alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Pomyślałem sobie, że możnaby wykorzystać (jeśli ktoś posiada oczywiście) głowicę Meopta Color3 jako źródło światła ii montować negatyw na mlecznej płytce .. tego .. no .. mieszacza?


A nie lepiej podpiąć aparat zamiast obiektywu w powiekszalniku? Wszystko gotowe - zrodlo swiatla, maska neg....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, no to w sumie racja .. hmm .. tylko jakby to podpiąć? przejściówka jakaś? czy inaczej? :roll:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Soviniec napisał/a:
specjalny zestaw do takiej działalności

taki?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
tylko jakby to podpiąć? przejściówka jakaś? czy inaczej?


Przyklej oprawke filtra np. 52mm do miseczki obiektywu powiekszalnikowego...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Przyklej oprawke filtra np. 52mm do miseczki obiektywu powiekszalnikowego...
O wlasnie, a czym takie czesci mozna sklejac? Musze sobie dwa adptery posklejac. Jaki klej bylby najlepszy. Przy przykrecanie, odkraceniu takich rzeczy dzialaja bardzo duze sily, wiec musi byc to cos baardzo mocnego. Macie jakies pomysly?

dz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przyklej oprawke filtra np. 52mm do miseczki obiektywu powiekszalnikowego...

.. hmmm .. aaa jakby tak dobrać jakiś pierścień odwrotnego mocowania? :roll: .. pomyślim :idea: 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
O wlasnie, a czym takie czesci mozna sklejac? Musze sobie dwa adptery posklejac. Jaki klej bylby najlepszy.


W przypadku miseczki i filtra Poxipol stosowany 2x - raz "na lączenie" - czyli mało i dokladnie, drugi raz "na wzmocnienie" - czyli grubo dookoła, ewentualnie przekladając włóczka-klej-włóczka-klej :-)

sołtys napisał/a:
. hmmm .. aaa jakby tak dobrać jakiś pierścień odwrotnego mocowania?


Nie szkoda kasy? Filtr byle jaki wystarczy, a i tak bedziesz kleil...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, .. bo siedze w pracy ii myśle bardziej jednak o niej :mrgreen: .. ii zdawało mnie się, że i tak trzebaby dokupić drugą miseczkę coby podpiąć normalny ob. pow. bez konieczności odklejania oprawki .. ale zdaje się, że nie będzie to konieczne .. przemyśle to na spokojnie jak wróce z pracy 8-) :-B
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Właśnie podjąłem pierwsze próby i średnio mi to wychodzi - ponieważ za pomocą samej świecącej części przystawki do skanera robię zdjęcie negatywu kolorowego i jeszcze nie okiełznałem WB, ale znalazłem w sam raz wątek, w którym piotrecius opracował ciekawą maszynkę, choć pod mały obrazek tylko http://manufactura.home.p...p=111823#111823
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
wysylkowo mozna material na matowa szybke kupic w firmie tuplex.pl

o ile dobrze pamietam nazywa sie to polipropylen ekstrudowany i kosztuje 10,90 za arkusz 100x200 cm. wysylka moze sporo kosztowac bo to sztywny arkusz ALE jest jeszcze folia polipropylenowa, tez mleczna, ktora mozna mocno zrolowac. arkusz grubosci 0,8mm 140x70cm kosztuje 9 zl.

mik
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
http://picasaweb.google.pl/stachu.abc/PSix
Tutaj więcej przykładów jak to działa. Jak oceniacie tonalność zdjęć?
Jakby komuś się chciało pobawić rawem, to z chęcią udostępnię. Fajnie by było zobaczyć, co można z tego wycisnąć...
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
kaczor napisał/a:
a macie jakiś pomysł czym na szybko można by zastąpić tą mleczną plekse?


Kawałkiem białej translucentnej folii przyklejonej na np. kawałek szkła. Folia zatrzymuje trochę więcej światła niż pleksi, ale rozprowadza je zdecydowanie równomierniej. Koszt jednego metra kwadratowego folii to około 25 zł, ale można kupić mniej.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
slavkoz1 napisał/a:
translucentnej


???
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
alkos,
transmituje światło - (łac.: lux) - w postaci pogrupowanych fotonów wyglądających jak centki. Czyli trans-lu-centna folia. ;-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
zrobiłem z kawałka kartonu, naświetlałem na pochmurne niebo ;) efekt lepszy niż ze skanera ktory miałem ;)
skaner:


k10 jako skaner
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dzisiaj zrobiłem kilka kolorowych zdjęć tym wynalazkiem. Tak to wychodzi na szybko:
http://picasaweb.google.p...key=G12E0pBpDVE

Przy okazji zrobiłem sobie wersję na film małoobrazkowy :-D .
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Stachu, ladnie :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Trochę mniej "na szybko":
http://picasaweb.google.p...key=G12E0pBpDVE

Sprzęt wygląda tak:






Muszę przyznać, że jak zobaczyłem efekty, to odechciało mi się jechać do Sopotu pożyczyć skaner :-P . Takie coś jak na razie mnie zadowala :-D .
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stachu, czy długoś luly dobielałeś obliczalnie czy nieobliczalnie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach