takie z IKEA ;-) ), czy pod myszkę itp.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
5. by zorzyk :-)

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Szczerze mówiąc, specjalnie windowałem kolory i kontrast w myśl zasady, że jeśli kwiaty to powinno być jaskrawo i kolorowo, żeby nudno nie było. Możliwe, że co za dużo, to niezdrowo - może będę od dzisiaj mniej słuchał mej luby, przynajmniej w kwestiach fotografii.

Twoja wersja Zorzyku jest pewnie bardziej prawdziwa i bliższa naturze, ale zdaje mi się być nieco szarobura. Chyba, że ja się skrzywiłem kolorystycznie od oglądania moich przebarwionych wyczynów.

Tak czy inaczej, :-B
*puf*

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
j+, wyślij do Jarka pefa z tym kwiotkiem na kolejne RC - poznasz moc wyobraźni. Naszej wyobrażni :mrgreen:

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
4. i 5. - gubią się szczegóły płatków, raczej bym szedł w stronę mniejszego kontrastu (stłumienie świateł, lekkie podciągnięcie tła)


A ja jak zobaczyłem te zdjęcia, to od razu chciałem napisać:

j+, te podobają mi się szczególnie. Fajnie że prześwietliłeś, nadałeś kwiatkom trochę bajkowego, świetlistego wymiaru. Podoba mi się takie graficzne potraktowanie tematu.

Bo czy w fotografii chodzi o oddawanie szczegółów?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Samp napisał/a:

j+, te podobają mi się szczególnie. Fajnie że prześwietliłeś, nadałeś kwiatkom trochę bajkowego, świetlistego wymiaru. Podoba mi się takie graficzne potraktowanie tematu.


Się cieszę :)

Co do szczegółów i kolorów, to chyba wolę poświęcić pierwsze dla drugich. Jak na razie to balansowanie nie wychodzi do końca tak jak powinno, ale pewnie z czasem będzie lepiej. Musi być ;)

pozdrawiam
*puf*

 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Piękne fotki. Najlepsza 1. Wspaniała 2., a te szmaragdowe kolory na 4. i 5. aż "biją".
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Marcinicus napisał/a:
Piękne fotki. Najlepsza 1. Wspaniała 2., a te szmaragdowe kolory na 4. i 5. aż "biją".


Kurczę, nie powiem. Słowa miłe w odbiorze :oops:

Wielkie dzięki, pewnie niedługo pojawi się coś nowego.
*puf*

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi podobają się 1,2,3 reszta niedoskonała technicznie więc odpada :-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
zorzyk napisał/a:
5. by zorzyk :-)

Nie. Zbyt szare i matowe. J+ mimo potraktował to lepiej, żywiej.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Mi podoba się tylko 1 i 6. 1 za delikatność i świetlistość. 6 bo wyszedł ciekawy efekt, trochę taki plastelinowy i malarski. Reszta dla mnie pospolita. Po prostu kwiatki to wdzięczne modele i chyba nie ma takiego, kto by nie fotografował ich kiedyś ;-)
Powodzenia
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Okej, dziś trochę nikotyny w roli głównej. Osobiście papierosy nawet w najlepszym humorze najwyżej toleruję, ale temat dość wdzięczny. No i do miejsca sentyment ogromny (ot, taka speluna, ~200m od szkoły ;-) )

[7]


[8]


[9]


pozdrawiam, j+.
*puf*

 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
9 i tylko to.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
swietne, wszystkie trzy.

az sobie popatrze na nie dluzej
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
j+, dobra robota, wszystkie 3 są bardzo dobre.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
a mi tylko trójeczka, za to ogromnie.

i zauważyłem, że nawet, jeśli ktoś nie jest fotogeniczny, to z papierosem świetnie potrafi wyjść na zdjęciu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
witusch napisał/a:
bo temat kiczowaty.

:?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach