costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Mam problem z rozpoznaniem właściwej strony matowego papieru. Najciekawsze, że podczas pierwszej sesji w ciemni zniszczyłem tylko jedną kartkę i wydawało mi się, że już doskonale to wyczuwam. Podczas kolejnych sesji niszczyłem kolejne kartki. W tym 3 razy pod rząd! Łącznie z 8 kartek i pasków.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wywoływałem pierwszy średni format popełniony AMI66 ;-) Nawinąłem film do koreksu ii przypomniałem sobie, że gdzieś kiedyś wyczytałem, że przed wywołaniem 120 warto nalać wody, żeby usunąć warstwę przeciwodblaskową (czy coś w tym rodzaju). Sęk w tym, że w głowie miałem już zakodowane czynności związane z wywołaniem mikrofilmów i wszystko robiłem niemalże z automatu no a czyność wlania wody do koreksu miałem już powiązaną w głowie z pozycją: "Płukanie końcowe filmu - możesz otworzyć koreks" ... dosłownie w momencie w którym to uczyniłem wiedziałem co narobiłem, ale to nie było od razu "ooo matko" tylko tak spokojnie jak gdyby nigdy nic odłożyłem koreks, popatrzyłem na niego, myśl, choć wiedziałem od razu co jest grane, baaardzo powoli przebijała się przez szare komórki, żeby ostatecznie bezgłosowo zakrzyknąć "oooo kuu@%$!"
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
costa napisał/a:
Mam problem z rozpoznaniem właściwej strony matowego papieru.

Fakt to nie takie proste. A ja dziś zakładając w koreks film 120 zastanawiałem się czy wkręcam kliszę, czy papier :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
costa, przeciez strona swiatloczula delikatnie sie blyszczy...

rychu napisał/a:
A ja dziś zakładając w koreks film 120 zastanawiałem się czy wkręcam kliszę, czy papier :mrgreen:


Ale jak to?
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
No to i ja miałem przypadki.
1. swego czasu robiłem sporo zdjęć za pomocą PZ1P, a że idealnie przewijał film, to często przekładałem różne rolki przed ich końcem. Jednak by się nie pomylić zawsze wyciągałem z aparatu jedną, opisywałem, chowałem do torby i dopiero zakładałem kolejną. No ale przecież po co :-P Szedłem plażą, na ramieniu torba, do torby przypięte klapki moje, żony, córki, ręcznik na szyi, aparat w ręce - pomyślałem, dam radę jedną ręką zmienić (tym razem skończoną) rolkę Reali na nową. W efekcie założyłem tą samą. Powiem tak - żona nie była zadowolona ze zdjęć z naszych pierwszych wspólnych wczasów nad morzem :mrgreen: Ale fakt - klatki nałożyły się IDEALNIE :-P

2. ostatnio po przerwie wróciłem do samodzielnego wołania B&W. Przygotowałem wszystko, załadowałem 2 filmy do koreksu (jak zepsuć to dwa), poustawiałem naczynka, włączyłem stoper i wlałem wywoływacz. Miało być 13 minut... Po jakimś czasie załapałem siejąc panikę, że jedyne czego nie zrobiłem - nie rozcieńczyłem ID11 :P Po kilku sekundach namysłu wylałem wywoływacz, wlałem wodę i zacząłem się zastanawiać co dalej. Jak dotarło do mnie, że jeszcze za krótko wołałem to wylałem wodę i znowu podałem ID11, a dalej już jak książka pisze. No cóż - jako tako się wywołały, ale chwalić się nie mam czym. Nie ma to jak spartolić dwa porządne negatywy z wyjazdu w góry
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo, ja znam kogoś, kto ...


...a zresztą, na kto na SPD był, ten wie co Milo zrobił :evilsmile:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref napisał/a:
...a zresztą, na kto na SPD był, ten wie co Milo zrobił :evilsmile:


Heh, ale to tak bardziej logicznie jest... Np do kasety od 88 nigdy bym zle nie wlozyl...
 

D.M.M.  Dołączył: 20 Cze 2007
milo napisał/a:
costa, przeciez strona swiatloczula delikatnie sie blyszczy...


Hmmm ... tylko raz trenowałem Ilforda MG baryt mat - imho nie do odróżnienia, nic a nic się nie błyszczy.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
D.M.M., chyba ze baryt, bo ja to o plastiku pomyslalem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
costa napisał/a:
Mam problem z rozpoznaniem właściwej strony matowego papieru.

Trzeba rozpoznać system pakowania i potem będzie łatwo np. pudełka 100 arkuszy pakowane są po 50 arkuszy emulsją do wnętrza opakowania.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Co prawda nie tyle ciemniowa przygoda, ale...
Jakiś czas temu załadowałem film do dalmierza. Zrobiłem kilka klatek i aparat na trochę poszedł w odstawkę. Wyjąłem i.. się zastanawiam, co za film jest w środku. Miałem wrażenie, że czarno-biała czterysteka, ale ASA ustawione na 200. To w sumie możliwe, że w środku jest Fuji 200. Zlustrowałem lodówkę i żadnego czarno-białego filmu nie ma, choć wydawało mi się, że jeszcze jedna rolka powinna być. Ale w sumie może ją już wypstrykałem? No nic, uznałem, że jak jest 200, to będzie 200 - najwyżej się działkę prześwietli, nie powinno być problemu w sumie (zwłaszcza, jeśli film jest BW).
Dopstrykałem do końca robiąc chyba kilka fajnych streetów. No i traktując ten film jako kolorowy, i nie martwiąc się, że czasem może lekko prześwietlić (słoneczny dzień, a max do osiągnięcia w aparacie to czas 1/500 i f16).
Skończyła się rolka, otwieram komorę filmu - i co? No oczywiście - Maco UP 400 ;-)
Ale to nic. Przy wyjmowaniu filmu wyleciał mi z łapek i spadł na ziemię, tak, że wyleciał z kasetki :evil: Nie rozwinął się na szczęście, więc może tylko brzegi się zaświetliły? ZObaczę, jak wyschnie :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
rzy wyjmowaniu filmu wyleciał mi z łapek i spadł na ziemię, tak, że wyleciał z kasetki


Oj. Jak to wylecial z kasetki :?!?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos napisał/a:
Oj. Jak to wylecial z kasetki :?!?

Normalnie. Zdaje się, że Maco mają otwieralne/wymienne kasetki. Się wieczko tenteguje i można film wyjąć. No to się to wieczko odtentegowało i film wypadł.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Normalnie. Zdaje się, że Maco mają otwieralne/wymienne kasetki. Się wieczko tenteguje i można film wyjąć. No to się to wieczko odtentegowało i film wypadł.


Beznadzieja. Duzo wypadł?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pewnie kasetki podobne jak w Luckym, daja sie bardzo ladnie rozkladac i skladac.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos, wypadł cały, ale się nie rozwinął.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos, wypadł cały, ale się nie rozwinął.


Źle to widze.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Cytat:
alkos, wypadł cały, ale się nie rozwinął.


Źle to widze.


czarno wręcz
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
MvA napisał/a:
czarno wręcz
Ale dopiero po wywołaniu. :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A może oglądał przed wywołaniem :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach