Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
mloskot, dzięki :-B - właśnie czytałem tą tablekę, ale była dla mnie jakaś niejasna.
Rozumiem, że zapłacę 5,4% przelewanej kwoty + 1,35 zł, a złotówki przeliczą mi na dolary po kursie 1 zł = 0,45USD już bez dodatkowych opłat :?:
I o co chodzi z tym ograniczeniem w tablece do 5 transakcji i wtrynianiem tam Skype :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Misiek, ty nic nie placisz. Ta tabelka to koszty, ktore ponosi odbierajacy pieniadze.

dz.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
dzerry, czyli tylko mi przeliczą po tym podanym kursie i tyle :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Misiek napisał/a:
dzerry, czyli tylko mi przeliczą po tym podanym kursie i tyle
Tak. Wysylajac pieniadze, mozesz tez zdecydowac, czy kurs ma przeliczac paypal, czy karta ma byc obciazona w dolarach i bank juz sobie przeliczy. Sprawdz na stronie banku jaki maja kurs sprzedazy dolara - moze wyjsc taniej.

dz.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
dzerry, dziękuję :-B
Czemu ja wcześniej z tego nie korzystałem.... :-P
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Więc się wyjaśniło :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Misiek, - jedna uwaga (gdybyś się "zalicytował" ;-) ).
Tzw. weryfikacja konta.
Możesz bez niej dokonać zakupów przez PPAL, o ile pamiętam, do łącznej kwoty 500 EUR (sprawdź).
Za weryfikację najpierw potrącą Ci z karty parę USD ale później tyle samo Ci zwrócą.
Procedura weryfikacji trochę trwa więc gdybyś musiał coś szybko zapłacić lepiej zrobić ją wcześniej.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
dickkett, dzięki. To już rozkminiłem :mrgreen: Właśnie czekam na wyciąg z karty, żeby wpisać w PayPalu te numerki do weryfikacji.

Wysłałem te pieniądze do Argentyny i rzeczywiście nie było żadnych opłat. Dolara przeliczyli mi jakieś ułamki grosza poniżej 2,20 zł więc jak dla mnie ok. Sprzedawca napisał maila i podziękował że ma już pieniądzie po godzinie. Ogólnie jestem pod wrażeniem, jak fajnie to działa :-)

Dzięki wszystkim za pomoc :-B
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Misiek napisał/a:
Ogólnie jestem pod wrażeniem, jak fajnie to działa :-)


No to teraz możesz śmiało klikać w baton Donate na stronie dcraw ,-)

Zdrufko
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie jest tak pięknie, właśnie chcę kupić coś we Włoszech za 300e, koleś zgadza się na paypala, ale jako wpłatę poza aukcją z doliczeniem 4% (12e) wylicytowanej sumy i chce za przesyłkę ubezpieczoną 35e. Koszty dodatkowe to 1/6 wartości przedmiotu:(.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
wawer1, ale to już "wina" sprzedającego, a nie PayPala.

U mnie było pięknie :mrgreen: - Argentyńczycy zgodzili się na PayPala, wszystko wpłaciłem z automatu po wylicytowaniu na eBay kilku aukcji. Dali mi ziniżkę na wysyłce, bo wziąłem parę rzeczy, a za ubezpieczenie sam sobie dopłaciłem 2$. Amerykanie też zgadzali się na PayPala, ale chcieli wysyłać każdy przedmiot osobno po 9$ za paczkę, więc u nich nie kupiłem, bo wychodziło to drogo (kupowałem 7 płyt CD dla żony :mrgreen: ).

Wszystko zależy od sprzedającego. PayPal nic nie dolicza na 100%. Poszukaj innych ofert. Ja trochę czasu poświęciłem na zamęczanie pytaniami sprzedających, aż znalazłem tych sensownych - przynajmniej taką mam nadzieję :-P .
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Wracam do początku.
soylentgreen napisał/a:
PKO BP - 25 zł

soylentgreen napisał/a:
w tej chwili jest 5,4% plus 1,35 PLN z konta osobistego, groszowe opłaty.

Niestety, nie jest to prawda.
Ponieważ w PKO BP zmiany następują baaardzo powoli (chociaż ostatnio tempo wzrosło), postanowiłem sprawdzić.
Byłem dziś w banku i zadałem pytanie o koszty przelewów transgranicznych bez udziału banków trzecich.
Czyli czyste koszty PKO.
W zależności od kraju, banku docelowego, ...., numeru świadectwa szczepienia psa, opłata wynosi 40-120 zł.
Kwota przelewu ma niewielkie znaczenie (chyba, że są to tysiące EUR, $).,
Czyli bz, pz. :-(
Chyba, ze panie z banku u mnie na wsi czegoś nie wiedzą. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach